Linkaita iecerei ostas pārveidot par valsts kapitālsabiedrībām pašlaik neizskan būtiski iebildumi

13.Saeimas deputāts Tālis Linkaits

Topošās valdības veidošanas sarunās pašlaik neizskan būtiski iebildumi satiksmes ministra amata kandidāta Tāļa Linkaita (JKP) iecerei ostas pārveidot par valsts kapitālsabiedrībām.

Koalīcijas partneri kopumā pauž atbalstu ministra amata kandidātam kā atbildīgajai personai šī jautājuma risināšanā.

Satiksmes ministra amata kandidāts cita starpā pauda, ka pirmais solis būs jau pašreizējā jeb līdzšinējā pārvaldības modelī piemērot starptautiskos labas pārvaldības principus.

«Otrais solis ir konkrētā [pārvaldības] modeļa izvērtēšana katrai ostai. Tad jau mēs redzēsim precīzus soļus, kādā veidā šīs ostas pārveidot par valsts kapitālsabiedrībām,» sacīja Linkaits. Konkrētāk virzību plānots aprakstīt valdības rīcības plānā un šo soli plānots realizēt nākamo trīs ar pus gadu laikā, norādīja politiķis.

Ministru prezidenta amata kandidāts Krišjānis Kariņš (JV) žurnālistiem uzsvēra, ka koalīcijas partneri atbalsta labāku ostu pārvaldību, bet konkrēts modelis atkarīgs no tālākām sarunām.

Attīstībai/Par! līdzpriekšsēdētājs Juris Pūce žurnālistiem norādīja, ka panāktā vienošanās par deklarācijas tekstu paredz virzību šajā jautājumā atbilstoši ministra piedāvājumam. Reizē nepieciešams izvērtējums «daudzām detaļām» šajā jautājumā. Lai gan partneriem bija dažādi viedokļi par ieguvumiem no šāda soļa, tomēr ministra amata kandidāta redzējums tika pozitīvi novērtēts.

Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars norādīja, ka ceturtdien, 17.janvārī, ne no viena no topošās koalīcijas partneriem netika saklausīts noraidījums Linkaita priekšlikumam. Partneri sarunā pauda vēlmi iedziļināties šajā jautājumā un apsvērt iespējamos riskus, lai vienotos par to, kādu formulējumu iekļaut deklarācijas tekstā, piemēram, par šādas virzības apsvēršanu un izvērtēšanu, skaidroja politiķis.

Līdzīgi partijas KPV LV Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs norādīja, ka ministrs būs valdības vadošais speciālists šajā jautājumā. Reizē vēl būs nepieciešamas konsultācijas, taču ministra vīzija pamatos tika akceptēta un viņam būs iespēja saprātīgā veidā šo vīziju īstenot, skaidroja politiķis.

Kā ziņots, lai arī darbs pie topošās valdības sadarbības dokumentiem ir nedaudz iekavējies, premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš (JV) cer, ka valdība tiks apstiprināta nākamnedēļ.

Kariņa tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni notiks pirms tam, 21.janvāra pēcpusdienā.

Valdībā plāno strādāt piecas partijas – Jaunā Vienotība, Jaunā konservatīvā partija, KPV LV, nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK, kā arī Attīstībai/Par!.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas