Lietuvas slimnīcās aizņemto Covid gultu skaits tuvojas maksimumam

Lietuvas veselības aprūpes iestādes strauji aizpilda slimības Covid-19 pacienti, ierobežojot medicīnas iestāžu iespējas sniegt medicīnas pakalpojumus citiem pacientiem, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT un žurnāliste Modesta Gaučaite-Znutiene (Modesta Gaučaitė-Znutienė).

Trešdien, 13.oktobrī, Viļņas reģiona slimnīcās bija 507 Covid-19 pacienti, tostarp desmit bērni un 48 pacienti intensīvās terapijas nodaļās. Tas nozīmē, ka 86% parasto Covid gultu un 76% intensīvās terapijas gultu jau ir aizņemtas.

Lasiet arī: Lietuva maksās 100 eiro jaunvakcinētiem senioriem, valdība mājsēdi neplāno

Viļņas Santaras Klīnikās, kur ārstē nopietnus un smagus Covid-19 gadījumus, ir aizņemtas gandrīz visas Covid-19 gultas. Esošajai 91 gultai tikušas pievienotas 30 papildu gultas. «Pievienojot šīs gultas, mēs esam spiesti samazināt vietu skaitu, kas atvēlētas pacientiem ar slimībām, kas nav Covid-19,» sacījusi Santaras Klīniku operāciju direktore Jolita Jakutiene (Jolita Jakutienė).

Arī citu Lietuvas reģionu slimnīcas tuvojas savas Covid-19 noslodzes maksimumam. Mazajās Elektrēnu un Molētu pilsētu slimnīcās visas Covid-19 gultas, kas ir attiecīgi 40 un 20, jau ir aizpildītas. Kauņas veselības aprūpes iestādē Kauņas Klīnikās patlaban tiek ārstēti aptuveni 150 Covid pacienti. Iestādes sabiedrisko attiecību speciālists Sauļus Tvirbuts (Sauļus Tvirbutas) sacījis, ka, ja epidemioloģiskā situācija turpinās pasliktināties, tiks apturēti citi pakalpojumi, lai uzņemtu visus ar koronavīrusu inficētos.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1519926/lithuanian-hospitals-quickly-approaching-covid-capacity

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas