bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 17.02.2019 | Vārda dienas: Konstance, Donats
LatviaLatvija

LSBA: Spēļu zāļu likvidācija vēsta par vēlmi iegūt popularitāti priekšvēlēšanu laikā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas Spēļu biznesa asociācija (LSBA) aicina Rīgas domes deputātus rūpīgi izvērtēt savu rīcību attiecībā uz otrdien, 23.maijā, plānotā lēmuma pieņemšanu par azartspēļu organizēšanas vietu slēgšanu Rīgas vēsturiskajā centrā.

LSBA vērš uzmanību, ka šāds lēmums nesīs ne tikai negatīvu ietekmi uz valsts un pašvaldību budžetiem, bet arī radīs tiesiskus riskus un tiešā veidā sekmēs ēnu ekonomikas pieaugumu.

BNN iepriekš ziņoja, ka atbilstoši jaunajam Rīgas teritorijas plānojumam, kurā noteiktas īpašas prasības azartspēļu objektu izvietošanai, Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas centru apbūves un jauktas apbūves teritorijās ārpus četru un piecu zvaigžņu viesnīcām, spēļu zāles atrasties nedrīkstēs.

Šobrīd šajās teritorijās ārpus četru un piecu zvaigžņu viesnīcām darbojas 30 spēļu zāles. Azartspēļu organizēšanu kopumā nodrošina septiņi komersanti.

«Šobrīd, kad norit diskusijas par nodokļu reformu un viens no Finanšu ministrijas (FM) priekšlikumiem ir par 30% paaugstināt azartspēļu nodokli un atgriezties pie laimestu aplikšanas ar Iedzīvotāju ienākuma nodokli, šāda RD iniciatīva ir vērtējama kā dīvaina un nesaprotama – ir skaidrs, ka šāds lēmums ne tikai negatīvi ietekmēs dažādu budžeta pozīciju izpildi, bet arī liecina par atbildīgo amatpersonu vēlmi iegūt populistisku popularitāti priekšvēlēšanu laikā,» norāda LSBA padomnieks Arnis Vērzemnieks.

Turpinot, viņš saka: «Citādi to skaidrot nav iespējams, jo jebkāda šāda lēmuma – slēgt vairāk nekā 30 legālas azartspēļu organizēšanas vietas – analīze neiztur nekādu kritiku un atstās negatīvu ietekmi uz virkni sabiedriskās dzīves organizācijas aspektu (tiesiskā paļāvība, budžeti, bezdarbs, ēnu ekonomika u.c.).»

LSBA uzskata, ka gan Augstākās tiesas, gan arī atbildīgās Rīgas domes komitejas interpretācija par saistošajiem noteikumiem nav korekta. Proti, atbilstošajiem noteikumiem būtu jāparedz, ka netiek izsniegtas atļaujas jaunām azartspēļu organizēšanas vietām, nevis tiek slēgtas jau esošās.

«Nozares uzņēmumu veiktā scenāriju modelēšana liecina – valsts un pašvaldību budžeti kopumā nodokļu reformas dēļ no azartspēļu nozares zaudēs līdz pat pieciem miljoniem eiro  uz dažādu citu nodokļu nomaksas apmēra samazinājuma rēķina, jo tiks veikti plaši optimizācijas pasākumi. Savukārt, ja Rīgas dome apstiprinās minēto lēmumu, kopējie valsts budžeta zaudējumi sasniegs jau vismaz desmit miljonus eiro,» norāda Vērzemnieks.

LSBA vērš uzmanību arī uz tiesiskās paļāvības principu ignorēšanu no publiskās pārvaldes puses – proti, 2013. gadā tika noslēgta vienošanās starp LSBA un FM par nodokļu nepaaugstināšanu un esošā normatīvā regulējuma nemainīšanu azartspēļu nozarei līdz 2019.gadam, kad plānots ieviest vienoto azartspēļu kontroles un uzraudzības sistēmu – ieviešanas izmaksas sedz paši komersanti, un tās ir no 2,6 līdz 5,2 miljoniem eiro katram.

«Tā kā jau ir uzsāktas investīcijas sistēmas ieviešanā, tad, paaugstinot nodokļus nozarei un slēdzot vairāk nekā 30 azartspēļu organizēšanas vietas, ir nepieciešams skatīt jautājumu par sistēmas ieviešanas atcelšanu un atbildīgajām amatpersonām ir jāņem vērā, ka nozares komersanti izmantos savas tiesības un vērsīsies par tiesiskās paļāvības un investīciju aizsardzības principu pārkāpumiem tiesā,» uzsver Vērzemnieks.

Ref: 225.000.103.973


Pievienot komentāru

 1. Raystar Capital teica:

  Latvijas Republika
  Valsts prezidentam A.God. Raimondam Vējonim
  Aizsardzības ministram God. Raimondam Bergmanim
  Finanšu ministrei Cien. Danai Reizniecei-Ozolai
  Raystar Capital Balts Foundation Raimonds Akmens Šteinerts
  darbam.
  Tā kā “Rail Baltica” ir militārs vecās Eiropas pēc-dempinga nostabilizēšanās projekts, kas neatgriezeniski sagraus Valsts ekonomiku, par Rail Baltica īstenošanu jārīko referendums katrā Baltijas Valstī, jo par Latvijas iestāšanos ES 03. gadā nobalsoja vien 47,8% balsstiesīgo.
  Šaurliežu vilciena līnijas vietā iniciēju sarunu uzsākšanu par viensliedes magnētiskā ātrvilciena loka izbūvi posmā Portugāle-Latvija-Ķīna.
  Tā kā Krievijas interese ir vienīgi savu robežu aizsardzība no pasaules terorista ASV (NATO), lūdzu uzsākt NATO un ASV karavīru izraidīšanu no Latvijas Valsts. Attīstot LVĢMC IT secināju, ka ZZS vadībā nelietderīgi ir iztērēts vismaz miljards latu. Vai Latvijas tautai jāzina savi varoņi, spriediet paši!
  Valsts prezidentu, Raimondu Vējoni, lūdzu iniciēt referndumu par Valsts Drošības komitejas arhīva publiskošanu.
  Tā kā no Latvijas neatkarības atjaunošanas, dēļ spēļu zālēm Valsts teritorijā ir izdarītas simtiem pašnāvības, dažādas krāpšanas, noziegumi, naudas atmazgāšana, deputātu uzpirkšanas kā arī emigrējušas ģimenes, daru zināmu, ka visi Latvijas kazino un spēļu zāles tiks apvienoti vienuviet, Gaismas pils dvīnī “Stikla kalnā”, Rīgā, Tvaika ielā 1. Uz Tvaika ielu ar / bez referenduma tiks pārvietots arī “Atbrīvotāju piemineklis”, kā vietā būs baseins zem klajas debess.
  Šim mērķim Finanšu ministrijai, ar vai bez tiesas lēmuma, no Valsts budžeta ieplānot 300,- miljonus eiro.

  R.Akmens http://www.Raystar.capital Raystar Capital Balts Foundation

Nedēļa Lietuvā. Referendumā lems par Seima apcirpšanu

Lietuvā 12.maijā tiks rīkots referendums par ierosinājumu samazināt Seima deputātu skaitu no pašreizējā 141 uz 121, tā aizvadītajā ceturtdienā nolēmuši paši Lietuvas parlamenta deputāti.

BNN nedēļas apkopojums: Lemberga tiesai 10. Valsts nodevība Igaunijā. Cīņa par bērnu tiesībām Lietuvā

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Cīņa; Svinības; Lēmumi; Bērnu tiesības; Kārtība; Naudas spēks; Pārmaiņas.

Latviju Eirovīzijā pārstāvēs duets Carousel

Eirovīzijas starptautiskajā dziesmu konkursā Izraēlas pilsētā Telavivā Latviju šogad pārstāvēs duets Carousel ar dziesmu That Night, kas sestdienas, 16.februāra, vakarā uzvarēja Latvijas Televīzijas rīkotajā konkursā Supernova 2019.

Talgo pārsūdzēs Pasažieru vilciena lēmumu pirkt vilcienus no Škoda Vagonka

Talgo plāno vērsties attiecīgajās iestādēs, apstrīdot piektdien, 15.februārī, paziņoto vērtēšanas rezultātu, uzņēmums paziņojis pēc februāra vidū izskanējušā Pasažieru vilciena lēmuma, ka tas slēgs līgumu ar čehu Škoda Vagonka par 32 jaunu elektrovilcienu iegādi.

ES mazina birokrātijas slogu iedzīvotājiem, kas dzīvo vai strādā citā dalībvalstī

Visā Eiropas Savienībā no 16.februāra sāk piemērot jaunus ES noteikumus tādu izmaksu un formalitāšu samazināšanai, ar ko saskaras iedzīvotāji, kas dzīvo ārpus savas piederības valsts.

LFF rīkos ārkārtas kongresu 28.februārī; izteiks uzticības balsojumu Gorkšam

Latvijas Futbola federācija piektdien, 15.februārī, apstiprināja, ka 28.februārī tā rīkos ārkārtas kongresu, kura darba kārtībā iekļauts arī uzticības balsojums organizācijas prezidentam Kasparam Gorkšam.

VK: Izmaiņas Ieroču aprites likumā virzītas bez pietiekama novērtējuma

Priekšlikums par Ieroču aprites likumā plānoto izmaiņu iekļaušanu, kas ļautu medībās šaujamieroču izmantot jau 16 gadu vecuma, ir virzīts bez pietiekama ietekmes novērtējuma un ir saņemti vairāku organizāciju iebildumi par šādas normas neatbilstību bērnu tiesību aizsardzības principiem, komentē Valsts kontrole.

Lemberga tiesas sēdēm 10 gadu «jubileja»

Ir tāds teiciens: «Dzimšanas dienas ir ārkārtīgi veselīgas – jo to ir vairāk, jo ilgāk tu dzīvo.» Iespējams, ka ar tiesas procesa ilgumu ir līdzīgi: «Jo ilgāks tiesas process, jo mazāk jāsēž cietumā.» 2019.gada 16.februāris ir tā diena, kad var ēst «svinību» kūku, uz kuras ir desmit svecītes un uzraksts «Lemberga tiesai 10». Marinētie dārzeņi un desmit gadu garumā marinētās tiesas sēdes pagaidām jāatstāj tur, kur tās ir – burkās vai Rīgas apgabaltiesā –, jo pašlaik Aivara Lemberga sēdes ir nozīmētas arī uz 2020.gadu.

Ekonomikas attīstība Latvijā saglabājas strauja, bet ir riski negatīvām izmaiņām

Latvijas darba tirgus turpina uzkarst – bezdarba līmenis samazinās, iedzīvotāju līdzdalības līmenis darba tirgū sasniedz jau 70%, un Latvijas darba tirgus piesātinājums turpina augt. Līdz ar to paredzams, ka nākamajos gados turpināsies spiediens uz darba samaksu un inflāciju, kas ilgtermiņā var paaugstināt inflācijas rādītājus.

Latvijā pērn starp ES valstīm bijis vidēji straujš eksporta kāpums

Latvijā pērn salīdzinājumā ar 2017.gadu starp Eiropas Savienības valstīm bijis vidēji straujš eksporta pieaugums, liecina piektdien, 15.februārī, publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat dati. 2018.gada janvārī–decembrī salīdzinājumā ar 2017.gada 12 mēnešiem eksporta apmērs Latvijā pieaudzis par 7%.

Pūce pieprasa Ušakovam skaidrojumus par VK atklātajiem pārkāpumiem un valsts mērķdotāciju izlietojumu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce pieprasījis Rīgas mēram Nilam Ušakovam paskaidrojumus par Valsts kontroles veiktajā pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem, ministrija gaida atbildes arī par to, kā tērētas valsts mērķdotācijas Rīgas pilsētas pašvaldības ceļiem, informē ministra padomniece Agnese Vārpiņa.

Pērn PTAC saņēmis 3 604 sūdzības; visvairāk sūdzas par aviopakalpojumiem

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs 2018.gadā izskatījis 3 604 sūdzības, no kurām vairums, tas ir, 1 027 bijušas par aviopasažieru tiesību pārkāpumiem, liecina PTAC dati.

EP vēlēšanās iedzīvotājiem nozīmē iecirkni, kurā balsot, taču to var mainīt līdz 7.maijam

Eiropas Parlamenta vēlēšanās vēlētājiem tiks nozīmēts iecirknis, kurā jābalso, taču no 16.marta līdz 7.maijam vēlētāji sākotnēji piešķirto iecirkni varēs nomainīt pret citu, informē Centrālās vēlēšanu komisijas pārstāve Kristīne Bērziņa.

Latvijas tūristu mītnēs par 8,2% pieaudzis apkalpoto ārvalstu viesu skaits

Latvijas tūristu mītnēs pērn apkalpoti 2,81 milj. viesu, kas ir par 9% vairāk nekā 2017.gadā. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, viesu pavadīto nakšu skaits audzis par 8,4% un sasniedzis 5,37 milj. Vidējais viesu uzturēšanās ilgums tūristu mītnēs bija divas naktis.

Kontroles dienesta vadītāja: Tas, ka Latvija šobrīd fokusējas teju tikai uz bankas sektora «attīrīšanu», ir absolūti nepietiekami

Ekonomiskie noziegumi nav noziegumi, kuros nav upura, gluži pretēji – cieš visa sabiedrība. Tas, ka Latvija šobrīd fokusējas teju tikai uz bankas sektora attīstību jeb «attīrīšanu», ir absolūti nepietiekami – neviens ekonomisks noziegums nav iespējams bez korupcijas, uzskata Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa.

Iemaksāta Bemhena atbrīvošanai paredzētā 200 000 eiro drošības nauda

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien saņēmusi apliecinājumu par 200 000 eiro drošības naudas iemaksāšanu Rīgas satiksmes iepirkumu krimināllietā iesaistītā bijušā RS valdes priekšsēdētāja Leona Bemhena atbrīvošanai no apcietinājuma.

Pasažieru vilciens tomēr izlēmis pirkt vilcienus no Čehijas Škoda Vagonka

Atkārtoti izvērtējot jauno elektrovilcienu iepirkumā iesniegtos piedāvājumus, AS Pasažieru vilciens izlēmis iegādāties vilcienus no Čehijas ražotāja Škoda Vagonka, piektdien žurnālistiem sacīja Pasažieru vilciena valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis.

Cimdars par savu nomaiņu pirms EP vēlēšanām: «Zirgi būs jāmaina skrējienā»

Centrālās vēlēšanu komisijas vadītāja nomaiņa pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām nozīmē «zirgu nomaiņu skrējiena laikā», LTV raidījumā Rīta Panorāma viedokli paudis pašreizējais CVK vadītājs Arnis Cimdars.

Biržu indeksi krītas; Coca-Cola akcijas cena sarukusi par 8,4%

ASV un Eiropas biržu indeksi ceturtdien, 14.februārī, lielākoties kritās, kamēr tirgu dalībnieki gaidīja ziņas no ASV–Ķīnas tirdzniecības sarunām un Volstrītu skāra negatīva ziņa par ASV mazumtirdzniecības apjoma negaidītu samazināšanos decembrī.

Sevišķi traģisks sprādziens satricina Kašmīru – Indijas, Pakistānas strīda reģionu

Teroraktā Kašmīras reģionā nonāvēti 44 cilvēki, Indijas drošībnieki, saasinot jau ilgstoši saspīlētās attiecības starp kaimiņvalstīm Indiju un Pakistānu, kura atbalsta reģiona pašnoteikšanās centienus.

Vējonis: Katram jāapliecina Satversmes vērtības kā savas

«Mums katram jāapliecina Satversmes vērtības kā savas un jābūt gataviem ik dienu iestāties par Satversmi gan lielās lietās, gan ikdienas sīkumos,» Satversmes pieņemšanas gada dienā 15.februārī paziņoja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Tiesa pagarinājusi ABLV Bank Luxembourg aizsardzības statusu

Luksemburgas komerctiesa pagarinājusi likvidējamajai ABLV Bank piederošās ABLV Bank Luxembourg aizsardzības statusu ar maksājumu ierobežojumiem par pieciem mēnešiem – līdz 2019.gada 4.jūlijam.

Lielbritānijas parlaments noraida valdības pieeju Brexit sarunām

Lielbritānijas valdībai nav izdevies gūt parlamentā prasīto atbalstu pašreizējai Brexit sarunu stratēģijai, jo deputāti to noraidījuši ar 45 balsu pārsvaru. Britu valdības preses pārstāvis savukārt nepiekāpīgi norādījis, ka premjerministre turpināšot uzņemto kursu sarunās ar Briseli, proti, turpināšot centienus panākt juridiski saistošas izmaiņas izstāšanās dokumentos.

Apstiprina noteikumus starppilsētu autobusu pārvadājumu veicināšanai

Eiropas Parlaments apstiprināja savu nostāju gaidāmajās sarunās par noteikumiem, kuru mērķis ir veicināt konkurenci un vienkāršot atļauju piešķiršanas procedūras starppilsētu autobusu pārvadājumos, informē Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

ZZS saraksta līdere EP vēlēšanās varētu būt Reizniece-Ozola

Zaļo un zemnieku savienība Eiropas Parlamenta vēlēšanās kā kandidātu ar pirmo kārtas numuru savā sarakstā plāno virzīt bijušo finanšu ministri, pašreizējo Saeimas deputāti Danu Reiznieci–Ozolu.

Jaunākie komentāri