Lietuvas valdība lems par konkrētu ierobežojumu mīkstināšanu ēdināšanas iestādēm, teātriem

Lietuvas vadība plāno par mēnesi paildzināt valsts mēroga karantīnu, vienlaikus ieviešot pielaidīgāku regulējumu attiecībā uz uzņēmējdarbību klientu apkalpošanas un kultūras jomā, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Ingrīda Šimonīte (Ingrida Šimonytė), Lietuvas premjerministre norādījusi, ka valdība par šāda rakstura priekšlikumiem balsos ceturtdien, 15.aprīlī.

Priekšlikumi paredz atstāt spēkā karantīnu, ar ko lietuviešiem nācies sadzīvot kopš 2020.gada novembra, paildzinot tās termiņu līdz 31.maijam. Atbalstot ēdināšanas iestādes, priekšlikumi paredz atļaut klientu apkalpošanu ēdināšanas iestādēs un bāros pie galdiņiem ārtelpās laikā no pulksten 7.00 līdz pulksten 21.00. Teātriem, kinoteātriem un citām kultūras iestādēm varētu tikt atļauts uzņemt publiku līdz 50 cilvēkiem telpā.

Lasiet arī: Covid-19 izplatība Baltijā. Latvijā – 733, Lietuvā – 1 284, Igaunijā – 549

Piedāvāts arī atļaut atvērt sporta zāles un citus sporta centrus ar nosacījumu, ka paliek spēkā drošības pasākumi. Iecere paredz arī atļaut atvērt veikalus, kas atrodas lielveikalos, jo šobrīd Lietuvā strādāt var tikai tie nepārtikas veikali, kuros var ienākt tieši no ielas vai autostāvvietas.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1387672/lithuania-considers-easing-lockdown-reopening-bars-theatres-and-gyms

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas