bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 22.01.2020 | Vārda dienas: Austris
LatviaLatvija

LTV: «Cigarešu mafijas» skandālā iesaistītie saistīti ar bijušo Ušakova padomnieku Dzanuškānu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Rīgas Centrāltirgus, Jānis Dzanuškāns, cigarešu mafija, kontrabandas cigaretes, Nils Ušakovs, Vadims Baraņņiks, Oļegs Burovs, Valērijs Petrovs, Maksims Danovskis, Vitālijs Dubovs, Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā, Zane Vilcāne, Rīgas dome, Neatkarīgo deputātu frakcija

Rīgas Centrāltirgus (RCT) «cigarešu mafijas» skandālā iesaistītie aizved līdz pat bijušā Rīgas mēra Nila Ušakova (S) padomniekam Jānim Dzanuškānam, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums de facto.

RCT novembra pēdējā nedēļā lauzis līgumu ar firmu Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā, kura iznomātajā teritorijā tika fiksēta kontrabandas cigarešu tirgošana – uzņēmumam tirgus teritorija jāpamet līdz nākamā gada janvāra vidum.

Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā ir trīs īpašnieki. Kopš 2013.gada ceturtā daļa kapitāldaļu pieder individuāli praktizējošajai zvērinātajai advokātei Zanei Vilcānei, kurai papildu prakses vieta ir arī advokātu birojā Dzanuškāns & Partneri.

Līdz šim Rīgas domes sasaukumam šī advokātu biroja dibinātājs Jānis Dzanuškāns bija kādreizējā Rīgas mēra Ušakova (S) ārštata padomnieks juridiskajos jautājumos. Tomēr pēdējā laikā Dzanuškānu saistīja ar Rīgas domes Neatkarīgo deputātu frakciju (NDF), kuras vidū ir arī nu jau bijušais Rīgas vicemērs un kādreizējais RCT kapitāldaļu turētājs Vadims Baraņņiks, informē raidījums.

Vilcāne uzskata, ka vēršanās pret viņai daļēji piederošo uzņēmumu esot nepamatota, jo tas daudzkārt lūdzis policijai cīnīties ar nelegālo cigarešu tirgotājiem. Viņa raidījumam uzsver, ka viņas biznesam nav nekādas saistības ar viņas advokātes darbu un politikā viņa nelienot. Juriste arī noliedz īpašu attieksmi no Dzanuškāna puses.

De facto zināms, ka Vilcāne ar Rīgas domes struktūrām sākusi sadarboties 2011.gadā. Raidījumam pieejamā informācija liecina, ka viņa iepirkumā par juridisko pakalpojumu sniegšanu Rīgas domes Juridiskajai pārvaldei uzaicināta kā vienīgā pretendente un būtiska loma bijusi tā brīža Rīgas mēra Ušakova biroja ieteikumiem. Tur tolaik strādājis Dzanuškāns.

RCT valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks de facto apstiprina, ka ticies ar Dzanuškānu, tomēr abi neko būtisku nav pārrunājuši – vispārīgi pārrunātas norises RCT.

Druvinieks neatklāj, kas šo tikšanos organizēja, tomēr noprotams, ka tas ir kāds no RCT politiskajiem pārraugiem, vēsta LTV raidījums.

Bez Baraņņika ar RCT bija saistīti arī citi NDF pārstāvji – Valērijs Petrovs un Vitālijs Dubovs bija RCT valdes padomnieki. Balstoties tieši uz Petrova ziņojumu, Baraņņiks atlaida tirgus RCT valdi.

Petrovs apgalvo, ka viņa amats bijis domāts, lai uzturētu saikni starp uzņēmumu un politisko vadību, jo Rīgas domei par kapitālsabiedrībās notiekošo esot arī politiskā atbildība. Tieši tāpēc arī tapa ziņojums Baraņņikam, raidījumam skaidro deputāts.

Viena no Petrova ziņojumā minētajām valdes neizdarībām bija rūpniecības tirgus iznomāšana, kas jau kopš 2013.gada ir iznomāta Promenex. Tas apņēmies ierīkot satiksmes mezglu ar stāvvietām un tirdzniecības vietas.

Vēl par šo tematu: Raidījums: Ušakova laikā noslēgts Centrāltirgus īres līgums, kas Rīgai varētu nest deviņu miljonu lielus zaudējumus

Tomēr medijos izskanējušās ziņas liecina par plāniem šajā vietā celt lielveikalu un Ušakova bijušā padomnieka Ērika Teilāna interesēm šajā lietā. Pēc nomas līguma beigām RCT ēkas būtu jāatpērk pēc tirgus vērtības – šādus grozījumus līgumā 2017.gada pavasarī akceptēja toreizējais kapitāldaļu turētājs Ušakovs, vēsta de facto.

Tagadējais Rīgas mērs Oļegs Burovs (GKR) iepriekš paudis, ka līguma nosacījumu pašvaldībai nav izdevīgi, tomēr tagad kā RCT kapitāldaļu turētājs viņš pauž gatavību pārrunāt līguma noteikumus ar nomnieku – pagarināt būvniecības termiņu, bet izņemt pašvaldībai vai RCT neizdevīgos noteikumus.

Pēc «cigarešu mafijas» skandāla ietvaros notikušajām aizturēšanām no amata atstādināts Iekšējās drošības dienesta vadītājs Maksims Danovskis, valdes padomnieks iekšējās drošības jautājumus, deputāti Dubovs un Petrovs.

Tas noticis, jo šobrīd valdei esot brīvas rokas, skaidro Druvinieks – iepriekš viņus atlaist bijis aizliegts.

Baraņņiks raidījuma to gan noliedz: «Šobrīd jau pēc visiem notikumiem var runāt da jebko. Protams, Druvinieka kungs mēģinās izstāstīt, ka viņam nebija ļauts neko darīt, bet runāsim atklāti: nevienu reizi viņš nenāca ne ar kādu priekšlikumu un tā tālāk, ja.»

Janvārī pašvaldības kapitālsabiedrību, tātad arī RCT pārraudzībā gaidāmas izmaiņas – tās jānodod domes izpilddirektoram vai viņa padotajiem. Tāpēc jau tagad Rīgas domē valdošās partijas un grupas pauž idejas, ka jāveido izpilddirektora vietnieka amati, kuros, visticamāk, nonāks politiķiem pietuvinātas personas, vēsta de facto.


Pievienot komentāru

  1. Edžus. teica:

    Tieslietu-Iekšlietu mobilizācijas rezultāta Tigranam izteiks stingro rājienu, kuru atcels tiesas zālē sakarā ar invalīda statusu. Pārējam cigarešu kolektīvam adminitratīvais sods 5.eiro apmērā.

Britu namīpašnieki vēlas ES pilsoņiem kartītes kā tiesību pierādījumu

Pēc Brexit, kas sāksies janvāra beigās, viesstrādniekiem no Eiropas Savienības valstīm būs jāpierāda savas jauniegūtās tiesības uzturēties Lielbritānijā. Privātie namsaimnieki atbalstījuši īpašu kartīšu ieviešanu šim nolūkam, valdība nepiekrīt.

Saskaņa gatava Rīgas 2020.gada budžetu apstiprināt tikai pēc Burova atlaišanas

Partija Saskaņa neatbalstīs pašvaldības 2020.gada budžeta, pie varas esot mēram Oļegam Burovam,  informēja frakcijas vadītājs Maksims Tolstojs. 

Latvija uzlabo rezultātu OECD Atvērto datu indeksā

Latvija par astoņām vietām uzlabojusi savu pozīciju OECD Atvērto datu indeksā, informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Aptauja: 86% uzskata, ka autoceļiem ir jābūt starp valsts budžeta prioritātēm

Kopumā 86% valsts iedzīvotāju uzskata, ka autoceļu tīkla uzturēšanai un remontdarbiem ir jābūt starp valsts budžeta prioritātēm, par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās Latvijas iedzīvotāju aptaujas rezultāti.

Kaljulaida Antarktīdā: Ikdienas darbu internetā var darīt, atrodoties jebkur

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida viesojas Antarktīdā, kur plāno veikt savus ikdienas darba pienākumus, demonstrējot interneta iespējas. Valsts galva arī vērsusi uzmanību uz Antarktīdā skaidri redzamām laikapstākļu pārmaiņām.

Ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā decembrī samazinājās par 1,1%

Salīdzinot ar 2018.gada decembri, 2019.gada novembrī ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir samazinājies par 1,1%, liecina CSP dati.

Pētījums: Pēdējā gada laikā ar velosipēdu pārvietojušies 35% Latvijas iedzīvotāju

Latvijā pēdējā gada laikā ar velosipēdu pārvietojušies 35% iedzīvotāju, savukārt ikdienā ar velosipēdu pārvietojas 6% iedzīvotāju, secināts pētījumā par velosatiksmi un velosatiksmes infrastruktūru nacionālā mērogā.

Krievijas lētajai elektrībai Baltijā vajadzīgs risinājums, tā eirokomisāre

Igaunijas eirokomisāre Kadri Simsone uzskata, ka ir vajadzīgs risinājums Krievijas un Baltkrievijas elektroenerģijas klātbūtnei Baltijas tirgū, jo kaimiņvalstis to var piedāvāt lētāk, nemaksājot Eiropas gaisa piesārņojuma nodokli.

Moneyval ziņojums: Latvija lielākoties izpildījusi rekomendācijas

Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas pasākumu novērtēšanas ekspertu komiteja Moneyval uzlabojusi Latvijas novērtējumu 11 rekomendāciju izpildē.

Bijušā velotreka vietā Rīgā būvēs jaunu Valsts drošības dienesta ēku, nevis parku

Rīgā, bijušā velotreka Marss vietā, plānots būvēt jaunu ēku Valsts drošības dienestam, tādējādi, visticamāk, nebūs lemts piepildīties VEF rajona nekustamo īpašumu attīstītāju un iedzīvotāju iecerei šajā teritorijā izveidot parku.

Meridian Trade Bank maina nosaukumu uz Industra Bank

Meridian Trade Bank trešdien, 22.janvārī, mainījusi nosaukumu uz Industra Bank, informē bankā.

Video: Tramps un Tunberga Davosā pauž krasi pretēju klimata skatījumu

«Importējiet mūsu naftu un dabasgāzi» pret «mūsu emisijas ir jāizbeidz» – ar tik atšķirīgiem skatījumiem uz klimata krīzi Pasaules Ekonomikas forumā uzstājušies ASV prezidents Donalds Tramps un klimata aktīviste Grēta Tunberga. Piedāvājam noskatīties abas uzrunas pilnā garumā.

Vitenbergs: Latvijas tautsaimniecībā būtiska ir katra investīcija

Investīcija ir brīvas tirgus ekonomikas pamatu pamats un Latvijas tautsaimniecībā būtisks ir ikkatrs ieguldījums, tā izteicies Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Jānis Vitenbergs.

Kariņš: Nepieļaujami, ja ministram ir doma mīkstināt nosacījumus VP priekšniekam, lai amatā ieliktu sev tīkamu cilvēku

Prasību mīkstināšana VP priekšnieka amata kandidātiem ir nepieļaujama un šāda rīcība rada aizdomas, ka procesā notiek «kas nelāgs», tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma izteicies premjerministrs Krišjānis Kariņš.

Pastiprinās bažas par putnu gripas draudiem Latvijā

Putnu gripa mājputniem konstatēta Čehijā, Rumānijā, Ungārijā, Polijā, Slovākijā un Ukrainā, bet savvaļas putniem – Polijā un Vācijā.

Putins maina Krievijas valdības sastāvu

Krievijas prezidents Vladimirs Putins daļēji mainījis Krievijas valdības sastāvu, ieceļot jaunu apgaismības ministru un virkni citu, bet amatos ļaujot palikt līdzšinējiem aizsardzības, ārlietu un finanšu ministriem.

Par spīti siltajai ziemai dažviet autoceļi ir apledojuši

Apledojums 22.janvāra rītā Vidzemē, Latgalē un Kurzemē dažviet apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

Latvijas dzelzceļš darbinieku skaita samazināšanu sāka jau pērnā gada nogalē

VAS Latvijas dzelzceļš savu funkciju un procesu izvērtēšanu sāka pagājušā gada otrajā pusē, tāpēc darbinieku skaita samazināšana tika sākta pakāpeniski 2019.gada nogalē, informēja LDz pārstāve Ella Pētermane.

Saeimā: Svarīgi Latvijas–Baltkrievijas robežas izbūvē nepieļaut citur konstatētās kļūdas

«Ņemot vērā, ka šogad plānots uzsākt Latvijas–Baltkrievijas robežas joslas izbūvi, svarīgi, lai neatkārtotos Valsts kontroles ziņojumā par Latvijas Republikas robežas joslas infrastruktūras būvniecību un uzturēšanu atklātās kļūdas.»

Balsstiesīgie kūtri parakstās par pašvaldību vēlēšanu regulējuma referendumu

Referenduma ierosināšanai par saskaņā ar Saeimas opozīcijas pieprasījumu apturētajiem likumu grozījumiem, kas paredz izmaiņas pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumā, līdz šim parakstījušies 1 137 vēlētāji.

Interpola bijušo priekšnieku notiesā uz 13 gadiem cietumā

Starptautiskās kriminālpoliciju organizācijas Interpola bijušais priekšnieks Mengs Hongvei viņa dzimtajā Ķīnā notiesāts uz 13 gadiem cietumā par kukuļņemšanu.

Saeimas komisijā lemj par lēnāku akcīzes likmes kāpumu cukurotajiem dzērieniem

Saeimas Budžeta un finanšu komisija vienojusies noteikt zemāku akcīzes nodokļa likmi cukurotajiem dzērieniem, nekā tas tika atbalstīts agrākos likumprojekta lasījumos.

Spānijā postījumus rada stipra vētra

Spānijas dienvidaustrumus skārusi stipra vētra, ko amatpersonas saistījušas ar četru cilvēku bojāeju. Vētra nonākusi Francijā, kur to raksturo kā spēcīgāko ziemas vētru kopš 1982.gada.

Latvijā trešajā ceturksnī budžeta deficīts bijis līdzīgs ES vidējam rādītājam

Latvijas budžeta deficīts pērn trešajā ceturksnī veidojis 0,9% no iekšzemes kopprodukta, un tas līdzinājās vidējam līmenim Eiropas Savienībā.

LAKRA: Pēc Parex parādu norakstīšanas valsts nākamajam solim jābūt Latvijas iedzīvotāju bezcerīgo parādu atlaišanai

Tas, ka tiek izvērtēta iespēja pārtraukt tiesāšanos ar bijušajiem Parex īpašniekiem par parādu piedziņu, tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju ir signāls, ka valsts ir gatava atlaist viņu parādus, uzskata LAKRA valdes loceklis Jānis Āboliņš.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!