Lietuviešu eiroparlamentārieti izslēdz no frakcijas par homofobiskām rupjībām

Lietuvas pārstāvis Eiropas Parlamentā Viktors Uspaskihs (Viktor Uspaskich) ticis izslēgts no deputātu frakcijas par gejus noniecinošiem, rupjiem izteikumiem savā sociālā tīkla profilā, paziņojusi viņa frakcija.

Uspaskihs ir pieredzējis lietuviešu politiķis ar gana skandolozu slavu. Viņš ir ieņēmis Lietuvas ekonomikas ministra amatu, sešus gadus strādājis kā Seima deputāts, un nu jau kopš 2009.gada pārstāvējis lietuviešu vēlētājus Eiropas Parlamentā. Lietuvā viņš pārstāv Darba partiju, bet Briselē – kā vienīgais no lietuviešu deputātiem darbojies liberāli noskaņotajā Eiropas atjaunošanas frakcijā.

«Eiropas atjaunošanas saimē nav vietas homofobijai,» tā paziņojumā deputātu grupas tīmekļa vietnē paziņojumā, kas publicēts trešdien, 20.janvārī, raksta tās priekšsēdētājs Dacians Ciološs (Dacian Ciolos).

«Kā politiska saime mēs esam apņēmības pilni saglabāt un paplašināt lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu, starpdzimumu un citu cilvēku tiesības.

Uspaskiha kunga izteikumi nesader ar mums dārgām vērtībām un nostāda viņu ārpus mūsu saimes», paziņojumā raksta Ciološs.

Janvāra pirmajā pusē Uspaskihs sociālā tīklā Facebook publicējis video, kur nicinoši izteicies par seksuālo minoritāšu pārstāvjiem, apsaukājot viņus ar rupjiem lamuvārdiem. Lietuvas pārstāvis EP ceturtdien, 14.janvārī, pauda publisku atvainošanos, tomēr šonedēļ ticis izslēgts no savas deputātu frakcijas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas