Lietuvas uzņēmumi rēķinās ar Brexit ietekmi eksportā

Lietuvas uzņēmumi uz Lielbritāniju eksportē aptuveni četrus procentus no tautsamniecības kopējā preču un pakalpojumu eksporta. Uzņēmumi norādījuši, ka rēķinās, ka britu atdalīšanās no ES ietekmēs lietuviešu tirgus daļu Lielbritānijā, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

«Lielbritānija varēs pārskatīt un sertificēt daļu importēto preču, un šajā gadījumā pārtikas rūpniecība būs viens no pirmajiem sektoriem,» intervijā LRT TV vērtējis Lietuvas Rūpniecības konfederācijas vadītājs Vidmants Janulevičs (Vidmantas Janulevičius).

«Mēs redzēsim ietekmi gada trešajā un ceturtajā ceturksnī atkarībā no tā, kādas preču grupas tiek ražotas Lielbritānijā,» prognozējis Janulevičs, Viņ norādījis, ka briti centīsies mazināt importu un veicināt vietējo ražošanu.

Pēc viņa teiktā, lietuviešu uzņēmumi janvāra sākumā vēl nav saskārušies ar būtiskiem šķēršļiem, tomēr tādi esot paredzami vēlāk, jo pirmoreiz vairāku gadu desmitu laikā uz robežas starp Franciju un Lielbritāniju atkal ir ieviesta muitas kontrole.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1317451/lithuanian-firms-feel-brexit-squeeze

Lielbritānija pēc gadu ilga izstāšanās pārejas perioda atdalījās no ES 2021.gada 1.janvārī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!