Lietuvas vidusskolās matemātikas valsts eksāmenu nenokārto 32,4%

Lietuvas vidusskolu beidzējiem pēc vairākus mēnešus ilgām attālinātām mācībām vāji veicies valsts eksāmenā matemātikā. To nav nokārtojuši 32,4% vidusskolu beidzēju, kas ir pēdējo gadu zemākais rezultāts, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Šovasar skolas noslēdzošo eksāmenu matemātikā kārtojuši vairāk nekā 15 000 lietuviešu jauniešu. No tiem minimālo nepieciešamo punktu skaitu savākuši 67,5%, rāda eksāmenu rezultāti, ko Lietuvas Nacionālā Izglītības aģentūra laidusi klajā trešdien, 5.augustā.

Būtiski, ka punktu skaits, kāds bijis nepieciešams, lai eksāmenu nokārtotu, 2020.gadā bijis pazemināts.

Lietuvā no marta līdz jūnijam bija spēkā valsts mēroga karantīna, un mācību darbs notika attālināti un bija apgrūtināts tāpat kā Latvijā. Tomēr citi vidusskolas beigšanas valsts eksāmeni šogad nokārtoti tikpat labi kā pērn, tādēļ Lietuvas izglītības speciālisti secinājuši, ka valstī skolās ir pasliktinājusies eksakto mācību priekšmetu apguve.

Salīdzinājumam, 2019.gadā Lietuvā matemātikas valsts eksāmenu nokārtoja 82% vidusskolu beidzēju.

Lasiet arī: Skolēnu sniegums obligātajos eksāmenos šogad nedaudz uzlabojies

Lietuvas Nacionālās izglītības aģentūras direktore Rūta Krasauskiene (Rūta Krasauskienė) komentējusi: «Ir skaidrs, ka eksaktajās zinātnēs ir [lejupejoša] tendence, un, skumjā kārtā, tās ir ilgtermiņa sekas. Mums ir jāpakāpjas soli atpakaļ, dziļi jāievelk elpa un jāsper svarīgi soļi.

Ātras pārmaiņas nav iespējamas, tam ir nepieciešams konsekvents darbs.»

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1204269/low-exam-scores-highlight-deteriorating-science-teaching-in-lithuanian-schools

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas