Londonas tiesa noraida Aeroflot prasību pret Berezovski

Boriss Berezovskis

Lielbritānijas tiesa noraidījusi aviokompānijas Aeroflot prasību pret valstī dzīvojošo Krievijas oligarhu Borisu Berezovski par zaudējumu piedziņu 720 miljonu rubļu (12,5 miljonu latu) apmērā.

Saskaņā ar pieņemto lēmumu Aeroflot nav tiesību Lielbritānijas tiesās prasīt Maskavas Golovinskas tiesas lēmuma izpildi, kas tika pieņemts 2011.gadā.

Krievijas tiesa lēma par naudas piedziņu no Berezovska un viņam tuvu stāvošām personām par izdevumiem, kuri tika nodarīti Aeroflot kompānijas Anvada darbības rezultātā –  kamēr tā pārvaldīja Krievijas aviokompānijas peļņu. Tāpat Anvada, būdama Berezovska kontrolē, neatgrieza īpašniekam saņemto peļņu no ieguldītajām investīcijām, raksta ITAR-TASS.

Sakarā ar to Maskavas Golovinska tiesa lēma piedzīt no Berezovska un viņam tuvu stāvošām personām procentu summu par periodu, kura laikā Aeroflot līdzekļi atradās Anvada kontos.

Krievijas tiesa vēlas atgriezt līdzekļus, kuri tika nozagti 1990.gados mahināciju rezultātā ar Aeroflot un Avtovaz kompāniju īpašumiem, liela ietekme uz kurām bija Berezovskim.

2010.gada Krievijas Ģenerālprokuratūra paziņoja, ka vairāk nekā 52 miljoni dolāru (28,3 miljoni latu), kurus esot nozadzis uzņēmējs Berezovskis un viņa līdzgaitnieki, tika atgriezti Aeroflot no Šveices, kur šie līdzekļi atradušies vietējo banku kontos. 2011.gadā Francijas varas pārstāvji pēc Krievijas tiesībsargājošo institūciju pieprasījuma arestēja valsts teritorijā esošās jahtas un villas Alpos, kuras, saskaņā ar Krievijas puses datiem, pieder Berezovskim. Viņš pats šo informāciju noliedz.

2010.gada septembrī Krievijas Ģenerālprokuratūra paziņoja, ka esot atrasti Berezovska ārvalstu aktīvi 300 miljonu mārciņu (261,9 miljonu latu) apmērā, un ka tā vēlas atgriezt šo naudu valstī. Prokuratūrā atzīmēja, ka līdz ar to tika aktivēts izdevumu piedziņas mehānisms 60 miljardu rubļu (vairāk nekā 1 miljarda latu) apmērā no Berezovska un viņa kompanjoniem par Avtovaz īpašumu zādzību.

Ref: 104.104.000.3086

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas