LPB Bank darbību Uļmana aizturēšana neietekmē

LPB Bank pastarpinātā līdzīpašnieka Mihaila Uļmana aizturēšana maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā neietekmē bankas darbību, un tā turpina strādāt ierastajā ikdienas režīmā, teikts bankas izplatītajā paziņojumā.

Bankas pārstāvji norāda, ka LPB Bank turpina strādāt ierastajā režīmā, apkalpojot klientus un nodrošinot noguldījumu drošību. Banka darbojas atbilstoši Latvijas un Eiropas Savienības regulējumam, un to vada valde, kas turpina īstenot bankas stratēģijas mērķus.

Tāpat bankas pārstāvji min, ka izskanējusi informācija par Uļmana aizturēšanu neietekmē ne LPB Bank vadību, ne tās finansiālo stāvokli, jo Uļmans bankā neieņem amatus. Tostarp 100% LPB Bank akciju pieder daudznozaru holdingkompānijai SIA Mono, kurā Uļmans ir viens no vairākiem dalībniekiem un valdes locekļiem. Banka nav novērojusi izmaiņas tās akcionāra darbībā.

Vienlaikus LPB Bank valdes priekšsēdētājs Roberts Šepfs atzīmē, ka 2022.gada pirmajā ceturksnī visi galvenie bankas finanšu rādītāji atspoguļoja stabilu darbību – gūta peļņa 1,435 miljonu eiro apmērā, kas ir par 61,4% vairāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā.

Jau vēstīts, ka 2021.gadā LPB Bank auditētā peļņa bija 5,507 miljoni eiro.

LPB Bank vienīgais īpašnieks ir SIA Mono. Savukārt Mono īpašnieki ir Uļmans (49,43%), ASV pilsonis Aleksandrs Plotkins (32,67%) un Biomins Kajems (17,9%), liecina Firmas.lv informācija. Pēc aktīvu apmēra LPB Bank 2021.gada beigās bija 11. lielākā banka Latvijā.

Tāpat ziņots, ka policijai maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā ir izdevies noskaidrot faktiski visu iesaistīto personu ķēdi, un otrdien, 24.maijā, šajā lietā aizturētas vairākas personas, tostarp izpildītājs un pasūtītājs. Policija patlaban atturas komentēt konkrētu personu skaitu, dzimšanas gadus un lomu sadalījumu noziegumā. Izmeklēšana lietā turpinās.

Lietā aizturēts Uļmans un Aleksandrs Babenko.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 25.maijā piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu – maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā aizdomās turētajam Babenko.

Bunkus ģimenes pārstāvji Uļmana vārdu jau iepriekš bija pieminējuši Mārtiņa Bunkus slepkavības kontekstā. Uļmanam 2016.gadā esot radušās domstarpības ar maksātnespējas administratoru Mārtiņam Bunkus uzņēmuma SIA Rego Trade maksātnespējas lietā, kurā administrators prasīja tiesas ceļā no uzņēmēja vairākus simtus tūkstošus.

Pārtikas vairumtirgotājs Rego Trade par maksātnespējīgu tika atzīts 2008.gada pavasarī. Pēc stāšanās amatā administrators Bunkus konstatējis, ka uzņēmuma bijušie valdes locekļi – Uļmans, Aleksandrs Budovskis un Dans Vapne – pirms maksātnespējas pasludināšanas izsaimniekojuši Rego Trade aktīvus, tādēļ administrators pret viņiem vērsās tiesā ar prasībām par līdzekļu piedziņu. Augstākās tiesas Civillietu tiesu palāta 2012.gadā apmierināja administratora prasību un no Uļmana par labu uzņēmumam piedzina 265 626 latus (377 952 eiro).

Rego Trade maksātnespēja bija vienīgais aktīvais maksātnespējas process, kurā 2018.gadā Rīgā noslepkavotais Bunkus bija administrators.

Uļmans par Bunkus ģimenes pārstāvju izteikumiem bija vērsies tiesā, prasot godu un cieņu aizskarošu ziņu atsaukšanu un kompensācijas piedziņu, taču tiesā zaudēja. 2021.gada maijā Augstākā tiesa atteica ierosināt kasācijas tiesvedību Uļmana prasībā, un šī bija trešā tiesu instance, kas pieņem lēmumu neierosināt tiesvedību šajā lietā. Rīgas apgabaltiesa šajā lietā tika secinājusi, ka Bunkus ģimenei bijis pamats paust viedokli par to, ka Uļmans aktīvi ar dažādām metodēm mēģinājis piespiest jeb pamudināt Bunkus atteikties no Rego Trade vārdā celtajām prasībām.

Noslepkavotā administratora brālis Kristaps Bunkus 2022.gada sākumā bija izplatījis arī publisku paziņojumu, kurā pauda aizdomas par Uļmana saitēm ar bijušo augsta ranga policijas darbinieku Andreju Sozinovu.

Firmas.lv informācija liecina, ka Uļmans darbojas daudzos uzņēmumos. Laikā no 2015. līdz 2017.gadam viņš bija uzņēmuma Mego līdzīpašnieks. Patlaban 60% Mego kapitāldaļu pieder SIA Gruodis, kura vienīgais īpašnieks ir Babenko.

Bunkus tika nošauts 2018.gada 30.maija rītā, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika atrasta sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna, kura, visticamāk, bija saistīta ar slepkavību.

2021.gada vasarā tapa zināms, ka viens no iespējamajiem maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības izpildītājiem ticis apcietināts Ukrainā saistībā ar kādu citu noziegumu. Kā vēstīja LTV, aizdomās turētais Ukrainā ticis aizturēts par citu noziegumu, kas nav saistīts ar Latviju, taču izmeklēšanas laikā viņš esot sācis liecināt arī saistībā ar Bunkus slepkavību.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas