Lietuvas Seimā atbalsta obligātu bērna vakcināciju

Lietuvas likumprojekts par bērnu obligātu vakcināciju pret bērnu trieku, masalām un masliņām guvis likumdevēju atbalstu pirmajā lasījumā.

Kā ceturtdien, 7.novembrī, vēstīja Lietuvas sabiedriskais medijs LRT, likumprojektam, ko sagatavojusi koalīcijā pārstāvētā sociāldemokrātu frakcija, lai tas tiktu ieviests dzīvē, vēl ir vajadzīgs valdības atbalsts un otrs apstiprinošs balsojums Seimā.

«Laikā, kad Lietuvā izplatās masalas, bez vakcīnas valstī paliek vairāk nekā 5 000 bērnu,» likumprojekta anotācijā raksta tā autori.

Tie norāda, ka 2019.gadā, no 1.janvāra līdz 13.martam, valstī reģistrēti 128 masalu saslimšanas gadījumi, kas ir straujš kāpums, salīdzinot ar 30 saslimšanas gadījumiem, kas konstatēti 2018.gada 12 mēnešos.

No prasības obligāti vakcinēties likumprojektā ir atbrīvoti bērni ar kontrindikāciju, proti, bērni, kuriem saskaņā ar ārstu atzinumu attiecīgā vakcīna var kaitēt veselībai.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1114132/lithuanian-deputy-finance-minister-to-be-ursula-von-der-leyen-s-economy-adviser

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas