LRT: Saucot Lietuvas pilsētas par «nāvējošākajām», Fox News nepareizi interpetējis datus

Ilustratīvs attēls

Lai gan Lietuva uz pārējo Eiropas Savienības valstu fona izceļas ar negatīvo slepkavību statistiku, ir nepareizi Lietuvas pilsētas saukt par «nāvējošām», norāda Lietuvas sabiedrisko mediju faktu pārbaudes projekts LRT Facts, kas amerikāņu medija ziņai devis vērtējumu «Manipulācija/sensacionāls virsraksts».

Oficiālā statistika liecina, ka lielākā daļa slepkavību netiek pastrādātas publiskās vietās, bet gan sadzīves apstākļos, turklāt bieži vien alkohola reibumā.

Fox News atsaucās uz Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) pētījumu, tā datus apskatot tikai caur rādītāju slepkavību skaits uz 100 000 iedzīvotājiem, tomēr Viļņas Universitātes Kriminoloģijas departamenta pētniece Marija Šupa (Maryja Šupa) LRT norāda, ka šāda analīze bijusi kļūdaina.

Pēc viena vienīga faktora nevar noteikt, vai pilsēta ir droša. Svarīgi ir ņemt vērā arī tādus faktorus kā tas, cik droši jūtas cilvēki.

Šupa norāda, ka Fox News virsraksts maz pastāsta par pašām pilsētām, jo nav analizēti apstākļi, kādos tiek pastrādātas slepkavības.

Lietuvas policija arī norāda, ka ANO dati ir novecojuši. Savukārt citi pētnieki norāda, ka datus viegli iespējams interpretēt kļūdaini.

Lasiet arī: Latvijā vēl aizvien ir augstākais slepkavību īpatsvars uz 100 000 iedzīvotājiem ES

«Atšķirība ir tāda, ka sadzīves noziegumi būtībā neapdraud sabiedrību, citus iedzīvotājus,» LRT skaidro Lietuvas policijas pārstāvis Ramūns Matonis (Ramūnas Matonis). Viņš uzsver, ka katra slepkavība ir traģēdija, tomēr nav pamata biedēt cilvēkus, ka Lietuvas pilsētas nav drošas.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1141767/lrt-facts-are-lithuanian-cities-deadliest-in-europe-and-is-drinking-to-blame

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas