Lietuvas prezidents izsludina robežpārkāpēju regulējumu, kas cilvēktiesības «izmet miskastē»

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) parakstījis imigrācijas likuma grozījumu projektu, ar ko valstī paredzēts būtiski ierobežot robežpārkāpēju un patvēruma meklētāju tiesības. Pats Nausēda iepriekš vērtējis, ka tiesību aktā iekļaujamās normas «izmet miskastē» cilvēktiesības, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Paziņojumā trešdien, 21.jūlijā, Lietuvas prezidents norādījis, ka Seimam, kur pieņemts grozījumu projekts, nākotnē ir jāizlabo šobrīd pieļautās kļūdas. «Pieņemtam Seimā paātrinātā procedūrā, likumā ir kļūmes attiecībā uz cilvēktiesību jēdzieniem. Tomēr būtu bīstamāk, ja kļūmīga būtu politika attiecībā uz nelikumīgo migrāciju.»

Lietuvas parlaments jaunās normas apstiprināja ārkārtas sēdē pagājušajā nedēļā, reaģējot uz lielu robežpārkāpumu skaita pieaugumu uz valsts robežas ar Baltkrieviju, valstī ieplūstot aptuveni tūkstotim trešo valstu pilsoņu, no kuriem daļa ieradušies bez personu apliecinošiem dokumentiem.

Lasiet arī: Nedēļa Lietuvā: Atteikšanās izdot Tihanovsku Baltkrievijai, Seims atļauj robežpārkāpējus aizturēt pusgadu

Stingrākie soļi, ko nolēmuši spert Lietuvas likumdevēji ir atļaut migrantu aizturēšanu uz laiku līdz sešiem mēnešiem, saīsināt patvēruma pieteikumu izskatīšanas laiku un ierobežot tiesības pārsūdzēt negatīvu patvēruma piešķiršanas lēmumu.

Cilvēktiesību organizāciju pārstāvji norādījuši, ka ar grozījumiem tiks pārkāptas cilvēktiesības un apdraudēti cilvēki tiks nostādīti vēl smagākā situācijā. Lietuvā izskan arī juristu viedoklis, ka jaunās normas migrācijas jomā varētu būt pretrunā valsts konstitūcijai.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1454821/despite-earlier-criticism-lithuanian-president-signs-law-restricting-migrant-rights

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas