LM parakstītā ģenerālvienošanās īpaši regulējot darbinieku samaksas pieaugumu

Labklājības ministre Ramona Petraviča

Labklājības ministre Ramona Petraviča parakstījusi ģenerālvienošanos starp ministriju un trim arodbiedrībām – Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrību, Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrību un Latvijas Ārstniecības un aprūpes darbinieku arodbiedrību, informē Labklājības ministrijas (LM) pārstāvis Egils Zariņš.

Ģenerālvienošanās attiecas uz tiem LM padotībā esošajiem valsts sociālās aprūpes centriem (VSAC), kuros ir izveidotas šo triju arodbiedrību arodorganizācijas.

Ministrijā skaidro, ka parakstītā ģenerālvienošanās īpaši regulē darbinieku darba un atpūtas laiku, darba samaksu, darbinieku kvalifikācijas paaugstināšanu, sociālās garantijas darbiniekiem, arodorganizāciju darba nodrošināšanu, kā arī arodbiedrību un LM savstarpējo konsultēšanos.

Tāpat ministrijā atzīmē, ka salīdzinājumā ar 2017.gadā noslēgto ģenerālvienošanos starp LM un arodbiedrībām, darbinieku zemākā mēnešalgas likme ir būtiski paaugstināta. Šogad, piemēram, ārstam ar 3.kategoriju mēnešalga no 821 eiro ir pieaugusi līdz 1 031 eiro, bet sociālajam darbiniekam ar 3.kategoriju no 690 eiro līdz 1 119 eiro. Savukārt aprūpētājam ar 3.kategoriju no 430 eiro līdz 608 eiro. Turklāt ģenerālvienošanās noteiktās zemākās mēnešalgu likmes sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas procesā iesaistītajiem darbiniekiem ir pielīdzinātas noteiktajam maksimālajam apmēram.

Ģenerālvienošanās ir spēkā līdz 2022.gada 31.martam.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas