Lietuvas robežpunktā sabojājas rentgens – miljonu eiro vērtas cigarešu kontrabandas atklājējs

50 kilometrus no Raigardas robežkontroles punkta uz Lietuvas-Baltkrievijas robežas atrodas Grodņas cigarešu rūpnīca. Raigarda ir kontrabandistu vidū iecienīta vieta, kur mēģināt nelikumīgi ievest Lietuvā un ES tabakas izstrādājumus, un tieši šeit ir sabojājusies rentgena iekārta, ar ko atklāti apjomīgi kontrabandas sūtījumi, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

«Raigardas mobilā rentgena sistēma ir astoņus gadus veca, bet tās kalpošanas ilgums ir līdz desmit gadiem. Protams, vecai iekārtai var būt darbības traucējumi, un mēs ar tādu sastapāmies,» situāciju skaidrojis Lietuvas Muitas pārvaldes pārstāvis Vits Volungevičs (Vitas Volungevičius).

Lasiet arī: Lietuvas slimnīca: «Uzņemam tikai pacientus kritiskā stāvoklī»

Kontrabandistu vidū iecienītais robežkontroles punkts atrodas aptuveni 50 kilometru attālumā no Grodņas cigarešu rūpnīcas Baltkrievijā. Lietuvas muitnieki līdz šim paļāvušies kravu caurskatīšanas ierīci, lai pārbaudītu kravas automašīnas, pirms to iebraukšanas Lietuvā, un atklātu mēģinājums nelikumīgi ievest cigaretes. 2021.gada jūlijā Raigardas robežsargi atraduši divas cigarešu kravas divu miljonu eiro vērtībā.

Pēc Volungeviča teiktā, pārbaudes uz robežas turpinās, neskatoties uz sabojāto iekārtu. «Mēs pārbaudām kravas automašīnas paši un, ja nepieciešams, vedam tās uz pārbaudi citos robežkontroles punktos,» sacīja muitas pārstāvis. Lai atjaunotu visas rentgena sistēmas uz valsts robežas, Lietuva ir lūgusi Eiropas Savienībai 54 miljonus eiro, šonedēļ norādījusi Lietuvas Muitas pārvaldes amatpersona.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1525294/scanner-breaks-down-at-lithuania-s-border-crossing-notorious-for-cigarette-smuggling

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas