LIZDA saņēmusi ziņas, ka par atteikšanos vakcinēties pret Covid-19 skolotājiem izteikti draudi

Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībā (LIZDA) nonākusi informācija, ka skolotāji ir saņēmuši brīdinājumu par darba uzteikumu, ja viņi atteiksies vakcinēties pret Covid-19, 13.aprīļa LTV raidījumā Šodienas jautājums sacīja arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga.

Viņa teica, ka atsevišķu skolu vadītāju attieksme ir dažus pedagogus demotivējusi vakcinēties, kā arī saņemtas ziņas par pirmajām represijām. «Tiek norādīts, ka, ja [pedagogs] nevakcinēsies, tad tiks kaunināti un kritizēti,» atklāja Vanaga, aicinot netaisīt represijas pret tiem skolotājiem vai izglītības iestāžu darbiniekiem, kuri atsakās vakcinēties vai par to vēl šaubās.

Arodbiedrības priekšsēdētāja mudināja sākumā savakcinēt tos, kuri to vēlas. Tāpat viņa piebilda, ka vakcinēties gribošo pedagogu potēšana varētu pamudināt citus kolēģus uz šādu soli, veicinot pedagogu atsaucību.

Kā vēstīts, no pirmdienas vakcīna pret Covid-19 pienākas 52 392 pedagogiem, savukārt no 3.maija varētu sākt potēt atlikušos 23 924 pedagogus, žurnālistiem iepriekš pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

No 12.aprīļa visā valstī vakcinē bērnudārzu, speciālo skolu, 1.–6.klašu un 50 drošo pašvaldību vispārizglītojošo skolu skolotājus.

Vienlaikus aptuveni 15 000 pedagogu šobrīd ir pieteikušies pa tālruni 8989 vai manavakcina.lv. Turklāt sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) vakcinējamo pedagogu saraksti tiks atjaunoti ik nedēļu.

Lasiet arī: Kariņš «nebija domājis sadusmoties, bet sadusmojās» par lēno vakcinēšanas tempu

Plānots, ka IZM sūtīs Nacionālajam veselības dienestam (NVD) sarakstu ar visām personām, kuras atbilst prioritārajai grupai, un šie saraksti tiks salīdzināti ar pieteikumiem, kas saņemti manavakcina.lv un pa tālruni 8989. Tālāk personas tiks sadalītas pa vakcinācijas iestādēm un varēs gaidīt uzaicinājumu.

Savukārt no aprīļa beigām plānots sākt kolektīvo vakcināciju. Lai to nodrošinātu, izglītības iestādes veidos sarakstus ar vakcinējamiem pedagogiem, bet pēc tam šos sarakstus nosūtīs vakcinētājiem, kuri tiks publicēti NVD mājaslapā. Vakcinētāji vienosies ar izglītības iestādi par konkrēto datumu, organizējot izbraukuma vakcināciju. Minimālais kolektīvā pieteikuma personu skaits ir 25.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas