Lietuvas restorānu, kas sola apkalpot tikai nevakcinētos, apmeklē prezidents

Restorāns Pasaulio Pakrašty Lietuvā skaļi iestājies pret Covid-19 sertifikātu prasību iekštelpu ēdināšanas iestāžu apmeklēšanai un solījis apkalpot tikai nevakcinētus cilvēkus. Restorānu pagājušajā nedēļā apmeklējis Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) ar kundzi, bet nav raidīts projām, vēsta raidorganizācija LRT.

Augustā Lietuvas valdība ieviesa epidemioloģisko noteikumu atļaut iekštelpu ēdināšanas iestādes apmeklēt tikai iedzīvotājiem ar Lietuvas nacionālo Covid-19 sertifikātu – iespēju pasi – vai ar ES digitālo Covid-19 sertifikātu. Tas nozīmēja, ka ēdinātājiem jāliedz telpās ieturēt maltīti cilvēkiem, kuri nav vakcinējušies, pārslimojuši slimību vai nevar uzrādīt nesenus negatīvus analīžu rezultātus.

«Mēs oficiāli paziņojam, ka no 14.septembra uz mūsu restorānu drīkstēs nākt tikai nevakcinēti cilvēki. Attiecīgi mēs dosim ieguldījumu visu [iedzīvotāju] drošībā un izvēles brīvībā,» 7.augustā savā sociālā medija Facebook lapā paziņoja restorāns, kas atrodas pie Rietavas pilsētas, Lietuvas rietumu daļā.

Lasiet arī: Igaunijā sākas pašvaldību e-vēlēšanas

Divus mēnešus vēlāk, dodoties apmeklēt Mažeiķu naftas pārstrādes rūpnīcu Orlen Lietuva, restorānā piestājis prezidents Gitans Nausēda ar kundzi. Valsts augstākā amatpersona ir vakcinējusies un iestājas par iedzīvotāju vakcināciju pret Covid-19, tomēr Pasaulio Pakrašty nav raidījusi viņu projām. Restorāns turklāt publicējis Facebook cieņpilnu kopbildi ar Nausēdām un restorāna darbiniecēm.

Atbildot uz žurnālistu jautājumu par notikušo, prezidenta preses sekretārs Rids Jasiuļons (Ridas Jasiulionis) pavēstījis, ka Nausēdam nav bijis zināms par restorāna nostāju, kas pausta augustā. «Ievērojot tradīciju reģionos ieturēt pusdienas mazās ģimenes ēdināšanas iestādēs, viņš izvēlējās restorānu, kas visus valdības noteikumus ir ievērojis jau gandrīz mēnesi. Tas nozīmē, ka restorāns pieņem tikai klientus ar Covid sertifikātiem,» skaidrojis preses sekretārs.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1517628/lithuanian-president-visits-restaurant-which-claimed-it-would-only-serve-unvaccinated-people

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas