Lietuvas veselības ministrs noraida Ziemassvētku karantīnas iespēju

Ziemassvētkos Lietuvā nebūs pārvietošanās ierobežojumi nevakcinētajiem, norādījis Lietuvas veselības ministrs Arūns Dulks (Arūnas Dulkys). Valstī, kur ilgstoši dienas jauno inficēšanās gadījumu skaits svārstās ap 3 000, ministrs sniedzis atbildi uz Viļņas mēra aicinājumu valdībai gādāt, lai nevakcinēti iedzīvotāji Ziemassvētkos neapdraudētu savu vecāka gadagājuma radinieku veselību, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT un žurnāliste Modesta Gaučaite-Znutiene (Modesta Gaučaitė-Znutienė).

Lietuvas jauno inficēšanās gadījumu skaits rudens mēnešos bijis lielākais Baltijas valstīs. Arī no Covid-19 izraisītām veselības komplikācijām mirušo iedzīvotāju skaits ar lielu pārsvaru ir lielākais Baltijā. Ceturtdien, 4.novembrī, tas sasniedzis 6 010.

Oktobrī Viļņas mērs vērsās pie valdības ar aicinājumu ierobežot pārvietošanās brīvību pret Covid-19 nevakcinētiem iedzīvotājiem uz Ziemassvētku brīvdienu laiku. Liberālā spārna politiķis Remigijs Šimašus (Remigijus Šimašius) savu aicinājumu skaidrojis ar uzskatu, ka pašreiz notiekošais Lietuvā ir «nevakcinēto pandēmija». Pēc galvaspilsētas mēra domām, pastāv divi veidi, kā sabiedrībai no tās izkļūt. Pirmais būtu valsts mēroga karantīnas ieviešana, kas sodītu arī vakcinētus cilvēkus, kuri cīnās ar pandēmiju, bet otrais – «padarīt stingrākus ierobežojumus nevakcinētiem cilvēkiem».

Lasiet arī: Viļņas mērs rosina Ziemassvētku ierobežojumus nevakcinētajiem

Lietuvas veselības ministrs ceturtdien pavēstījis, ka valdība neapsver pārvietošanās ierobežojumu ieviešanu. «Pārvietošanās ierobežojumi bija iedarbīgi, kad mums nebija vakcīnu. [Šādi ierobežojumi – LRT] ir ļoti dārgi un sarežģīti. Pagaidām mēs neapsveram šādu pasākumu,» sacījis Arūns Dulks.

Lietuvas veselības ministrs gan pieļāvis, ka drīzumā valstij varētu nākties pārskatīt Covid-19 digitālā sertifikāta izsniegšanas nosacījumus. Šoruden Lietuvā nav bijusi ieviesta valsts mēroga karantīna vai komandantstunda. Tā vietā daudzu klātienes pakalpojumu saņemšanai tiek prasīts uzrādīt Covid-19 digitālo sertifikātu vai tā Lietuvas ekvivalentu – iespēju pasi.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1534562/lithuanian-lng-terminal-turns-seven-weapon-against-russia-s-aggressive-energy-policy

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas