bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 17.02.2020 | Vārda dienas: Donats, Konstance
LatviaLatvija

LTV: Kopš Rīgas strūklaku apkopes uzticēšanas privātuzņēmējam, darbu izmaksas trīskāršojušās

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Renārs Rutkis, Rīgas dome, Ra Sea, Posiitum, Rīgas dome, Vērmanes dārzs, Vērmanes dārza strūklaka, de facto

Kopš Rīgas domes Mājokļu un vides departaments Rīgas strūklaku apkopi nodevis privātuzņēmējam, šo darbu izmaksas pieaugušas vairāk nekā trīskārtīgi, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Līdz 2018.gadam Mājokļu un vides departaments par Rīgas strūklakām rūpējās pats, tomēr tad pieņēma lēmumu, ka šos pienākumus uzticēt ārpakalpojuma sniedzējam ļautu ietaupīt vairākus tūkstošus, vēsta raidījums.

Tomēr iecerētais nav panākts. 2017.gadā strūklaku uzturēšanas un remonta izmaksas bija 50 840 eiro, tomēr 2018.gadā, kad šie pienākumi bija uzticēti uzņēmēja Renāra Rutka uzņēmumam SIA Ra Sea, izmaksas sasniedza 126 759 eiro. Gadu vēlāk, kad šos darbus veica šim pašam uzņēmējam piederošā firma SIA Posiitum, izmaksas bija jau 170 728 eiro.

Pašvaldībā izmaksu pieaugumu gan skaidro ar strūklaku sakārtošanu par godu simtgadei un hidroizolācijas maiņu pēc iepriekšējās ziemas, ziņo raidījums.

2018.gada līgums ar Ra Sea paredzēja, ka darbi izmaksās 28 500 eiro, bet līgums ar Posiitum uz trim gadiem vēlāk tika noslēgts par 143 000 eiro, kas nozīmē aptuveni 48 000 eiro gadā. Tobrīd Posiitum kā apakšuzņēmēju norādīja Ra Sea, kurai pašlaik ir 59 544 eiro liels nodokļu parāds. Iepirkuma laikā nodokļu parāda gan nebija.

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko atzīst, ka sākumā ar privāto partneri «gājis grūti», jo tas neesot zinājis, ka strūklakas jātīra trīsreiz dienā, it īpaši rudenī – domājuši, ka pietiks vienreiz divās dienās. Taču tas nesaskan ar iepirkuma līgumā noteiktajām prasībām, kur jau paredzēta strūklaku apkope trīsreiz dienā, norāda de facto.

2019.gada rudenī Rutka firma Posiitum tika pie tiesībām par 48 666 eiro remontēt trīs strūklakas Esplanādē un Vērmanes dārzā. Šī iepirkuma rezultātā Vērmanes dārza strūklaka Gadalaiki tika pie koši zilā baseina, kas saniknojis ne tikai iedzīvotājus, bet arī kultūras pieminekļu sargus.

Raidījums vēsta, ka flīzes paredzēts izklāt arī Esplanādes strūklakās. Flīžu ieklāšanu esot paredzējis Mājokļu un vides departaments, bet flīžu krāsa nav minēta.

Pašlaik koši zilās flīzes paredzēts pārkrāsot, tomēr Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde sliecas par labu flīžu noņemšanai, lai atjaunotu vēsturisko izskatu.

Ja šādā par kultūras mantojumu atzītā objektā viens segums tiek nomainīts ar citu, tas noteikti bija jāsaskaņo ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldi, tomēr tas izdarīts nav, vēsta de facto.

«Ja mēs aiztiekam skulptūras, tad viennozīmīgi bija jāsaskaņo. Baseins nav vēsturisks. Baseins ir baseins,» stāsta Aļeksejenko, skaidrojot, ka, viņaprāt, saskaņošana nav bijusi nepieciešama.

To gan noliedz Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes Rīgas reģionālās nodaļas vadītājs Jānis Asaris, kurš norāda – viss ir Vērmanes dārzs ir aizsargājams kultūras piemineklis, tātad visas darbības šajā teritorijā ir jāsaskaņo.

Lasiet arī: Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde prasīs atjaunot Vērmanes dārza strūklakas baseinu atbilstoši vēsturiskajam tēlam

Rutkis arī iepriekš bijis ierauts skandālos. Viņa vadītā firma Sfagnum kļuva par Rīgas mežu partneri un bez izsoles tika pie iespējas strādāt ar gandrīz 200 miljonus vērtiem kūdras resursiem, vēsta de facto.

Rutkis iepriekš apsūdzēts par vairākiem tobrīd Rīgas domei piederošā uzņēmuma Ceļu pārvalde darījumiem par pakalpojumu un izejmateriālu iegādi. Tai skaitā bija divas epizodes par starpniecību kukuļdošanā. Vēlāk lietu pret Rutki izbeidza, jo neizdevās iegūt pietiekami daudz pierādījumu, ziņo de facto.

Raidījums arī norāda – Rutkis Saskaņai 2010.gadā ziedojis 24 188 eiro. Pats uzņēmējs gan noliedz pietuvinātību pašvaldības politiķiem.

Posiitum dibināta 2018.gada augustā, dažus mēnešus pirms iepirkuma par strūklaku apkopi. Pirmajos četros darbības mēnešos tā apgrozījusi vairāk nekā pusmiljonu eiro, un tikai desmito daļu pakalpojuma viņi snieguši saviem spēkiem. Toties peļņa bijusi 351 000 eiro, vēsta de facto.

Posiitum ir tikai viens reģistrēts būvspeciālists, bet privātajos objektos tai strādā ap simt cilvēku.

Pērn uzņēmums uzvarējis Mājokļu un vides departamenta konkursā, kur kopā ar e-talona ieviesēja Rīgas kartes ilggadējo partneri BMS Tehnoloģijas viņi tikuši pie iespējas par 12 miljoniem eiro remontēt pašvaldības dzīvojamo fondu.


Pievienot komentāru

Nav savākti nepieciešamie paraksti referenduma ierosināšanai par pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumu

Nav izdevies savākt nepieciešamo parakstu skaitu referenduma ierosināšanai par Saeimā pieņemtajām izmaiņām pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumā.

Arī šajā nedēļā ziema nav gaidāma, būs bieži nokrišņi un spēcīgas vēja brāzmas

Gaidāms, ka vairākās novērojumu stacijās tiks uzstādīti jauni 17.02. gaisa temperatūras rekordi, kā arī ir iespējams tiks pārspēts arī līdzšinējais visas Latvijas 17.02. maksimālās gaisa temperatūras rekords +8,9 grādi.

Parakstīts 1,4 miljonu eiro vērts līgums par Latvijas paviljona būvniecību Expo 2020

Parakstīts 1,4 miljonu eiro vērts līgums par Latvijas paviljona būvniecību izstādē Expo 2020, kas norisināsies Dubaijā.

Levits ar atbildīgo institūciju vadītājiem lems par turpmāko rīcību Misānes lietā

Valsts prezidents Egils Levits pirmdien, 17.februārī, plkst. 9.00 Rīgas pilī sasaucis atbildīgo iestāžu vadītāju sapulci, lai vienotos par turpmāko rīcību Dānijā apcietinātās Kristīnes Misānes lietā.

Nedēļa Lietuvā: Sejas masku deficīts. Pārbaudes par koronavīrusu. 160 000 eiro valsts popularizēšanas stratēģijai

Aizvadītajā nedēļā Lietuvā izteikts aicinājums pārbaudīt, vai tie, kuri valstī ieceļojuši pa sauszemi, nav inficējušies ar koronavīrusu. Atklājies, ka iespējas tikt pie sejas maskām ir apgrūtinātas ar iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem.

Dānija grasās izdot Latvijas pilsoni Misāni Dienvidāfrikai

Dānijas tiesa piektdien, 14.februārī, lēmusi neatbrīvot apcietinājumā esošo Latvijas pilsoni Kristīni Misāni, kura Dienvidāfrikas Republikā tiek vainota sava bērna nolaupīšanā.

Norāda uz nevienlīdzīgu konkurenci privātā un publiskā sektora kultūras pasākumu rīkotāju vidū

Kultūras pasākumu rīkošanas nozarē nepastāv pilnībā vienlīdzīgi konkurences nosacījumi starp privātā un publiskā sektora tirgus dalībniekiem, secinājusi Konkurences padome.

Šķīdoņa dēļ masas ierobežojumi ieviesti uz 76 grants ceļu posmiem

Patlaban jau 76 valsts grants ceļu posmos ir ieviesti īslaicīgi masas ierobežojumi – liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par desmit tonnām.

Eurostat: Latvijā ceturtajā ceturksnī bijusi vājāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Latvijā pērn ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada bijis mazāks iekšzemes kopprodukta pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji.

Ķīnā ar koronavīrusu inficējušies 1 700 mediķi, no tiem seši miruši

Ķīnā mirušo skaits jaunā koronavīrusa Covid-19 uzliesmojumā ir pieaudzis līdz 1 483 pēc 116 jaunu nāves gadījumu reģistrēšanas uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē.

Kariņš uzdod Nemiro nekavējoties sākt darbu pie valdības noteikumu izstrādes OIK efektīvākai pārraudzībai

Valdības deklarācijā noteikts, ka OIK jālikvidē ievērojot tiesiskuma principus un nepieļaujot šo maksājumu veikšanu no citiem finanšu avotiem, bet gan veicot to valsts budžetam un iedzīvotājiem ekonomiski un finansiāli izdevīgākajā veidā.

Latvijas tūristu mītnēs apkalpoto viesu skaits pieaudzis par 1,6%

Latvijas tūristu mītnēs pērn apkalpoti 2,85 milj. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 1,6% vairāk nekā 2018.gadā.

Orlen Lietuva vedīs pirmo kravu pa pērn atjaunoto Mažeiķu–Reņģes dzelzceļa posmu

Polijas naftas koncerna PKN Orlen Lietuvas meitassabiedrība Orlen Lietuva vedīs savu pirmo kravu pa pērn atjaunoto dzelzceļa posmu Mažeiķi-Reņģe.

Apstiprināts risinājums Rail Baltica reģionālo vilcienu uzņemšanai Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā

Līdz šim paredzēto divu sliežu ceļu vietā projektētāji ir raduši risinājumu četru Eiropas platuma sliežu ceļu integrēšanai stacijas projektā, nodrošinot arī starppilsētu un piepilsētas vilcienu apkalpošanu.

Beness Aijo lūdz Putinam politisko patvērumu un apgalvo, ka Krievija viņu atbrīvojusi

Latvijas meklēšanā izsludinātais nacionālboļševiks Beness Aijo lūdz Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam politisko patvērumu un apgalvo, ka Krievijas varasiestādes viņu atbrīvojušas.

Akciju cenas krītas bažās par koronavīrusu

Akciju cenas pasaulē ceturtdien, 13.februārī, kritušās, atjaunoties bažām par jaunā koronavīrusa Covid-19 epidēmiju Ķīnā.

Kriminālprocesa likumā veiks plašus grozījumus par liecību patiesumu, žurnālistu iespējām un pierādījumu izmantošanu

Saeima otrajā lasījumā atbalstījusi grozījumus Kriminālprocesa likumā, kas paredz noteikt pienākumu sniegt patiesas liecības, ja persona izmanto tiesības liecināt.

Nedēļas nogale būs sniegota, lietaina un vējaina

Nedēļas nogalē gaidāms spēcīgs vējš, kas piekrastē varētu sasniegt pat 25 m/s, bet gaisa temperatūra saglabāsies līdzšinējās robežās.

Maršruts nedēļas nogalei: Ziemsara Riekstukalnā, Kasešu nakts un Svaparapa

Februāra vidus parasti tiek sagaidīts sirsnīgās noskaņās, tuvojoties Valentīndienai.

Viļņa un Airbnb vienojas par tūristu nodokļa iekasēšanu

Populārā īstermiņa izīrēšanas platforma Airbnb, kas bieži kritizēta par regulācijas trūkumu, tomēr februāra vidū saņēmusi uzslavas, kad tā parakstīja vienošanos ar Viļņas pilsētas pašvaldību.

Nepietiekamās valsts valodas zināšanas pašvaldību deputātiem būs jāpilnveido par saviem līdzekļiem

Pašvaldības deputātam, kuru Valsts valodas centrs būs aicinājis apgūt valsts valodu nepieciešamajā līmenī, latviešu valodas zināšanas būs jāpilnveido par saviem līdzekļiem.

KNAB viesojies Rīgas domes Komercdarbības nodrošinājuma pārvaldē

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pārstāvji ceturtdien, 13.februārī, bija ieradušies Rīgas domes Īpašuma departamenta Komercdarbības nodrošinājuma pārvaldē, lai veiktu procesuālās darbības.

Saeima atlaiž Rīgas domi

Saeima pieņēmusi lēmumu atlaist Rīgas domi. Dome gan vēl darbu turpina, jo Rīgas domes atlaišanas likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas, par ko lēmums desmit dienu laikā jāpieņem Valsts prezidentam Egilam Levitam.

Tiesa pēc nedēļas paziņos nolēmumu Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietā

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa pieņēmusi precizēto vienošanos starp apsūdzētajiem tā dēvētajā Bērnu slimnīcas kukuļošanas lietā un prokuroru un pēc tam devās pārtraukumā līdz 20.februārim, kad tiks paziņots nolēmums.

Rīgas domes vēlēšanās arī VL–TB/LNNK un JV varētu veidot dalītus sarakstus

Līdz ar Jaunās konservatīvās partijas lēmumu gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās startēt atsevišķi, visdrīzāk arī nacionālā apvienība Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK un Jaunā Vienotība veidos atsevišķus sarakstus.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!