LRA rosina samazināt mikrouzņēmuma nodokļa likmi uz 12%

Latvijas Reģionu apvienības (LRA) deputāti rosina mikrouzņēmuma nodokļa likmi noteikt 12% apmērā, līdzšinējo 15% vietā, kā arī noteikt, ka apgrozījums kalendāra gadā mikrouzņēmumiem nesamazinās līdz 40 000 eiro, kā to piedāvā valdība, bet paliek kā līdz šim -nepārsniedzot 100 000 eiro.

Kopumā no vairāk kā 28 iesniegtajiem priekšlikumiem, ko iesnieguši LRA deputāti dažādos ar nodokļu reformu saistītos likumprojektos, uzsvars likts uz iedzīvotāju un uzņēmumu stabilitātes nodrošināšanu, kā arī esošā dzīves līmeņa nepasliktināšanu.

LRA Saeimas frakcijas vadītāja Nellija Kleinberga norāda, ka: «Mēs nevaram atbalstīt tādu valdības piedāvāto nodokļu reformu, ko neatbalsta ne Latvijas Banka, ne Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, un kas nekalpos Latvijas iedzīvotāju interesēm nākotnē, tādēļ ceram, ka valdības partijas ieklausīsies mūsu priekšlikumos.»

Deputāti arī iesnieguši priekšlikumu atcelt transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli un nepieciešamās izmaksas turpmāk iekļaut degvielas akcīzes nodoklī, tādējādi padarot nodokļa piemērošanu taisnīgāku pret tiem autoceļu lietotājiem, kuri ikdienā savu transportlīdzekli izmanto reti.

Darba likumā deputāti rosina pakāpeniski palielināt minimālo mēneša darba algu normālā darba laika ietvaros – 2018. gadā uz 400 eiro, 2019. gadā 415 eiro, bet 2020. to nosakot 430 eiro. Deputāti arī rosina izslēgt regulējumu no Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likuma, kas nosaka, ka neatkarīgi no faktiskajiem saimnieciskās darbības rezultātiem (arī tad ja ir reāli ir ciesti zaudējumi – izdevumi pārsniedz ieņēmumus) tiek noteikts minimālā ar IIN apliekamā ienākuma (peļņas) normatīvs – 20% procenti no ieņēmumiem no saimnieciskās darbības.

Savukārt, lai veicinātu tīras pārtikas patēriņa pieaugumu un vienlaikus atbalstītu lauku saimniecības, Pievienotās vērtības nodokļa likumā rosināts nodokļa samazināto likmi (12%) sākot no 2018.gada 1.janvāra piemērot bioloģiskā lauksaimniecībā ražotai pārtikai.

Izglītības sfērā, LRA deputāti aicina noteikt, ka turpmāk Ministru kabinets noteiks kārtību, kādā pedagogi var pretendēt uz sociālā atbalsta programmu skolu tīkla optimizācijas rezultātā. Vēl deputāti iesnieguši priekšlikumu paredzēt, ka pašvaldības var nodrošināt pedagogiem sociālās garantijas, kas noteiktas Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Kā arī noteikt, ka normatīvie akti, kas regulē pedagogu nodarbinātības, īpaši darba samaksas un darba slodzes, nosacījumu izmaiņas tam sekojošajā mācību gadā, tiek pieņemti līdz tekošā gada 31.maijam.

Lai mazinātu nevienlīdzīgu attieksmi sociālajā jomā, deputāti rosina ar nodokli neaplikt pabalstu, ko darba devējs izmaksā darbiniekiem bērna piedzimšanas gadījumā. Šobrīd Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likums paredz, ka darba devējs var piešķirt bēru pabalstu (nepārsniedzot 213,43 eiro) saistībā ar darbinieka vai viņa radinieku (tuvinieku) nāvi un šis pabalsts ar iedzīvotāju ienākuma nodokli netiek aplikts. Vienlaikus, šobrīd likums neparedz līdzvērtīgus atvieglojumus darba devējam, ja viņš vēlas atbalstīt savu darbinieku bērna piedzimšanas gadījumā.

Savukārt, lai uzņēmumi arī turpmāk būtu motivēti savu darbību veidot sociāli atbildīgu, LRA deputāti iesnieguši priekšlikumu saglabāt uzņēmuma ienākuma nodokļa atvieglojumu par ziedojumiem uzņēmumam līdz šim noteiktajā apjomā (85% no ziedotās summas, bet nepārsniedzot 20% no aprēķinātās uzņēmumu ienākuma nodokļa summas).

Ref: 225.000.103.1253

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Neticu uzrakstītajam, vai tiešām jūs domājat, ka to mainīs mazāku nodokļu likmi?! Viņi nekad neko tādu nepieļaus, drīzāk vēl pacels likmi līdz 18%!

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas