Līgatnes dabas taku aļņi pārceļas uz dzīvi Slovākijā

Divi Līgatnes dabas taku pērnie aļņu bullēni, Niks un Marģeris, pārvesti uz Slovākijas zinātnisko institūtu. Šī ir pirmā reize, kad kāds Līgatnes dabas taku četrkājainais iemītnieks ir veicis tik garu un tālu ceļojumu.

Tā kā aļņi šobrīd Slovākijā ir liels retums un novērojami vien kā atsevišķi klejojoši īpatņi, 2011.gadā Slovākijā dibināta ZITO asociācija, kas ir uzsākusi īpašu un starptautisku aļņu reintrodukcijas projektu. Tā galvenais mērķis ir palielināt un saglabāt bioloģisko daudzveidību ar aļņu, kā nozīmīgas un būtiskas kūdrāju ekosistēmas daļas, palīdzību – atgriežot tos atpakaļ Slovākijas dabā, to agrākajā izplatības teritorijā, informē Dabas aizsardzības pārvalde.

Līgatnes dabas taku speciālistiem zināms, ka tagad Niks un Marģeris ir tikuši pie paši sava, jauna aploka, bez citu aļņu konkurences un ir labi iejutušies jaunajā dzīvesvietā. Šī projekta rezultātā Nikam un Marģerim atsevišķos voljeros, piebiedrosies arī citi aļņi no Norvēģijas un Igaunijas.

Līgatnes dabas takas ir vienīgā vieta Latvijā, kur nebrīves apstākļos jau vairākus gadus pēc kārtas aļņi veiksmīgi vairojas un dāvā veselīgus pēcnācējus. Šis gan nav pirmais gadījums, kad kāds no Līgatnes aļņiem tiek atdots citam zooloģiskajam dārzam vai atlaists atpakaļ dabā, tādā veidā veicinot un uzlabojot šo dzīvnieku populācijas ģenētiku un gēnu apriti gan savvaļā, gan nebrīvē. Tādēļ arī šoreiz Līgatnes dabas takas piekrita divus savus aļņu jaunuļus atkal palaist plašajā pasaulē.

Ref: 102.000.102.10159

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas