Lietuvas trikotāžas ražotājs saņem Greenpeace apstiprinājumu par bīstamu ķimikāliju neizmantošanu

Lietuvas apģērbu ražotājs Utenos Trikotažas izturējis starptautiskās vides aizsardzības organizācijas Greenpeace pārbaudes par videi draudzīgu un izsekojamu ražošanas procesu, un saskaņā ar paša uzņēmuma pausto šādu novērtējumu tas saņēmis pirmais pasaulē, raksta Lietuvas raidorganizācija LRT.

«Tas pierāda, ka ir iespējama patiesi tīra, godīga un pilnībā caurskatāma ražošana. Un nevis salonveikalos, bet gan rūpnieciskā līmenī,» tā uzņēmuma paziņojumā presei tiek citēta vides aizsardzības organizācijas Vācijas nodaļas aktīviste Viola Volgemuta (Viola Wohlgemuth), kura iestājas pret toksisku vielu izmantošanu un pārmērīgu patēriņu.

Greenpeace un Utenos Trikotažas sadarbība aizsākās 2018.gadā. Tās rezultātā tika izstrādāts organizācijas audumu iepirkumu standarts, kas noteic, ka apģērbs ražojams neizmantojot videi indīgu ķīmisko vielu kameras, īstenojot godīgu un caurskatāmu uzņēmējdarbības praksi.

Greenpeace 2011.gadā paziņoja, ka pārtrauks tirgot pašreklāmas apģērbu, «kamēr zīmoli un piegādātāji nevarēs ar pārbaudāmu informāciju pierādīt, ka to apģērbs nav izgatavots, izmantojot bīstamas ķimikālijas». Organizācijas T-kreklu ražošana nu ir uzticēta minētajam Lietuvas uzņēmumam.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1146158/lithuanian-textile-firm-first-greenpeace-vetted-producer-in-the-world

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas