bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 04.04.2020 | Vārda dienas: Ārvalda, Ārvaldis, Ārvalds, Herta, Valda
LatviaLatvija

LTV: «Cigarešu mafijas» skandālā iesaistītie saistīti ar bijušo Ušakova padomnieku Dzanuškānu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Rīgas Centrāltirgus, Jānis Dzanuškāns, cigarešu mafija, kontrabandas cigaretes, Nils Ušakovs, Vadims Baraņņiks, Oļegs Burovs, Valērijs Petrovs, Maksims Danovskis, Vitālijs Dubovs, Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā, Zane Vilcāne, Rīgas dome, Neatkarīgo deputātu frakcija

Rīgas Centrāltirgus (RCT) «cigarešu mafijas» skandālā iesaistītie aizved līdz pat bijušā Rīgas mēra Nila Ušakova (S) padomniekam Jānim Dzanuškānam, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums de facto.

RCT novembra pēdējā nedēļā lauzis līgumu ar firmu Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā, kura iznomātajā teritorijā tika fiksēta kontrabandas cigarešu tirgošana – uzņēmumam tirgus teritorija jāpamet līdz nākamā gada janvāra vidum.

Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā ir trīs īpašnieki. Kopš 2013.gada ceturtā daļa kapitāldaļu pieder individuāli praktizējošajai zvērinātajai advokātei Zanei Vilcānei, kurai papildu prakses vieta ir arī advokātu birojā Dzanuškāns & Partneri.

Līdz šim Rīgas domes sasaukumam šī advokātu biroja dibinātājs Jānis Dzanuškāns bija kādreizējā Rīgas mēra Ušakova (S) ārštata padomnieks juridiskajos jautājumos. Tomēr pēdējā laikā Dzanuškānu saistīja ar Rīgas domes Neatkarīgo deputātu frakciju (NDF), kuras vidū ir arī nu jau bijušais Rīgas vicemērs un kādreizējais RCT kapitāldaļu turētājs Vadims Baraņņiks, informē raidījums.

Vilcāne uzskata, ka vēršanās pret viņai daļēji piederošo uzņēmumu esot nepamatota, jo tas daudzkārt lūdzis policijai cīnīties ar nelegālo cigarešu tirgotājiem. Viņa raidījumam uzsver, ka viņas biznesam nav nekādas saistības ar viņas advokātes darbu un politikā viņa nelienot. Juriste arī noliedz īpašu attieksmi no Dzanuškāna puses.

De facto zināms, ka Vilcāne ar Rīgas domes struktūrām sākusi sadarboties 2011.gadā. Raidījumam pieejamā informācija liecina, ka viņa iepirkumā par juridisko pakalpojumu sniegšanu Rīgas domes Juridiskajai pārvaldei uzaicināta kā vienīgā pretendente un būtiska loma bijusi tā brīža Rīgas mēra Ušakova biroja ieteikumiem. Tur tolaik strādājis Dzanuškāns.

RCT valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks de facto apstiprina, ka ticies ar Dzanuškānu, tomēr abi neko būtisku nav pārrunājuši – vispārīgi pārrunātas norises RCT.

Druvinieks neatklāj, kas šo tikšanos organizēja, tomēr noprotams, ka tas ir kāds no RCT politiskajiem pārraugiem, vēsta LTV raidījums.

Bez Baraņņika ar RCT bija saistīti arī citi NDF pārstāvji – Valērijs Petrovs un Vitālijs Dubovs bija RCT valdes padomnieki. Balstoties tieši uz Petrova ziņojumu, Baraņņiks atlaida tirgus RCT valdi.

Petrovs apgalvo, ka viņa amats bijis domāts, lai uzturētu saikni starp uzņēmumu un politisko vadību, jo Rīgas domei par kapitālsabiedrībās notiekošo esot arī politiskā atbildība. Tieši tāpēc arī tapa ziņojums Baraņņikam, raidījumam skaidro deputāts.

Viena no Petrova ziņojumā minētajām valdes neizdarībām bija rūpniecības tirgus iznomāšana, kas jau kopš 2013.gada ir iznomāta Promenex. Tas apņēmies ierīkot satiksmes mezglu ar stāvvietām un tirdzniecības vietas.

Vēl par šo tematu: Raidījums: Ušakova laikā noslēgts Centrāltirgus īres līgums, kas Rīgai varētu nest deviņu miljonu lielus zaudējumus

Tomēr medijos izskanējušās ziņas liecina par plāniem šajā vietā celt lielveikalu un Ušakova bijušā padomnieka Ērika Teilāna interesēm šajā lietā. Pēc nomas līguma beigām RCT ēkas būtu jāatpērk pēc tirgus vērtības – šādus grozījumus līgumā 2017.gada pavasarī akceptēja toreizējais kapitāldaļu turētājs Ušakovs, vēsta de facto.

Tagadējais Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR) iepriekš paudis, ka līguma nosacījumu pašvaldībai nav izdevīgi, tomēr tagad kā RCT kapitāldaļu turētājs viņš pauž gatavību pārrunāt līguma noteikumus ar nomnieku – pagarināt būvniecības termiņu, bet izņemt pašvaldībai vai RCT neizdevīgos noteikumus.

Pēc «cigarešu mafijas» skandāla ietvaros notikušajām aizturēšanām no amata atstādināts Iekšējās drošības dienesta vadītājs Maksims Danovskis, valdes padomnieks iekšējās drošības jautājumus, deputāti Dubovs un Petrovs.

Tas noticis, jo šobrīd valdei esot brīvas rokas, skaidro Druvinieks – iepriekš viņus atlaist bijis aizliegts.

Baraņņiks raidījuma to gan noliedz: «Šobrīd jau pēc visiem notikumiem var runāt da jebko. Protams, Druvinieka kungs mēģinās izstāstīt, ka viņam nebija ļauts neko darīt, bet runāsim atklāti: nevienu reizi viņš nenāca ne ar kādu priekšlikumu un tā tālāk, ja.»

Janvārī pašvaldības kapitālsabiedrību, tātad arī RCT pārraudzībā gaidāmas izmaiņas – tās jānodod domes izpilddirektoram vai viņa padotajiem. Tāpēc jau tagad Rīgas domē valdošās partijas un grupas pauž idejas, ka jāveido izpilddirektora vietnieka amati, kuros, visticamāk, nonāks politiķiem pietuvinātas personas, vēsta de facto.


Pievienot komentāru

  1. Edžus. teica:

    Tieslietu-Iekšlietu mobilizācijas rezultāta Tigranam izteiks stingro rājienu, kuru atcels tiesas zālē sakarā ar invalīda statusu. Pārējam cigarešu kolektīvam adminitratīvais sods 5.eiro apmērā.

Avots: Ventspils turpina sportot arī COVID-19 laikā. Politiķi melo par OC Ventspils darbību

Ja privātie sporta infrastruktūras turētāji ir savus infrastruktūras objektus slēgušas pilnībā, tad atrodas mūsu valstī gudrinieki, kuri turpina attiekties pret COVID-19 vieglprātīgi.

Ar COVID-19 inficējušies jau 40 veselības aprūpes darbinieki

Varianti, kā ārstniecības personas inficējušās, varētu būt dažādi, klāstīja Perevoščikovs, piebilstot, ka infekcijas avots varētu būt gan pacienti, gan arī kolēģi.

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies 1 792 iedzīvotāji

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies vēl 1 792 iedzīvotāji, tādējādi kopējais bezdarbnieku skaits valstī sasniedzis 63 319, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotie dati.

Igaunijā pašvaldībām gatavo 30 miljonu eiro atbalstu no papildbudžeta

Igaunijas valdība ir izstrādājusi valsts papildbudžetu. Tajā pašvaldībām krīzes ietekmes mazināšanai paredzēts piešķirt 30 miljonus eiro un vēl 100 miljoni eiro ieplānoti ekonomikas stimulēšanai.

Baltkrievija noraida Lietuvas bažas par rīcības trūkumu pret COVID-19

Lietuva šonedēļ paudusi satraukumu, ka Baltkrievijas valdība nerīkojas adekvāti koronavīrusa pandēmijā un var kļūt par nekontrolētu slimības perēkli, kas apdraud kaimiņus. Minska šo kritiku ir noraidījusi, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Palielina sodu par ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu pārkāpšanu

Paaugstināts naudas sods par epidemioloģiskās drošības prasību, kā arī par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu.

Mājas. Ziepes. Divi metri – SPKC atgādina galvenos piesardzības pasākumus

SPKC iesaka palikt mājās, ja tas ir iespējams, strādāt attālināti un atturēties no publisku vietu apmeklēšanas vispār vai darīt to tikai ārkārtējas nepieciešamības gadījumā.

Latvijā mirusi 99 gadus veca pensionāre, kurai konstatēts COVID-19

Latvijā saslimšanas gadījumu skaits ar koronavīrusu COVID-19 sasniedzis 493, pēdējā diennaktī nākot klāt 35 gadījumiem.

COVID-19 pandēmija un korupcijas riski. Kā valdībai un sabiedrībai pret tiem nodrošināties?

Saeimai jāturpina darbs pie lobēšanas atklātības regulējuma izstrādes, lai iespējami ātri palielinātu izsekojamību un atklātību par pieņemtajiem lēmumiem, t. sk. ar krīzi un pēckrīzes situāciju saistītajiem.

ANO Ģenerālā asambleja aicina ciešāk sadarboties bezprecedenta situācijā

ANO Ģenerālajā asamblejā pasaules valstis ir vienbalsīgi apstiprinājušas rezolūciju, kur atzīts, ka pandēmijas ietekmei uz cilvēci nav precedenta, un aicinājušas valstis pastiprināti sadarboties, lai apturētu postošās slimības izplatību, ziņo Kataras raidorganizācija Al Jazeera.

Jaunākie dati par COVID-19 Baltijā. Latvijā – 493, Lietuvā – 696, Igaunijā – 961

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Izvēli par otrajā pensiju līmenī uzkrātā kapitāla izmantošanu varēs atlikt

«Šie grozījumi ir būtiski visiem tiem, kam pensijā jādodas tuvākajā laikā, lai viņi nezaudētu otrā līmeņa uzkrājumus. Svarīgi ir neizdarīt straujas darbības laikā, kad finanšu tirgi piedzīvo krīzi, bet nogaidīt, kad situācija stabilizējas.»

Akciju cenas pieaug, kāpjot naftas cenām

ASV un Eiropas akciju cenas ceturtdien, 2.aprīlī, pieaugušas, investoriem svārstoties starp pēkšņu naftas cenu kāpumu un satraucošiem ekonomikas datiem.

Pasaulē COVID-19 saslimšanas gadījumi pārsniedz 1 000 000

Pasaulē apstiprināto COVID-19 saslimšanas gadījumu kopskaits ir pārsniedzis vienu miljonu, un no slimības komplikācijām ir miruši kopumā 52 500 cilvēku, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Brīvdienās mainīgs laiks, taču nākamnedēļ gaidāmi pat +18 grādi

Tuvākās nedēļas laikā gaidāmi mainīgi laikapstākļi – brīvdienās vēl naktīs gaidāms sals, bet jaunnedēļ kļūs daudz siltāks, dienā temperatūrai sasniedzot +13…+18 grādus pēc Celsija.

Budžeta ieņēmumi martā par aptuveni 7% atpalikuši no plāna

Līdz ar COVID-19 izraisītās krīzes vēršanos plašumā martā Latvijas budžeta ieņēmumi par 7,2% atpalikuši no plāna.

Lietuva ceļ vīrusa slimnieku izsekošanu pāri cilvēktiesībām

Kas ir liekams pirmajā vietā ārkārtas situācijā, kāda ir vispasaules COVID-19 pandēmija? Protams, kārtība. Bet kā ar cilvēktiesībām? Represīvās valstīs kā Ķīnā un Krievijā sērgas savaldīšanai ir izvēlēta pātaga, tikmēr vecās Rietumu demokrātijas joprojām uzskata, ka aicinājumi un brīdinājumi darbojas labāk. Kādu ceļu iet Lietuva?

Aizliedz ārkārtējā situācijā nepieciešamo zāļu eksportu no Latvijas

Zāļu valsts aģentūrai ar rīkojumu uzdots izveidot sarakstu ar ārkārtējā situācijā nepieciešamajām zālēm, ņemot vērā Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijas COVID-19 ārstēšanai.

Viesnīca Roma atlaiž visus darbiniekus, jo tai neapstiprina dīkstāves pabalsta saņemšanu

Viesnīcā Roma tiek atlaisti visi darbinieki, jo nav gūts Valsts ieņēmumu dienesta apstiprinājums dīkstāves pabalstu saņemšanai.

Plāno grozīt likumu, lai MK varētu vairākkārtīgi pagarināt ārkārtas stāvokli, nevis tikai vienu reizi līdz trim mēnešiem

Patlaban likums paredz, ka nepieciešamības gadījumā Ministru kabinetam ir tiesības vienu reizi pagarināt izsludināto ārkārtējo situāciju uz laiku, kas nav ilgāks par trim mēnešiem.

Dīkstāves reglamentu piemēros uzņēmumiem ar nodokļu parādiem

Ar grozījumiem noteikumos paredzēts, ka dīkstāves pabalstu varēs saņemt darbinieki no tāda krīzes skarta darba devēja, kam uz pieteikuma iesniegšanas brīdi nodokļu parāds nepārsniedz 1 000 eiro. 

Ķīnas pilsētā aizliedz ēst suņus un kaķus

Ķīnas lielpilsētā Šeņdžeņā aizliegs pārdot un lietot uzturā suņu un kaķu gaļu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Evai Mārtužai apstiprina deputātes pilnvaras uz laiku

Līdz ar to pastāvīgo 13.Saeimas deputāta mandātu iegūst Jānis Butāns. Viņš pagājušā gada janvārī Saeimas sastāvā iestājās uz laiku, kamēr ministra pienākumus pilda Tālis Linkaits.

COVID-19 dēļ armiju iesaistīs arī patruļās uz robežas ar Baltkrieviju

No 30.marta, atsaucoties Valsts robežsardzes lūgumam, NBS iesaistījušies Latvijas-Krievijas robežas uzraudzībā.

ASV koronavīrusa upuru skaits pārsniedz 5 000, Itālijā – 12 400

Valstī ar pasaulē vislielāko COVID-19 saslimušo skaitu, ASV, nāves gadījumu skaits paātrinās un ir pārsniedzis 5 000. Itālijā, kas ir valsts ar pasaulē vislielāko slimības upuru skaitu, reģistrēti 12 430 mirušie no slimības komplikācijām, ziņo BBC un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!