bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 06.12.2019 | Vārda dienas: Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
LatviaLatvija

LTV: «Cigarešu mafijas» skandālā iesaistītie saistīti ar bijušo Ušakova padomnieku Dzanuškānu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Rīgas Centrāltirgus, Jānis Dzanuškāns, cigarešu mafija, kontrabandas cigaretes, Nils Ušakovs, Vadims Baraņņiks, Oļegs Burovs, Valērijs Petrovs, Maksims Danovskis, Vitālijs Dubovs, Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā, Zane Vilcāne, Rīgas dome, Neatkarīgo deputātu frakcija

Rīgas Centrāltirgus (RCT) «cigarešu mafijas» skandālā iesaistītie aizved līdz pat bijušā Rīgas mēra Nila Ušakova (S) padomniekam Jānim Dzanuškānam, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums de facto.

RCT novembra pēdējā nedēļā lauzis līgumu ar firmu Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā, kura iznomātajā teritorijā tika fiksēta kontrabandas cigarešu tirgošana – uzņēmumam tirgus teritorija jāpamet līdz nākamā gada janvāra vidum.

Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā ir trīs īpašnieki. Kopš 2013.gada ceturtā daļa kapitāldaļu pieder individuāli praktizējošajai zvērinātajai advokātei Zanei Vilcānei, kurai papildu prakses vieta ir arī advokātu birojā Dzanuškāns & Partneri.

Līdz šim Rīgas domes sasaukumam šī advokātu biroja dibinātājs Jānis Dzanuškāns bija kādreizējā Rīgas mēra Ušakova (S) ārštata padomnieks juridiskajos jautājumos. Tomēr pēdējā laikā Dzanuškānu saistīja ar Rīgas domes Neatkarīgo deputātu frakciju (NDF), kuras vidū ir arī nu jau bijušais Rīgas vicemērs un kādreizējais RCT kapitāldaļu turētājs Vadims Baraņņiks, informē raidījums.

Vilcāne uzskata, ka vēršanās pret viņai daļēji piederošo uzņēmumu esot nepamatota, jo tas daudzkārt lūdzis policijai cīnīties ar nelegālo cigarešu tirgotājiem. Viņa raidījumam uzsver, ka viņas biznesam nav nekādas saistības ar viņas advokātes darbu un politikā viņa nelienot. Juriste arī noliedz īpašu attieksmi no Dzanuškāna puses.

De facto zināms, ka Vilcāne ar Rīgas domes struktūrām sākusi sadarboties 2011.gadā. Raidījumam pieejamā informācija liecina, ka viņa iepirkumā par juridisko pakalpojumu sniegšanu Rīgas domes Juridiskajai pārvaldei uzaicināta kā vienīgā pretendente un būtiska loma bijusi tā brīža Rīgas mēra Ušakova biroja ieteikumiem. Tur tolaik strādājis Dzanuškāns.

RCT valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks de facto apstiprina, ka ticies ar Dzanuškānu, tomēr abi neko būtisku nav pārrunājuši – vispārīgi pārrunātas norises RCT.

Druvinieks neatklāj, kas šo tikšanos organizēja, tomēr noprotams, ka tas ir kāds no RCT politiskajiem pārraugiem, vēsta LTV raidījums.

Bez Baraņņika ar RCT bija saistīti arī citi NDF pārstāvji – Valērijs Petrovs un Vitālijs Dubovs bija RCT valdes padomnieki. Balstoties tieši uz Petrova ziņojumu, Baraņņiks atlaida tirgus RCT valdi.

Petrovs apgalvo, ka viņa amats bijis domāts, lai uzturētu saikni starp uzņēmumu un politisko vadību, jo Rīgas domei par kapitālsabiedrībās notiekošo esot arī politiskā atbildība. Tieši tāpēc arī tapa ziņojums Baraņņikam, raidījumam skaidro deputāts.

Viena no Petrova ziņojumā minētajām valdes neizdarībām bija rūpniecības tirgus iznomāšana, kas jau kopš 2013.gada ir iznomāta Promenex. Tas apņēmies ierīkot satiksmes mezglu ar stāvvietām un tirdzniecības vietas.

Vēl par šo tematu: Raidījums: Ušakova laikā noslēgts Centrāltirgus īres līgums, kas Rīgai varētu nest deviņu miljonu lielus zaudējumus

Tomēr medijos izskanējušās ziņas liecina par plāniem šajā vietā celt lielveikalu un Ušakova bijušā padomnieka Ērika Teilāna interesēm šajā lietā. Pēc nomas līguma beigām RCT ēkas būtu jāatpērk pēc tirgus vērtības – šādus grozījumus līgumā 2017.gada pavasarī akceptēja toreizējais kapitāldaļu turētājs Ušakovs, vēsta de facto.

Tagadējais Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR) iepriekš paudis, ka līguma nosacījumu pašvaldībai nav izdevīgi, tomēr tagad kā RCT kapitāldaļu turētājs viņš pauž gatavību pārrunāt līguma noteikumus ar nomnieku – pagarināt būvniecības termiņu, bet izņemt pašvaldībai vai RCT neizdevīgos noteikumus.

Pēc «cigarešu mafijas» skandāla ietvaros notikušajām aizturēšanām no amata atstādināts Iekšējās drošības dienesta vadītājs Maksims Danovskis, valdes padomnieks iekšējās drošības jautājumus, deputāti Dubovs un Petrovs.

Tas noticis, jo šobrīd valdei esot brīvas rokas, skaidro Druvinieks – iepriekš viņus atlaist bijis aizliegts.

Baraņņiks raidījuma to gan noliedz: «Šobrīd jau pēc visiem notikumiem var runāt da jebko. Protams, Druvinieka kungs mēģinās izstāstīt, ka viņam nebija ļauts neko darīt, bet runāsim atklāti: nevienu reizi viņš nenāca ne ar kādu priekšlikumu un tā tālāk, ja.»

Janvārī pašvaldības kapitālsabiedrību, tātad arī RCT pārraudzībā gaidāmas izmaiņas – tās jānodod domes izpilddirektoram vai viņa padotajiem. Tāpēc jau tagad Rīgas domē valdošās partijas un grupas pauž idejas, ka jāveido izpilddirektora vietnieka amati, kuros, visticamāk, nonāks politiķiem pietuvinātas personas, vēsta de facto.


Pievienot komentāru

  1. Edžus. teica:

    Tieslietu-Iekšlietu mobilizācijas rezultāta Tigranam izteiks stingro rājienu, kuru atcels tiesas zālē sakarā ar invalīda statusu. Pārējam cigarešu kolektīvam adminitratīvais sods 5.eiro apmērā.

Likumā nosaka pašvaldību administratīvo komisiju izveidošanas kārtību

Vietējo pašvaldību administratīvo komisiju izveidošanas kārtība un darbība turpmāk būs noteikta likumā. To paredz Saeimā ceturtdien, 5.decembrī, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā Par pašvaldībām.

Latvijā trešajā ceturksnī bijusi straujāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Latvijā šogad trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada bijis straujāks iekšzemes kopprodukta pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat koriģētie dati, kas apkopoti par 25 bloka zemēm.  

Aiztur Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes ierēdni aizdomās par 250 000 eiro piesavināšanos

Igaunijas Iekšējās drošības dienests aizturējis Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvaldes ierēdni saistībā ar aizdomām, ka viņš viltojis dokumentus un piesavinājies vairāk nekā 250 000 eiro.

Lielo parādu dēļ Brazīlijai draud atņemt balsstiesības ANO Ģenerālajā asamblejā

Pastāv draudi, ka, nesamaksājot parādus ANO, Brazīlija Ģenerālajā asamblejā varētu zaudēt balsstiesības, informē Reuters.

Saeimas šī gada rudens sesiju plānots slēgt 27.decembrī, ziemas sesiju sākt 9.janvārī

Saeimas Prezidijs un Frakciju padome ceturtdien, 5.decembrī, vienojās Saeimas šī gada rudens sesiju slēgt 27.decembrī, bet ziemas sesiju sākt 2020.gada 9.janvārī.

Pirmo reizi kopš 2003.gada Latvijā mirusi, iespējams, ar trakumsērgu inficēta sieviete

Daugavpilī mirusi sieviete, kura, iespējams, inficējusies ar trakumsērgu, informē SPKC. Tas varētu būt pirmais trakumsērgas izraisītais nāves gadījums kopš 2003.gada.

VARAM vēlas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas jau februārī

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija jau konsultējas par iespējamo Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu laiku, vēloties tās rīkot 22.februārī.

Latviešu jaunieši pārliecināti, ka spēj ietekmēt politiskos procesus ES

*Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas programmā iesaistītie skolēni ir pārliecināti par jauniešu spējām ietekmēt politiskos procesus kā Latvijā, tā Eiropas Savienībā.

Saslimstība ar gripu turpina pieaugt, bet joprojām saglabājas zema

Pagājušajā nedēļā ambulatorajās iestādēs reģistrēti 30 klīniski apstiprināti gripas gadījumi, tomēr vīrusa intensitāte joprojām saglabājas zema.

Nākamgad profesionālajā dienestā pieņems 700 karavīru

Nacionālie bruņotie spēki 2020.gadā profesionālajā dienestā plāno pieņemt līdz 700 karavīru. Aptuveni 500 karavīru paredzēti dienestam Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē, bet 130 – studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā virsnieka profesijas iegūšanai.

Saeima atbalsta valdības lēmumu par ārkārtējās situācijas pagarināšanu atkritumu apsaimniekošanā Rīgā

Saeima ceturtdien, 5.decembrī, piekrita valdības lēmumam par ārkārtējās situācijas pagarināšanu atkritumu apsaimniekošanā Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā līdz 2020.gada 12.martam.

Marguerite Fund pārdos Conexus akcijas Japānas kompānijas Marubeni fondam

Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora Conexus Baltic Grid akcionārs Marguerite Fund pārdos sev piederošos 29,06% Conexus akciju Japānas kompānijas Marubeni fondam.

Foto: Kandavas novadā izņem 34 nežēlīgos apstākļos turētus suņus

Pārtikas un veterinārais dienests no kādas mājas Kandavas novada Cēres pagastā izņēmis 34 suņus, kas turēti nepiemērotos apstākļos, turklāt atrasts viens daļēji mumificējies dzīvnieka līķis, informē dienestā.

Pūce: Domājam par risinājumiem, kā padarīt demokrātiskāku domes atlaišanas kārtību

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā jau ilgāku laiku tiek apspriesti iespējami likuma grozījumi, kas ļautu pašvaldībās sarīkot ārkārtas vēlēšanas arī tad, ja dome būtu atlaista tās pilnvaru pēdējos 15 mēnešos.

Francijā briest sīvi protesti par Makrona iecerēto pensiju reformu

Francūži gatavojos šīs desmitgades lielākajiem protestiem, kuros arodbiedrības aicina protestēt pret Francijas prezidenta Emanuēla Makrona iecerēto pensiju reformu.

Swedbank vadītājs: Ja Latviju iekļaus «pelēkajā sarakstā», negatīvais efekts būs jūtams ilgtermiņā

Ja Latvija tiks iekļauta Starptautiskās Finanšu darījumu darba grupas «pelēkajā sarakstā», negatīvā ietekme būs jūtama ilgtermiņā.

Saeimas vairākums varētu virzīties uz Rīgas domes atlaišanu

Saeimas vairākums varētu virzīties uz Rīgas domes atlaišanu, liecina rīcībā esošā neoficiālā informācija. Izskan arī atturīgāka pozīcija, tomēr lielākoties tiek atzīts, ka, visticamāk, Rīgas domes atlaišanas process tiks sākts.

Tautsaimniecības komisija aicina pārskatīt Rail Baltica projekta pārvaldības struktūru

«Ņemot vērā nestabilo situāciju un ilgstošo stagnāciju projekta pārvaldībā, Tautsaimniecības komisija aicina Satiksmes ministriju pārskatīt RB Rail struktūru.»

«Pilnīgi skaidrs, ka rīdzinieki pārmaksā.» Kleins licis izvērtēt iespēju Rīgas satiksmei lauzt līgumu ar Rīgas karti

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks un pašvaldības SIA Rīgas satiksme kapitāldaļu turētājs Druvis Kleins uzdevis uzņēmuma juristiem izvērtēt iespējami ātru līguma pārtraukšanu ar SIA Rīgas karte.

NATO līderi apstiprina aizsardzības plānus Polijai un Baltijas valstīm

Neskatoties uz Turcijas sākotnēji izteiktajiem iebildumiem, NATO līderi trešdien, 4.decembrī, apstiprinājuši jaunus aizsardzības plānus Polijai un Baltijas valstīm, paziņoja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Vēlas pagarināt Latvijas dalību militārajā operācijā pret Daesh Irākā

Latvijas Nacionālie bruņotie spēki dalību starptautiskajā operācijā pret teroristisko organizāciju Daesh Irākā turpinās līdz 2022.gada 1.februārim, paredz Aizsardzības ministrija sagatavotais lēmumprojekts, par kuru būs jābalso Saeimai.

Nemiro: Latvija vēl nav izlēmusi, vai iegādāties Gazprom piederošās Conexus akcijas

«Latvija izskatīs ikviena Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora Conexus Baltic Grid akcionāra piedāvājumu iegādāties kompānijas akcijas.»

ASV Pārstāvju palāta nosoda Ķīnas cilvēktiesību pārkāpumus pret uiguriem

ASV parlamenta Pārstāvju palāta pieņēmusi likumprojektu, kas paredz vērsties pret Ķīnu saistībā ar tās vēršanos pret uiguru kopienu un tādējādi pieļautajiem cilvēktiesību pārkāpumiem, informē BBC.

Pašvaldību reformā konflikts rodas tur, kur bagātie negrib dalīties, tā eksprezidents

Teritoriālās reformas mērķis vienmēr ir tas pats – veidot saimnieciski efektīvākas administratīvās vienības. Proti, lai novads ir tāds, kas spēj sevi uzturēt un saimnieciski attīstīt.

Jaunākie komentāri


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!