Londonā arestēto WikiLeaks Asanžu atzīst par vainīgu par izvairīšanos no tiesas

WikiLeaks vadītājs Džulians Asanžs

Tiesa Londonā atzinusi Džulianu Asanžu (Julian Assange) – slepenas informācijas nopludināšanas organizācijas WikiLeaks vadītāju – par vainīgu par izvairīšanos no tiesas.

Kā vēsta britu raidsabiedrība BBC, Austrālijas pilsoni Asanžu, kurš 2012.gadā radis patvērumu un visus šos gadus uzturējās Ekvadoras vēstniecībā Londonā, ceturtdien, 11.aprīlī, ar varu no vēstniecības telpām pārvietoja britu policija.

WikiLeaks tās darbības gaitā ir publicējusi milzīgu apjomu Amerikas Savienoto Valstu klasificētu dokumentu, tādēļ ASV valdība 2010.gadā ir uzsākusi viņa kriminālvajāšanu un lūgusi sabiedrotām valstīm viņu aizturēt un izdot ASV.

Latīņamerikas valsts vēstniecībā viņš uzturējās arī, lai izvairītos no izdošanas Zviedrijai saistībā ar seksuāla uzbrukuma lietu, taču tā jau tikusi izbeigta.

Ceturtdien tiesa Londonā atzinusi Asanžu par vainīgu par izvairīšanos no stāšanās tiesas priekšā un galvojuma noteikumu pārkāpumiem. Nu Lielbritānijai būs jāizlemj, vai izdot viņu kriminālvajāšanai ASV, kur notiesāšanas gadījumā viņam draud piecus gadus ilgs cietumsods.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas