Lietuvas uzņēmumu soda par ukraiņu darbinieku ekspluatēšanu

Lietuvā uzņēmums sodīts par ukraiņu bēgļu darba tiesisko attiecību pārkāpšanu, kas atklāta žurnālistu pētījumā, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Lietuviešu Pētnieciskās žurnālistikas centrs «Siena» maijā veicis pētījumu un apgalvojis, ka no Ukrainas uz Lietuvu atbēgušos cilvēkus darba attiecībās ekspluatējuši uzņēmumi Nermeka un IceCo.

Nermeka ir darbā iekārtošanas birojs, kas brīdī, kad Krievija iebruka Ukrainā sociālajos tīklos paziņoja, ka palīdzēs ukraiņu bēgļiem atrast darbu Lietuvā. Uzņēmums solījis ukraiņiem augstu atalgojumu un bezmaksas izmitināšanu.

IceCo ir saldējuma ražotājs, kura ražošanas daļas vadītājs ir Mečislovs Bušs (Mečislovas Bušas), viņš ir arī Nermeka vadītājs.

Lasiet arī: Šolcs atzīst nepieciešamību palielināt Baltijas valstīs izvietoto karavīru skaitu

Lietuvas Valsts darba inspekcija pēc žurnālistu izpētītās informācijas veikusi pārbaudes un piespriedusi viņam naudassodu.

«Pārbaudē uzņēmumā Nermeka konstatēti maksimālā darba laika pārkāpumi darbiniekiem, kuri ir Ukrainas pilsoņi. Atbildīgā persona – uzņēmuma direktors – saukta pie administratīvās atbildības. Uzņēmumam tika izteikti arī ieteikumi par darba tiesiskās situācijas uzlabošanu,» rakstiskā atbildē Siena žurnālistiem norādījusi Lietuvas Valsts darba inspekcijas pārstāve Jolanta Bielskiene (Jolanta Bielskienė).

Uzņēmumā IceCo savukārt ražošanas vadītājs sodīts par likumpārkāpumiem, kas izdarīti pret lietuviešu, nevis ukraiņu darbiniekiem.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1713101/after-journalistic-investigation-lithuanian-companies-fined-for-exploiting-ukrainian-refugees

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas