Lietuvas uzņēmumam jāmaksā 6,1 miljons dolāru ASV aktierim Īstvudam

Tiesa Losandželosā piespriedusi lietuviešu uzņēmumam Mediatonas maksāt 6,1 miljonu ASV dolāru (5,25 miljonus eiro) par neatļautu amerikāņu aktiera Klinta Īstvuda (Clint Eastwood) vārda izmantošanu kanabidiola preparātu reklāmā, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

«Īstvuda kungam nav pilnīgi nekādas saistības ar kanabidiola produktiem,» tā Losandželosas Federālā tiesa atzinusi piektdien, 1.oktobrī. Tiesa lēmusi, ka tīmekļa vietņu izstrādes uzņēmumam Mediatonas, kura juridiskā adrese ir kā mazā ciematā, Lietuvas rietumu daļā, ir jāmaksā vesternu kinozvaigznei minētā kompensācija.

Lasiet arī: Nopludināti Pandoras dokumenti atklāj Čehijas un Ukrainas līderu finanšu noslēpumus

Kā vēstīja ASV mediji, 2020.gadā tobrīd 90 gadus vecais Īstvuds vērsies tiesā ar divām prasībām pret trīs kanabidiola preparātu ražotājiem un reklamētājiem. Preparātu reklāmas rakstos nepatiesi apgalvots, ka aktieris paudis savu atbalstu kanabidiola preparātu lietošanai. Īstvuds un viņa zīmola tiesību uzturētājs, uzņēmums Garrapata, tiesas ieskatā, pelnījis ne tikai 6,1 miljonu dolāru lielu kompensāciju, bet arī 95 000 dolāru (81 750 eiro) juristu izdevumu segšanai.

Metiadonas nav atsaucies uz Losandželosas Federālās tiesas pavēsti. Tā pārstāvji arī nav atbildējuši uz Lietuvas sabiedriskā medija lūgumu komentēt tiesas spriedumu. Mediatonas 2020.gadā strādāja ar 600 000 eiro peļņu, bet šobrīd ir likvidācijas procesā.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1511666/clint-eastwood-wins-6-1m-lawsuit-against-lithuanian-company 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas