Lietuvas straujais algu kāpums nav ļāvis aizsniegt Latviju, vērtē centrālā banka

Lietuvas Banka secinājusi, ka valstī pēdējos gados piedzīvotais algu kāpums bijis straujš, taču nav bijis nepietiekams, lai aizsniegtu pārējās Baltijas valstis. Darba ražīgums Lietuvā nesasniedz ES vidējo līmeni, vēsta kaimiņvalsts sabiedriskais medijs LRT.

«Lai arī algas aug strauji, salīdzinājumā ar citām ES valstīm to līmenis ir zems,» Lietuvas Bankas Ekonomikas departamenta vadītāja Kotrina Tamoševičiene (Kotryna Tamoševičienė) otrdien, 11.janvārī, sacījusi Seima Budžeta un finanšu komisijā. «Mēs esam pie lejasgala – priekšā Rumānijai, Bulgārijai, Polijai –, taču aiz Latvijas, Igaunijas un Rietumeiropas valstīm.»

Lasiet arī: Pērn Latvijā krietni kāpis reģistrēto vieglo automašīnu skaits

Pēc Tamoševičienes teiktā, lietuviešu darba ražīgums atpaliek no ES vidējā līmeņa, taču atšķirības pakāpeniski izlīdzinās, valsts ekonomikai pakāpeniski «virzoties augšup pa tehnoloģiju kāpnēm».

«Pēc finanšu krīzes bija periodi, kad darba ražīgums auga straujāk nekā algas. Pēdējā laikā darba samaksa ir augusi mazliet straujāk, taču darba ražīguma atšķirība joprojām ir mazāka nekā algu atšķirība,» informējusi Lietuvas Bankas pārstāve.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1586467/despite-growth-lithuanian-wages-among-lowest-in-eu-central-bank

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas