Lietuvas valdībā rosina atvērt nepārtikas veikalus un frizētavas

Lietuvas ekonomikas ministre ir ierosinājusi valstī atļaut atvērt daļu nepārtikas veikalu, skaistumkopšanas salonus un frizētavas. Kolēģi valdībā tam pauduši atbalstu, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Iecere, par kuru gala lēmumu valdība pieņems trešdien, 9.februārī, paredz, ka atsākt darbu no nākamās nedēļas tiks atļauts nepārtikas veikaliem, frizētavām un skaistumkopšanas saloniem ar uzņēmuma ārdurvīm uz ielu un platību līdz 300 kvadrātmetriem. Uzņēmumiem – gan mazumtirgotājiem, gan pakalpojumu sniedzējiem – būs jānodrošina vismaz 20 kvadrātmetru platība uz vienu klientu.

Ar ierosinājumu pirmdien, 8.februārī, nākusi klajā Lietuvas ekonomikas ministre Aušrine Armonaite (Aušrinė Armonaitė) un citi valdības locekļi pauduši tam principiālu atbalstu.

«Gala lēmums joprojām būs jāpieņem valdībai,»

pēc pirmdienas valdības sēdes sacījusi Armonaite. «Es zinu, ka daudzi ir to gaidījuši, taču pagaidām šīs ir tikai piedāvās izmaiņas.»

Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte (Ingrida Šimonytė) savukārt norādījusi, ka valdība tuvākajās nedēļās lems par skolu atkalatvēršanu. Šimonītes skatījumā to būtu iespējams izdarīt, ja skolās tiktu ieviesta Covid-19 analīžu ņemšana.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas