Likumsargi veikuši kratīšanu pie Liepnieka un Lapsas

Likumsargi otrdien, 10.augustā, veikuši kratīšanu pie polittehnologa Jurģa Liepnieka un publicista Lato Lapsas, liecina abu personu publiskie paziņojumi.

Liepnieks sociālajā tīklā Twitter raksta, ka otrdien likumsargi veikuši kratīšanu viņa mājās un darbavietā. Viņam izņemts dators un telefons.

Liepnieks apgalvo, ka likumsargi formāli it kā meklē līgumus, kas sen jau esot iesniegti Valsts ieņēmumu dienestā (VID). Kratīšanu rezultātā viss privātais foto un video arhīvs tagad atrodas «kaut kādā VID», norāda Liepnieks.

Arī Lapsa izplatītajā paziņojumā, neminot tiesībsargājošās iestādes nosaukumu, norāda, ka otrdien tiesībsargājošo iestāžu darbinieki viņu uz vairākām stundām aizturēja, veica automašīnas un dzīvesvietas kratīšanu.

Lapsa norādīja, ka atrodas situācijā, kad neko plašāku nedrīkstot atklāt.

VID komentāru par šo lietu patlaban nav izdevies iegūt.

Firmas.lv informācija liecina, ka Liepniekam pieder uzņēmums Fenix Capital Partners. Uzņēmumam ir anulēta PVN apliecība un uzņēmums pēdējos gadus saimniecisko darbību neveic, bet pērno gadu noslēdzis ar 50 eiro zaudējumiem.

Tāpat viņam kopā ar Arni Rītupu pieder uzņēmums Liepnieks un Rītups. Šis uzņēmums pērn apgrozīja 3 414 eiro un strādāja ar 8 764 eiro zaudējumiem.

Liepnieks ir arī valdes loceklis Ilzei Elizabetei Liepniecei piederošajā sabiedrisko attiecību uzņēmumā Cocoon, kurš 2019.gadā apgrozīja 189 640 eiro un strādāja ar 121 932 eiro peļņu. Dati par uzņēmuma darbību 2020.gadu nav pieejami, un arī šim uzņēmumam ir anulēta PVN apliecība.

Liepnieks ir valdes loceklis AS Asset Angels, kura 2020.gadā apgrozīja 6420 eiro un strādāja ar 2953 eiro peļņu.

Lapsam kopā ar Baibu Rulli un Agnesi Margēviču pieder uzņēmums Pietiek.lv, kurā Lapsa vienlaikus ir arī valdes priekšsēdētājs. Uzņēmums pērn apgrozīja 2 727 eiro un strādāja ar 2689 eiro zaudējumiem. 

Tāpat Lapsa ir vienīgais īpašnieks uzņēmumam Putns Bulbulis, kurš pēdējos gados nav veicis saimniecisko darbību un pērno gadu noslēdzis ar 70 eiro zaudējumiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas