Lietuvas slimnīca: «Uzņemam tikai pacientus kritiskā stāvoklī»

Lietuvā jauno koronavīrusu gadījumu skaitam augot vēl straujāk nekā Latvijā, Alītas pilsētā slimnīca atzinusi, ka Covid-19 nodaļā uzņem tikai smagāk slimos pacientus, kuriem nepieciešama plaušu ventilēšana vai skābekļa terapija, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Šonedēļ nepatīkamus brīžus Alītā piedzīvojis kāds 65 gadus vecs Covid-19 slimnieks un viņa padēls Povils Šklērjus (Povilas Šklėrius). Pirmdien, 18.oktobrī, saskaņā ar Šklērjus teikto, viņa patēvam Vidam (Vidas) pasliktinājies veselības stāvoklis: «Viņam bija grūti elpot, bija biežs klepus, tremperatūra. Viņš izjuta stipras kāju un muguras sāpes.» Vīrietis sacījis, ka ģimenes ārsts ieteicis ģimenei saukt ātro palīdzību.

Pēc ierašanās Alītas S. Kudrika slimnīcā pacients tomēr nosūtīts mājās. «Ārsti teica, ka, kamēr viņš stāv uz savām kājām, viņu nevar uzņemt slimnīcā,» Šklērjus pastāsījis ziņu aģentūrai ELTA.

Slimnīca apstiprina pacientu šķirošanu pēc veselības stāvokļa

Situāciju slimnīcā medijiem skaidrojis tās direktora vietnieks Dmitrijs Kačjurins (Dmitrijus Kačiurinas) un raksturojis to kā ļoti nopietnu. No 70 slimnīcas Covid-19 gultām, šobrīd ir aizņemtas 62, un intensīvās terapijas nodaļā ir aizņemtas piecas no septiņām gultām, informējis Kačjurins.

Lasiet arī: Jaunie Covid-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 2 599, Lietuvā – 3 331, Igaunijā – 1 347

«Tādēļ mēs uzņemam slimnīcā tikai tos pacientus, kuri ir kritiskā stāvoklī un kuriem ir nepieciešama skābekļa terapija vai plaušu ventilēšana,» norādījis slimnīcas direktors. Kačjurins tomēr sacījis, ka visi pacienti, kuri ierodas Alītas slimnīcā ir jāreģistrē un viņiem, ja nepieciešams, ir jāpalīdz. Alītas S. Kudrika slimnīcas direktors paudis neizpratni, kādēļ minētajam pacientam nav veikta apskate un aicinājis viņu atkārtoti doties uz to pašu slimnīcu.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1524488/man-with-covid-turned-back-from-hospital-as-lithuania-saves-beds-for-critically-ill

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas