LTV: Bērziņam par LDz pamešanu kompensācijās varētu būt izmaksāts pat ceturtdaļmiljons

Edvīns Bērziņš

Bijušajam VAS Latvijas dzelzceļš (LDz) valdes priekšsēdētājam Edvīnam Bērziņam un uzņēmuma valdes loceklim Aivaram Štrakšas kompensācijās varētu būt samaksāti attiecīgi 250 000 eiro un 200 000 eiro, ziņo Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums Panorāma.

Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija liecina, ka Bērziņš šogad no LDz saņēmis 341 910 eiro, kamēr Strakšas saņēmis 286 330 eiro. Panorāma norāda, ka šīs ir summas, kas parādījušās pēc tam, kad Bērziņš un Strakšas iesnieguši labojumus valsts amatpersonas deklarācijā – dokumentā norādītās summas ir pieaugušas attiecīgi par 100 000 un 50 000 eiro.

Bērziņš sabiedriskajiem medijiem skaidro, ka deklarācijā iekļāvis arī kompensācijas par amatu pamešanu LDz.

Tomēr Panorāmas žurnālisti, salīdzinot jaunākos datus ar Bērziņa un Strakšas iepriekšējo gadu deklarācijām, secina, ka vīri par amatu atstāšanu kompensācijās varētu būt saņēmuši attiecīgi 250 000 eiro un 200 000 eiro. Uzņēmums Latvijas dzelzceļš žurnālistiem Bērziņam un Strakšam izmaksāto kompensāciju apmērus gan neatklāj.

Lasiet arī: Lūgs vērtēt, vai Bērziņa un Strakšas kompensācijas ir valsts mantas izšķērdēšana

LDz padomes priekšsēdētājs Jānis Lange Panorāma paskaidro, ka Bērziņam un Strakšam izmaksātās summas bijušas tik lielas, jo abi uzņēmumā ieņēmuši divus amatus. Tagad LDz prezidenta un viceprezidenta posteņi esot likvidēti.

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas