Lietuvieši bagātīgi apgādā migrantus ar apģērba un pārtikas ziedojumiem

Nevalstiskās organizācijas Lietuvā, kas piegādā pārtiku un apģērbu vairāk nekā 4 100 cilvēkiem, kuri mitinās iežogotās telšu pilsētiņās un patvēruma meklētāju izmitināšanas centros, vasarā un septembrī saņēmušas lielu atbalstu no iedzīvotājiem, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Darbs nav vienkāršs, jo robežsargi informē tikai par nometnēs dzīvojošo cilvēku skaitu un dzimumu, skaidrojusi katoļu baznīcas Viļņas Arhidiocēzes labdarības organizācijas Caritas vadītāja Jolita Matulaitīte (Jolita Matulaitytė). «Pat tad, kad esam sašķirojuši saziedotās drēbes, mēs parasti konkrētā robežpostenī nogādājam vairāk apģērba, nekā tur ir cilvēku – vienkārši tādēļ, lai būtu vairāk variantu ar dažādiem izmēriem,» sacījusi Matulaitīte.

Lasiet arī: Baltijas un Polijas ministri pārrunā drošības izaicinājumus Zapad mācību laikā

Brīvprātīgais vārdā Donāts (Donatas) savukārt novērojis, ka nometnēs dzīvojošiem trūkst pamata higiēnas lietu, piemēram, nav ziepju un šampūna. Pietrūkst arī piemērotu apavu un gultasveļas, jo «teltis naktī kļūst mitras no kondensāta» un «lietainā laikā nav, kur izžāvēt gultas veļu».

Par pārtikas piegādēm rūpējas labdarības organizācija Maisto Bankas (Pārtikas banka), kas pārtikas kravas uz patvēruma meklētāju izmitināšanas centriem ved vairākas reizes nedēļā. Lai arī nometnēs dzīvojošie regulāri saņem pārtiku, Maisto Bankas rūpējas, lai sagādātu tos produktus, kurus attiecīgajā dienā nav piegādājušas valsts vai pašvaldību iestādes, kuras uztur attiecīgo nometni. Šī labdarības organizācija 2021.gadā līdz šim nometnēs ir nogādājusi ap 40 tonnu pārtikas produktu.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1495294/lithuanians-flood-migrant-camps-with-donations

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas