LMT ieviesīs virtuālo SIM karti

Mobilo sakaru operators LMT ieviesīs virtuālo SIM karti jeb eSIM, informē uzņēmumā.

eSIM ļaus ērtāk izmantot viedpulksteņus, iztikt bez fiziskas SIM kartes ievietošanas arī telefonos un planšetdatoros, kā arī paplašinās iespējas dažādu lietu interneta iekārtu izmantošanai mobilajā tīklā, skaidro LMT pārstāvji.

«eSIM ir mobilo iekārtu nākotne, jo nodrošina ērtāku lietošanu un plašāku pakalpojumu funkcionalitāti klientiem, efektīvākus pakalpojumus un daudzveidīgus lietu interneta risinājumus pakalpojumu sniedzējiem,» vērtē Ingmārs Pūķis, LMT viceprezidents.

Šobrīd pieprasītākās iekārtas, kurās izmantot eSIM, ir viedpulksteņi, norāda LMT un atzīmē, ka tā ir iespēja pulksteni izmantot mobilajā tīklā bez līdz šim obligātās telefona līdzi nēsāšanas. eSIM ir tehniski pieejams vairākos viedtālruņu modeļos, arī planšetēs un portatīvajos datoros.

«Līdz ar lokāmo telefonu ekrānu parādīšanos viedtālruņu ražotāji pamazām pāriet uz iekārtām ar integrētu eSIM un perspektīvā arī pilnībā bez fiziskas SIM kartes. Nākotnē eSIM izplatību visvairāk ietekmēs dažādas lietu interneta ierīces. Starp šobrīd perspektīvākajiem pielietojumiem ir dažādu veidu sensori un automašīnas, kurās eSIM ļauj pieslēgt auto mobilajam internetam, sniedz informāciju par satiksmes intensitāti un nodrošina saziņu, piemēram, avārijas situācijā izsaucot ātro palīdzību,» skaidro uzņēmums.

eSIM testus LMT īsteno sadarbībā ar Telia Company. eSIM aizvieto tradicionālo SIM karti, un būtībā ir virtuāla SIM karte. Tā sniedz iespēju izmantot ierīci bez fiziskas SIM kartes ievietošanas, ļauj pievienot vienai mobilajai iekārtai vairākus numurus, mainīt numurus vai sakaru pakalpojumu sniedzēju bez fiziskas SIM kartes maiņas, ietaupa vietu un samazina iekārtas enerģijas patēriņu, skaidro uzņēmums.

«Tuvāko gadu laikā eSIM kļūs par standartu lielākajā daļā viedpalīgu, eSIM būs priekšnosacījums plašai lietu interneta risinājumu attīstībai. eSIM nodrošina tikpat augstu drošības līmeni kā fiziskā SIM karte, kā arī ērtāku iekārtu un pakalpojumu pārvaldīšanu,» norāda LMT.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas