Likumā plāno nostiprināt aizliegumu politiskajām partijām slavināt vai attaisnot kara noziegumus

Saeima trešdien, 8.jūnijā, konceptuāli atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Politisko partiju likumā, kas paredz likumā nostiprināt aizliegumu partijām savā darbībā publiski slavināt, noliegt vai attaisnot genocīdu, noziegumus pret cilvēci, mieru, kā arī kara noziegumus, vēsta Saeimas Preses dienestā.

Tāpat likumā plānots noteikt, ka politiskajām partijām aizliegts veikt vai atbalstīt darbības, kas vērstas uz demokrātisku valstu teritoriālās integritātes, suverenitātes, neatkarības vai konstitucionālās iekārtas graušanu.

Partijas, kas veic attiecīgās darbības, apdraud Latvijas drošību un ir pretrunā Latvijas nacionālajām interesēm, uzsvērts likumprojekta anotācijā.

Plānots, ka izmaiņas stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas. Tās Saeimā vēl jāskata otrajā – galīgajā – lasījumā.

Likums attiektos uz Latvijas Krievu savienību, kas šobrīd nenosoda Vladimira Putinu rīcību un nepauž publisku atbalstu Ukrainai, kā arī ir pret okupācijas pieminekļa Pārdaugavā nojaukšanu.

Lasiet arī: Ukrainas kara 105.diena: Turcijas-Krievijas sarunas par Melnās jūras atbloķēšanu, Polija piegādā haubices, Merkele aizstāv «čubināšanos» ar Putinu

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas