Losandželosā atklāj rokgrupai Pērkons veltītu ekspozīciju

Juris Kulakovs

Aukstā kara laikmeta kultūras un vēstures muzejā The Wende Museum Losandželosā, svētdien, 23.februārī, atklāta latviešu rokgrupai Pērkons veltīta ekspozīcija, informēja projekta sabiedrisko attiecību vadītāja Una Griškeviča.

Ekspozīcijā muzeja apmeklētāji varēs noskatīties filmu Pērkons: A VR Rockumentary. Īsfilma, kas tapusi ASV, stāsta par grupu un tās lomu PSRS sabrukumā. Filmas veidotāji ir Mineapolē, ASV bāzēta reklāmas aģentūra Fallon Worldwide, un tās radīšanā izmantota novatoriska virtuālās realitātes pieeja.

Ekspozīcijas veidotāji norāda, ka laikā, kad 1980.gadu sākumā  Juris Kulakovs nodibināja grupu Pērkons, viņam bija tikai divu kilovatu skaņas sistēma, dažas labas dziesmas un spēkpilna ideja: dzīvot patiesi melu pilnā laikmetā. Viņam neesot bijis ne jausmas, kādu spēku viņš atbrīvos.

Viņi pasvītro, ka  Pērkons tika aizliegts divas reizes. Grupas fani tika pakļauti vajāšanai. Komunistu vadoņi centās Juri piespiest emigrēt. Bet, jo vairāk varas iestādes centās grupu apklusināt, jo lielāku spēku viņu mūzika ieguva. 80.gadu beigās Pērkona mūzika kļuva par vienu no Atmodas vadmotīviem.

Grupas Pērkons līderis Juris Kulakovs norāda, ka par savu misiju uzskatījis radīt iespējami labāko rokmūziku latviešu valodā ar labāko latviešu dzejnieku dzeju.

Cilvēki, klausītāji, to esot jutuši – daudziem Pērkons kļuvis par ceļa rādītājiem.

Grupas Pēkons mūzika un vēstījums «dzīvot patiesi melu pilnā pasaulē» mūsdienās ir tikpat aktuāls kā pirms 35 gadiem Padomju Savienībā, saka filmas režisors un Fallon radošais tehnologs Korijs Makleods (Cory McLeod). «Šodienas drudžainajā politiskajā klimatā daudzi jautā, kāda gan ir jēga radīt mūziku un mākslu, ja to aizskalos vispārējā melu straume. Pērkons stāsts parāda, kā ar mūziku var pateikt patiesību un aizsākt grandiozas sociālas pārmaiņas,» uzskata Makleods.

«Ar degošām sirdīm mēs vienmēr ticējām rokenrola spēkam un ar visu dvēseli piedalījāmies neatkarības kustībā, kas vienlaikus bija arī cilvēku prātu atbrīvošana,» saka Pērkons soliste Ieva Akuratere. «Ir apbrīnojami, kā humānisma vērtības un domas spēks spēj pārvarēt fiziskās un garīgās robežas, lai vienotu un atbrīvotu. Mēs visi Pērkonā esam pateicīgi filmas veidotājiem par viņu paveikto, kas caur Pērkona leģendu ļauj pastāstīt pasaulei Latvijas likteņstāstu,» saka Akuratere.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas