Linkaits: EK varētu neatļaut piešķirt lidostai Rīga visu plānoto atbalstu

Eiropas Komisija (EK) varētu neatļaut piešķirt lidostai Rīga visu plānoto atbalstu, trešdien, 13.janvārī, intervijā TV3 raidījumam 900 sekundes sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

«Izskatās, ka visu pieprasīto atbalsta summu EK neatļaus piešķirt. Līdz ar to saimniekosim to līdzekļu ietvaros, kas mums ir,» sacīja ministrs.

EK joprojām turpina vērtēt 2020.gada aprīlī Ministru kabineta pieņemto lēmumu palielināt VAS Starptautiskā lidosta «Rīga» pamatkapitālu par 49,91 miljonu eiro.

Valdība nolēma palielināt lidostas pamatkapitālu, lai nodrošinātu tās spēju pārvarēt Covid-19 pandēmijas izraisīto krīzi un stabilizētu uzņēmuma darbību.

Satiksmes ministrijā iepriekš pauda, ka precīzu laiku, kad līdzekļi varētu tikt piešķirti, nevar prognozēt, jo lēmumam nav noteikta termiņa.

Patlaban lidostas Rīga pamatkapitāls ir 28,61 miljons eiro, tādējādi uzņēmuma pamatkapitālu paredzēts palielināt līdz 78,52 miljoniem eiro.

Starptautiskā lidosta Rīga ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. Lidostas Rīga apgrozījums 2020.gada deviņos mēnešos bija 23,991 miljons eiro, kas ir par 51,2% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā, kā arī uzņēmums cieta zaudējumus 8,975 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas