Līgatnes dabas taku lācene Ilzīte šogad svin 20 gadu jubileju

Līgatnes dabas taku lācene Ilzīte pirmdien, 11.janvārī svinēs apaļu 20 gadu dzimšanas dienu, un, kā jau katru gadu, arī šogad Latvijas slavenākā lāču dāma saņems īpašo torti, kas pagatavota no dažādiem gardumiem, stāsta Līgatnes dabas taku dabas izglītības darba speciālists Valters Kinna.

Ievērojot piesardzību, lācene Ilzīte šogad savu dzimšanas dienu svinēs šaurā ģimenes lokā – kopā ar audžu mammu, dzīvnieku kopēju Velgu Vītolu un citiem Līgatnes dabas taku darbiniekiem. Arī šogad Ilzītei tiks pasniegta svētku torte, kas sastāvēs no dažādiem lāču gardumiem – zivīm, riekstiem, ogām, medus un citiem.

Latvijas iedzīvotāji ir sekojuši Ilzītes dzīvei līdzi jau kopš viņas piedzimšanas. Ilzīte ir filmēta daudzās dokumentālās un mākslas filmās, ievērojami dabas fotogrāfi viņu ir iemūžinājuši savās fotosesijās. Ilzīte nekad «nenoguļ» savu dzimšanas dienu, jo nav ieradusi doties ziemas guļā un ir apskatāma visu gadu.

Lācene Ilzīte un citi Līgatnes dabas taku iemītnieki vienmēr ir priecīgi satikt apmeklētājus. Līgatnes dabas taku darba laiks darbadienās ir no 9.00 līdz 16.00, bet nedēļas nogalēs un svētku dienās – no plkst. 9.00 līdz 17.00.

Vēl daži fakti par Ilzīti:

• Nebrīvē dzīvojošiem lāčiem 20 gadi ir pats spēka vecums. Tomēr sugas pārstāvjiem, kurus nav barojusi un audzinājusi viņu bioloģiskā māte, tas jau ir ievērojams mūžs.

• Ilzīte piedzimstot svēra vien 500 gramus, bet šobrīd sver 150 kilogramus, kas ir kārtīgs lāču mammas svars.

• Pēc rakstura lācenīte ir atturīga, cieši turas pie ierastās lietu kārtības. Viņai piemīt labas ēšanas un voljera uzturēšanas manieres.

• Ilzītes lielākie kārumi ir svaigas zivis – laši un skumbrijas, kaltēti liellopu kuņģīši, rieksti un medus.

• Lācene Ilzīte sava mūža laikā ne reizi nav pat mēģinājusi doties ziemas guļā. Nebrīvē dzimušajiem un dzīvojošajiem lāčiem tas nav nekas neparasts.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!