Linkaits: Sākot atcelt COVID-19 ierobežošanas pasākumus, sabiedriskajā transportā būs jālieto sejas maskas

Sākoties COVID-19 ierobežošanai noteikto prasību atcelšanai, sabiedriskajā transportā būs jālieto sejas maskas, liecina satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) ieraksts otrdien, 28.aprīlī, mikroblogošanas vietnē Twitter.

«Šodien bija produktīvas pārrunas transporta nozarei ar Veselības ministriju par pakāpenisku iziešanu no COVID-19 ierobežojumiem,» raksta ministrs, norādot, ka, «atsākoties burzmai, sabiedriskajā transportā būs jālieto sejas maskas».

Jau ziņots, ka kopš 27.marta pasažieru pārvadātājiem, pārvadājumu organizētājiem un pasažieriem noteikti piesardzības pasākumi ar mērķi samazināt pasažieru skaitu sabiedriskajā transportā. 

Pasažieru pārvadātājiem ir uzdots ierobežot vienā braucienā atļauto pasažieru skaitu, piemēram, autobusu pārvadājumos, kuros tiek pārdots noteikts skaits biļešu, tās pārdot ne vairāk kā 50% no autobusa sēdvietu skaita.

Tāpat pārvadātājam ir jānodrošina transportlīdzekļa vadītāja distancēšanās no pasažieriem un jāveic pastiprināta transportlīdzekļu salonu dezinficēšana.

Lasiet arī: Igaunija apstiprina koronavīrusa izejas stratēģiju

Savukārt pasažieriem ir noteikts izmantot sabiedrisko transportu tikai būtiskos gadījumos.

Ārkārtējā situācija COVID-19 ierobežošanai pašreiz Latvijā noteikta līdz 12.maijam.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas