Lietuvas PVD: Maxima par salmonellu klātbūtni gaļā nav ziņojusi vairākas dienas

Ilustratīvs attēls

Lietuvas veikalu tīkls Maxima, kas piektdien, 7.februārī, pilnībā apturējis svaigas gaļas un marinētu gaļas pusfabrikātu tirdzniecību, iespējams, pirms tam vairākas dienas tirgojis ar salmonellu inficētu produkciju, pirmdien, 10.februārī, preses konferencē paziņojis Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārijas dienesta direktora vietnieks Mants Staškevičs (Mantas Staškevičius).

Pēc viņa teiktā, Maxima jau 3.februārī zinājusi, ka no kompānijas Biovela saņemta nedroša produkcija, bet par to paziņojusi tikai 7.februārī, un pastāv liela iespējamība, ka šāda gaļa nonākusi pie pircējiem.

Kā atzinis Staškevičs, Valsts pārtikas un veterinārijas dienestam nav zināms, vai Maxima jau sākuma spērusi nepieciešamos piesardzības soļus.

«Gribētos ticēt, ka nedrošā produkcija nav nonākusi pie cilvēkiem un ka uzņēmums rīkojies nekavējoties, bet mums nav pierādījumu, kas apliecinātu, ka tas spēris piesardzības soļus, negaidot pēdējo dienu,» viņš sacījis.

Vienlaikus Staškevičs norādījis, ka līdz šim nav informācijas par cilvēku inficēšanos ar salmonelozi.

Dienesta vadītāja vietnieks pastāstījis, ka tirdzniecībā kopumā nonākušas aptuveni 20 tonnas nedrošās Biovela gaļas, kas vispirms nogādāta noliktavās un no turienes – uz Maxima veikaliem, bet pašlaik šīs gaļas tirdzniecībā vairs nav un visa tirgotā produkcija ir droša.

Viņš solījis, ka dienesta eksperti par pirmajiem izmeklēšanas rezultātiem varētu paziņot šīs nedēļas beigās.

Lietuvas veikalu tīkls Maxima no 7.februāra pēcpusdienas pilnībā apturēja tirdzniecību ar svaigu gaļu un no tās gatavotiem marinētiem pusfabrikātiem, tobrīd norādot vienīgi, ka šāds lēmums pieņemts saistībā ar aizdomām par viena piegādātāja produkcijas kvalitāti, bet nenosaucot konkrētu piegādātāju un nepaskaidrojot, par kādām aizdomām ir runa.

Lēmums tika attiecināts uz visiem 247 tīkla veikaliem Lietuvā. Gaļa Maxima veikalos atkal parādījās sestdien, kad tika paziņots, ka tirdzniecības apturēšanas iemesls ir mikrobioloģiskais piesārņojums gaļas pārstrādes uzņēmumu grupa Biovela group produkcijā.

Biovela group sestdien, 8.februārī, paziņoja, ka veic visus iespējamos pasākumus, lai garantētu patērētāju drošību, un tirdzniecībā vairs nav tādas produkcijas, par kuru ir aizdomas, ka tā inficēta ar mikrobioloģisko piesārņojumu.

Lasiet arī: Izmeklējot saslimšanas Siguldā un Stockmann, uziet salmonellas gaļā no Polijas

Biovela group direktors Audrjus Kantausks (Audrius Kantauskas) uzsvēra, ka termiski apstrādātā gaļā baktērijas neizdzīvo un cilvēku veselībai briesmas nerada.

Saņemot informāciju no Lietuvas veikalu tīkla Maxima saistībā ar aizdomām par viena piegādātāja produkcijas kvalitāti, mazumtirgotājs Maxima Latvija no tirdzniecības nedēļas nogalē izņēma atsevišķu gaļas produkciju.

«Piektdienas pēcpusdienā mēs saņēmām informāciju no Lietuvas veikalu tīkla Maxima, ka pilnībā apturēta tirdzniecība ar svaigu gaļu un no tās gatavotiem marinētiem pusfabrikātiem. Rīkojoties preventīvi, uz pārbaudēm esam nosūtījuši ne tikai Lietuvas ražotāja produkciju, bet arī Latvijas ražotāju liellopa gaļu un visas gaļas, arī cūkgaļas paraugus,» skaidroja uzņēmuma komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule.

Viņa norādīja, ka ka produkcija, kas tiek pārbaudīta, veikalos nebūs pieejama, kamēr nebūs saņemti pārbaužu rezultāti, kas gaidāmi otrdien.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas