Lietuvas skolās ģimenes un seksuālās izglītības programmu nomaina jauns saturs

Lietuvas skolās līdzšinējās Veselības, seksuālās un ģimenes dzīves izglītības programmas vietā skolēnu izglītošanai par šīm tēmām tiks ieviests jauns mācību saturs. Tas tādēļ, ka līdzšinējais tiek uzskatīts par novecojušu, vēsa Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Skolu mācību programmas Lietuvā tiek mainītas un papildinātas ik pa desmit gadiem. Tas tiks darīts ātrāk ar 2016.gadā ieviesto Veselības, seksuālās un ģimenes dzīves izglītības programmu. Tās vietā tiks likta Sociālās, emocionālās, veselības izglītības un drošības programma.

Kā skaidrojusi Lietuvas Izglītības, zinātnes un sporta ministrijas Izglītības departamenta pārstāve Irēna Raudiene (Irena Raudienė) līdzšinējās programmas ietvaros skolām tika ļauts pašām izlemt, kā mācīt skolēniem šo izglītības saturu. Skolotājiem pēcāk tika lūgts programmas tēmas iekļaut citu mācību priekšmetu pasniegšanā, ko paveikt izdevies tikai nedaudziem. Šo iemeslu dēļ līdzšinējā programma Lietuvā nav augstu vērtēta un netiek uzskatīta par efektīvu.

Lasiet arī: Nedēļa Lietuvā: Sākumskolām mācības līdz jūnija vidum, būs vilciens Rīga-Viļņa, Lietuvā atver baseinus un sporta zāles

Jaunajā programmā skolotājiem paredzētas lielākas un konkrētākas iespējas skolēnu izglītošanā par šīm tēmām. Atbilstošā vecuma posmā ar skolēniem tiks apskatītas pubertātes, kontracepcijas un seksuālās izglītības tēmas. Kā norādījusi Raudiene, skolēniem Lietuvā turpmāk tiks mācīta arī atbildības uzņemšanās par savu rīcību, veselīgu attiecību veidošana un stipras personības veidošanas pamati.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1401775/lrt-facts-lithuania-s-new-sex-ed-programme-brings-out-national-anxieties

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas