Lietuvas Skvernelis gandarīts par Latvijas paziņojumu Baltkrievijas AES lietā

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (pa kreisi) un Latvijas ministru prezidents Krišjānis Kariņš

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) pateicies Latvijas ministru prezidentam Krišjānim Kariņam par apņemšanos attiekties no elektroenerģijas tirdzniecības ar Baltkrieviju, ja tā iedarbinās Astravjecas atomelektrostaciju (AES).

Trešdien, 26.augustā, Skvernelis publicējis ierakstu sociālajā medijā Facebook, kur atzinīgi novērtējis Latvijas vēršanos pret Astravjecas atomelektrostaciju pēc tam, kad līdzīgi rīkojusies Igaunija, un vēl krietni iepriekš – Lietuva.

«Es ļoti novērtēju Latvijas un Igaunijas valdību solidaritāti šajā jautājumā. Mēs ticējām, ka būs šādi risinājumi,»

rakstīts Lietuvas premjera paziņojumā.

«Pretējā gadījumā, maksājot par nedrošu elektrību no Baltkrievijas uz mūsu pilsoņu rēķina, mēs tieši atbalstītu šīs valsts valdības ambīcijas brutāli noliegt savu pilsoņu uzskatus par valsts nākotni, kā arī mēģinājumus palielināt spriedzi reģionā, saskatot iedomātu ienaidnieku – Baltijas valstis,» paudis Skvernelis.

Lasiet arī: BNN PĒTA | Lietuvas Ignalinas AES slēgšana: Lēmums ar gadu desmitiem ilgām sekām simtiem miljonu eiro vērtībā

BNN jau vēstīja, ka Kariņš otrdien, 25.augustā, pēc valdības sēdes paziņoja, ka, ja Baltkrievijā tiks iedarbināta Astravjecas (AES), Latvija pārtrauks elektroenerģijas tirdzniecību ar Baltkrieviju.

Vienlaikus premjers atzina, ka tādā gadījumā Latvija varētu tirgoties ar elektrību ar trešajām valstīm, izmantojot Latvijas un Krievijas starpsavienojumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas