LIZDA draud ar pedagogu protestu martā, ja nebūs garantijas algu pielikumam

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Padome nolēmusi, ka pedagogu protests notiks nākamā gada martā, ja līdz tam nebūs garantijas pedagogu atalgojuma paaugstināšanai, sacīja arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Iepriekš Vanaga sacīja, ka Padome lems par protestu akciju formu, tomēr arodbiedrības Padome par formu ceturtdien, 24.oktobrī, nelēma, tomēr apstiprināja, ka gadījumā, ja martā nav skaidri finansējuma avoti un nauda pedagogu darba algas paaugstināšanas grafikam, tad tiks īstenotas protesta akcijas, par kuru formu Padome lems martā.

Arodbiedrības priekšsēdētāja atgādināja, ka finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) un izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP) Ministru kabineta sēdē apliecināja gatavību martā atgriezties pie sarunas par pedagogu atalgojuma kāpinājumu un premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV) vēstulē LIZDA arī norādīja par sarunu martā. Tāpat Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) un Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (JV) arodbiedrībai teica, ka saruna par šo jautājumu notikšot martā.

«Tie ir vadošie politikas īstenotāji izglītības nozarē, kas to apliecinājuši, tomēr, ja mūs nesadzirdēs, tad notiks protesta akcijas,» norādīja Vanaga.

Arodbiedrības priekšsēdētāja uzsvēra, ja gadījumā martā nauda pedagogu algām netiks rasta, tad LIZDA protesta akcijā aicinās piedalīties visus arodbiedrības biedrus un izvērst tādas, ka to rezultātā pienāks «lūzuma punkts» un nākamajiem pedagogu atalgojuma grafika soļiem arodbiedrībai finansējums vairs nebūs jāgaida.

Iepriekš Vanaga skaidroja, ka izpildvara un lēmējvara ir panākušas «pussolīti pretī», tāpēc protesta akcijas rīkot novembrī vai decembrī nebūtu pareizi.

Lasiet arī: LIZDA saskata vairākus trūkumus projektā, ar kuru cer mazināt skolotāju trūkumu

LIZDA atgādina, ka pedagogu darba algas paaugstināšanas grafiks paredz, ka no 2020.gada 1.janvāra pedagogu mēneša zemākā darba algas likme pieaugs no 710 līdz 750 eiro, bet 2020.gada septembrī paredzēts pieaugums no 750 līdz 790 eiro.

Tāpat Ministru kabinetam, iesniedzot Saeimai gadskārtējo valsts budžeta projektu, tajā jāparedz ikgadējs finansējuma pieaugums ne mazāks par 0,25% no iekšzemes kopprodukta augstākajai izglītībai un ne mazāks par 0,15% no iekšzemes kopprodukta zinātniskajai darbībai, norāda LIZDA.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Klausos,lasu,brīnos.Visus iepriekšējos gadus skolotāji klusēja,bēdīgi slavenā arodbiedrības līdere klusēja,nevienu neorganizēja dumpoties!Tagad visi pamodušies kā no nāves miega.Vanagai vajadzētu padomāt par skolu darbu,padomāt kā labāk palīdzēt tiem skolniekiem,kuri pietiekoši ilgi nav dzīvojuši Latvijā.Vajadzētu padomāt kā labāk organizēt darbu skolā ar 21 audzēkni un 9 skolotājiem.Vai tāds darba stils var nodrošināt vienlīdzīgas algas?Situācija izveidojusies nenormāla!Rodas jautājums:vai Vanagai kāds maksā par naida kurināšanu,Vai šī ministrija pieder un atbalsta tās opozīcijas partijas,kurām kvēlākā vēlēšanās ir iznīcināt visu to,kas labi sākts?Beidzot mums ir ministru prezidents un Valsts prezidents par kuriem nav jākaunas un jāsarkst!

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas