Lietuvas premjers iztur uzticības balsojumu pēc prezidenta vēlēšanu fiasko

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis), kurš, kandidējot uz prezidenta amatu, nav iekļuvis vēlēšanu otrajā kārtā, ir saņēmis valdošās partijas atbalstu, lai turpinātu vadīt valdību.

Lietuvas ziņu portāls Delfi.lt vēsta, ka Zemnieku un zaļo savienības Seima frakcijas balsojums noticis otrdien, 14.maijā. Tas sarīkots pēc paša Skverneļa lūguma un visi 46 klātesošie deputāti aizklātā balsojumā apliecinājuši savu atbalstu viņam kā Lietuvas valdības galvam.

Premjers pirms 12.maija prezidenta vēlēšanām solījis atkāpies no amata, ja nekļūs vēlēšanu otrajā kārtā, jo, viņaprāt, aizvadītās vēlēšanas pielīdzināmas tautas vērtējumam par viņa darbu amatā. Pēc vēlēšanu pirmās kārtas Skvernelis, kurš saņēma trešo lielāko vēlētāju atbalstu, apstiprināja, ka plāno demisionēt 12.jūlijā.

BNN jau vēstīja, ka vēlēšanu pirmajā kārtā lielāko balsu skaitu saņēmusi bijusī Lietuvas finanšu ministre Ingrīda Šimonīte (Ingrida Šimonytė) un bijušais SEB Bankas ekonomists Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda).

Abi spēkosies Lietuvas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā, 26.maijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas