Lietuviešu dokumentālista nāvē Mariupolē vaino Krievijas karavīrus

Lietuvā no Ukrainas nogādātas dokumentālo filmu veidotāja Manta Kvedaraviča (Mantas Kvedaravičius) mirstīgās atliekas. Mediji vēsta, ka viņš nogalināts pie Mariupoles, tomēr viņa līdzgaitniece atzinusi, ka vīrieša nāves patiesie apstākļi slēpti, lai vispirms atgūtu Kvedaraviča līķi, nogādātu to dzimtenē un tad atklātu viņiem zināmo, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT un ziņu portāls 15min.lt.

Šonedēļ kļuvis zināms par dokumentālista nāvi Ukrainā Mariupoles tuvumā, to pieminējis arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Lietuvas mediji sākotnēji vēstīja, vīrietis nogalināts ar raķetes trāpījumu mašīnai aplenktās Ukrainas pilsētas Mariupoles tuvumā.

Lasiet arī: Ukrainas kara 41.diena: ES gatava sūtīt kara noziegumu izmeklētājus, atbrīvotajās vietās ielaidīs žurnālistus, Krievija pārsviež spēkus

Ukraiņu žurnāliste Albina Lvutina, kura sadarbojusies ar Kvedaraviču, otrdien, 5.aprīlī, sociālajā medijā Facebook pavēstījusi, ka medijiem sākotnēji sniegta nepatiesa informācija un nogalināšanas apstākļi esot bijuši citi.

«Bezsirdīgie krievu karavīri nolaupīja Mantu un noslepkavoja viņu. Un tad vienkārši atstāja viņu tur,» vēsta Lvutinas ieraksts Facebook.

Manta Kvedaraviča līķis nonācis Lietuvā pēc pārvešanas caur Krieviju un Latviju, un nu tiks nodots tiesu medicīnas speciālistiem. Lietuvas Ģenerālprokuratūra pirmdien, 4.aprīlī, paziņoja, ka izmeklēs vīrieša nāvi kā daļu no plašākas kara noziegumu izmeklēšanas Ukrainā.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1663601/lithuanian-filmmaker-kvedaravicius-was-executed-by-russian-soldiers-not-killed-by-missile-associate-says

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas