Lietuviešu žurnālisti uzklausa migrantus par centieniem iekļūt valstī, bērnu veselību

Uz Lietuvas-Baltkrievijas robežas lietuviešu žurnālisti sastapuši grupu migrantu, ieskaitot piecus bērnus. Viens no bērniem ir slims un saņems veselības aprūpi Lietuvā, vēsta raidorganizācija LRT un žurnālisti Domante Platūkīte (Domantė Platūkytė) un Bens Gerdžjūns (Benas Gerdžiūnas).

Kā šonedēļ paziņoja Lietuvas Robežsardzes dienests, nedēļas sākumā robežsargi aizturējuši 14 migrantus, tostarp sešus nepilngadīgos, kuri bija šķērsojuši Baltkrievijas-Lietuvas robežu. Dienests solījis aizturētajiem nodrošināt pārtiku un ļaut sasildīties, kā arī izvērtēt, kuri no robežpārkāpējiem sūtāmi atpakaļ Baltkrievijā un kuri ne.

Par migrantu grupas sastapšanu un izjautāšanu vēsta LRT žurnālists Bens Gerdžjūns: «Lielākā daļa migrantu sevi identificēja kā Irākas pilsoņus, kuri ir no Irākas Kurdistānas [reģiona]. (..) Bija vismaz pieci vīrieši, trīs sievietes un vismaz pieci bērni. […] Kopā ar viņiem bija arī divas sievietes no Somālijas. Viens bērns bija slims».

Lasiet arī: Lietuva: Omikrona varianta dēļ avioreisus neslēgsim

Migranti lūguši Lietuvas robežsargiem medicīnisko palīdzību, un tikuši nogādāti tuvākajā robežkontroles punktā, kur viņiem palīdzējuši mediķi.

«Kurds, kurš runāja angliski, stāstīja, ka, ierodoties Minskā, migranti nesekmīgi mēģinājuši iekļūt Polijā. Kad viens no viņu bērniem smagi saslima, viņi gribēja atgriezties Minskā, taču baltkrievi viņiem to neļāva,» sacījis žurnālists.

«Pēc vīrieša teiktā, viņi Baltkrievijas virsniekiem samaksājuši vismaz vairākus tūkstošus dolāru, lai viņi ļautu migrantiem atgriezties Minskā. Bērns tur atradās slimnīcā sešas dienas,» tā Gerdžjūns.

Pēc bērna izrakstīšanas no Minskas slimnīcas migranti mēģinājuši nokļūt atpakaļ pie robežas. Baltkrievijas robežsargi viņus novirzījuši uz Lietuvas robežu, kur abu valstu robežsargi viņus virzījuši katri prom no savas valsts piecas dienas. Kā žurnālistam sacījuši kurdu migranti, viņi riskējuši ar savu ģimeņu un bērnu veselību, mēģinot šķērsot ES robežu, jo viņi vienkārši nevarot atgriezties Irākā vai Baltkrievijā. Irākā viņu ģimenēm draudot briesmas, un arī sastaptās Baltkrievijas amatpersonas robežpārkāpēju vērtējumā ir pārāk bīstamas, lai ar tām atkal sastaptos, sarunā dzirdēto atstāstījis žurnālists Gerdžjūns.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1553845/kurdish-migrant-group-with-children-found-near-lithuanian-border-one-child-seriously-ill

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas