Lietuvas uzņēmumi lūdz atļaut ievest darbaspēku no kultūras ziņā tuvām valstīm

Lietuvas prezidenta Gitana Nausēdas (Gitanas Nausėda) tikšanās reizē ar uzņēmēju organizāciju viņam lūgts apsvērt grozījumus valsts imigrācijas likumos, lai darbaspēka trūkuma apstākļos atļautu valstī ievest vairāk viesstrādnieku no kultūras ziņā tuvām valstīm, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.lt un žurnāliste Vaida Kalninkaite-Matuļauskiene (Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė).

Nausēda aizvadītajā piektdienā, 12.novembrī, ticies ar valsts uzņēmēju organizācijām, lai pārrunātu ekonomiskās izaugsmes jautājumus un izaicinājumus, ar kuriem uzņēmēji saskaras, jo sevišķi reģionos.

Lietuvas Rūpniecības uzņēmumu konfederācijas prezidents Vidmants Janulevičs (Vidmantas Janulevičius) paudis viedokli, ka tie aptuveni 4 200 migranti no Tuvo Austrumu valstīm, kuri tiek turēti Lietuvas patvēruma meklētāju centros pēc tam, kad šogad nelikumīgi iekļuvuši valstī no Baltkrievijas, nevarētu atvieglot situāciju ar darbaspēka trūkumu.

Lasiet arī: Maskava brīdina Baltkrieviju «neaizgriezt gāzes krānu» Eiropai

«Īstermiņā mums droši vien būtu drīzāk jālemj par imigrāciju no valstīm, kuras mums ir tuvākas kultūras ziņā. (..) Tāpēc mūsu ieteikums ir mēģināt paplašināt imigrāciju no valstīm, kuras mēs pazīstam, proti, no Ukrainas un Baltkrievijas,» sacījis Janulevičs.

Nausēda, būdams ekonomists ar ilggadēju pieredzi, vērtējis, ka situācija jārisina ar citiem līdzekļiem. «Prezidenta skatījumā mums labāk vajadzētu valstī līdzsvarot darbaspēka piedāvājumu un pieprasījumu. Mums ir dažādi virzieni, kuros mums vajadzētu strādāt,» sacījusi prezidenta padomniece Irēna Segalovičiene (Irena Segalovičienė). Prezidents uzsvēris arī, ka nozīmīgi būtu pastiprināt pašu lietuviešu reimigrāciju.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1541662/lithuanian-firms-ask-to-allow-immigration-from-culturally-proximate-countries

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas