bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 19.09.2018 | Vārda dienas: Verners, Muntis
LatviaLatvija

LTV uz Vecgada koncertu aicina viltus mēru Lembergu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

Autors: Lita Krone/LETA

Neskatoties uz to, ka jau vairāk nekā piecus gadus smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs saskaņā ar tiesas lēmumu nedrīkst pildīt pilsētas mēra pienākumus, sabiedriskās televīzijas translētajā koncertā Dziesmas – leģendas jeb Viss kā pirmoreiz tieši Lembergs uzaicināts pārstāvēt Ventspils domi, uzmanību vērš Latvijas Radio raidījums Krustpunktā.

LTV vadītāja Ivara Beltes preses sekretārs Klāvs Radziņš radio atzinis, ka smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs, kurš pasākumā sēdējis blakus eksprezidentiem un žurnālistiem, kas veido pētnieciskus materiālus, «uz LTV Vecgada koncerta Dziesmas-leģendas jeb Viss kā pirmoreiz ierakstu tika uzaicināts kā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs, ņemot vērā, ka Ventspils dome un Ventspils pilsēta ir ilggadēji LTV sadarbības partneri un projekta Eirovīzija atbalstītāji.»

Sabiedriskās televīzijas vadītājs Ivars Belte ar preses sekretāra starpniecību Krustpunktiem darīja zināmu, ka negatavojas ielaisties publiskā diskusijā par šo tematu. Savukārt Aija Dulevska-Cālīte no  Nacionālo plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sacīja, ka padome nevar iejaukties televīzijas viesu izvēlē, tas drīzāk esot ētikas un uzticamības jautājums, kādus viesus viņi aicina uz publiski translētiem pasākumiem.

Tāpat padomes pārstāve atzina, ka, pēc viņas domām, vispār neesot pieļaujama pašvaldības naudas līdzdalība medijos, kur nu vēl sabiedriskajā.

Kā zināms, Aivaram Lembergam tiesa noteikusi aizliegumu pildīt kā Ventspils mēra, tā brīvostas valdes priekšsēdētāja amatu. Aizliegumu pozicionēt sevi kā Ventspils mēru Lembergam izteicis arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs. Neskatoties uz to, Ventspils dome turpina ignorēt šo lēmumu un joprojām Lembergu piesaka kā Ventspils domes priekšsēdētāju, iesaistot apsūdzēto politiķi domes lēmumu komentēšanā.

Lai arī Ventspils domes «uzticība» neizbrīna, asu kritiku par tiesas lēmuma neievērošanu izpelnījās valsts sabiedriskais medijs – Latvijas Televīzija.

De Facto žurnāliste Inga Šņore bilst, ka viņai tas bijis negaidīts un nepatīkams pārsteigums, kuru viņa neatbalsta.

Latvijas Radio politisko notikumu komentētājs Eduards Liniņš stāsta, ka viņa pirmā doma ir bijusi, ka Lembergs aicināts kā «iedvesmas avots, mūza». Bet nopietni vērtējot, runa ir par Ventspils pašvaldības sponsorējumu un cik vispār tāds ir pieņemams sabiedriskajam medijam.

Latvijas Radio norāda, ka Lemberga lieta uzmanību saistījusi ne vien ar visai lēno izmeklēšanas un iztiesāšanas tempu, un dīvainām liecinieku nāvēm. Bet arī ar to, ka no amata atbrīvots prokurors Andis Mežsargs, kurš bijis viens no pirmajiem tā sauktās «Lemberga lietas» izmeklēšanas prokuroriem. Mežsargs iepriekš žurnālam Playboy atklājis, lai atteiktos no Ventspils amatpersonu pārbaudes lietas, viņam piedāvāts nodrošinājums vai nu uzreiz uz visu atlikušo dzīvi, vai regulāri līdz mūža beigām. Pirmais piedāvājums bijis 2003.gada nogalē, pēdējais 2008.gadā, kad jau faktiski lieta virzīta uz tiesu.

Ievērības vērts ir arī fakts, ka pirms atvaļināšanās un aiziešanas izdienas pensijā no Mežsarga paskaidrojumus par laikrakstā Neatkarīgā Rīta Avīze publikācijā minētajiem apstākļiem par viņa un Satversmes aizsardzības biroja Iekšējās drošības daļas vadītāja Aigara Sparāna iesaistīšanos biznesa strīda kārtošanā pieprasījis ģenerālprokurors Kalmieers. Prokuratūras preses sekretāre aģentūrai LETA pastāstījusi, ka, iepazīstoties ar paskaidrojumiem, ģenerālprokurors Mežsargam norādījis, ka viņam turpmāk rūpīgāk jāanalizē ārpusdarba kontakti un tikšanās, lai neradītu šķietamas šaubas par prokuroru rīcības ētiskumu.

«Ja kāds gudrinieks nesen ieteica no Lemberga mācīties, kā nozagt miljardu, tagad varētu sekot seriāla turpinājums: kā izvairīties no tiesa noteiktā drošības līdzekļa,» teikts LR raidījumā.

Visbeidzot medijs rezumē: «Nav jau tā, ka tā sauktā Lemberga lieta tiesā nevirzās uz priekšu. No 98 lieciniekiem vairāk nekā piecu gadu laikā skaitās nopratināta aptuveni puse. Prokurors Juris Juriss neprognozē, pēc cik gadiem varēs tikt skaidrībā, cik valstij nozadzis un vai vispār ir pierādāms, ka kaut ko nozadzis Lembergs.»

Ref:103.000.103.4000


Pievienot komentāru

  1. rasa teica:

    Latvijā atgriežas vecās Romas laiki -likumus veido un pieņem tiem,kas vairāk maksā.Bet gan jau Lembergs pats reiz kaklu lauzīs,ja nespēs novākt visus traucējošos elementus.Kauns par LTV!

Aicina Regulatoru izvērtēt elektroenerģijas sadales pakalpojumu tarifu aprēķinu

Valsts kontroles revīzijas secinājumi par akciju sabiedrības Sadales tīkls sadales pakalpojumu tarifiem apliecina, ka jau pirms pāris gadiem saņemtās OECD rekomendācijas sabiedrisko pakalpojumu tarifu noteikšanā rūpīgi jāizvērtē un jāievieš, lai nodrošinātu un līdzsvarotu gan sabiedrisko pakalpojumu sniedzēja, gan lietotāju intereses.

Ķīna ASV ievedmuitai atbild ar tarifu paaugstināšanu 51 miljarda eiro vērtībā

Pekina paziņojusi par atbildes ievedmuitas tarifu paaugstināšanu importa precēm no Amerikas Savienotajām Valstīm 60 miljardu ASV dolāru vērtībā. Solis sekojis Vašingtonas šīs nedēļas paziņojumam, ka ASV attiecinās ievedmuitu uz precēm no Ķīnas, kuru vērtība ir 200 miljardi ASV dolāru.

Policija norāda uz stagnāciju satiksmes drošības jomā; Latvijā nav būtiski samazinājies dzērājšoferu skaits

Šogad satiksmes negadījumos gājis bojā 91 cilvēks un Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieka Normunda Krapša vērtējumā satiksmes drošībā iestājusies stagnācija.

ES iedzīvotāji uzskata, ka vairākās jomās nepieciešama lielāka ES iesaiste

Saskaņā ar Eiropas Parlamenta Eirobarometra aptauju, publicētu astoņus mēnešus pirms Eiropas vēlēšanām, Eiropas Savienības iedzīvotāji uzskata, ka vairākās jomās nepieciešama lielāka ES iesaiste. Prioritātes – terorisma draudi, bezdarbs un apkārtējās vides aizsardzība.

Pauž atbalstu advokātu biroja tiesiskā statusa nostiprināšanai likumā

Saeimas Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas deputāti komisijas sēdē otrdien, 18.septembrī, pauda atbalstu advokātu biroja tiesiskā statusa nostiprināšanai likumā un rosināja atbildīgās institūcijas turpināt kopīgu darbu pie Advokatūras likuma grozījumu izstrādes.

Latgales degradēto teritoriju atjaunošanai plāno piesaistīt vēl 29,5 miljonus eiro

Ministru kabinets atbalstījis Rīcības plānu Latgales reģiona ekonomiskajai izaugsmei 2018.–2021.gadam, kas paredz degradēto teritoriju atjaunošanai Latgalē papildus piesaistīt vēl 29,5 miljonus eiro.

Polija lūdz valstī izveidot pastāvīgu ASV karabāzi – «Trampa Cietoksni»

Amerikas Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka Vašingtona nopietni attiecas pret Polijas aicinājumu valstī izveidot pastāvīgu ASV militāro bāzi, ar ko Varšava vēlas nodrošināties pret Krievijas agresiju.

Latvijā izvietotajam NATO bataljonam plāno pievienoties arī Melnkalne

Latvijā izvietotajai NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupai plāno pievienoties arī Melnkalne, paziņo NATO Sabiedroto spēku augstākās virspavēlniecības Eiropā komandiera vietnieks, ģenerālis Džeimss Everards.

Krievijas lidmašīnu pie Sīrijas notriekuši sabiedrotie, mērķējot uz izraēliešiem

Noskaidrojies, ka Krievijas lidmašīna, kura pirmdien pazudusi bez vēsts Vidusjūrā pie Sīrijas tikusi, tikusi notriekta ar pretgaisa raķeti, kļūdoties Sīrijas spēkiem, kad tie savukārt tēmējuši uz Izraēlas iznīcinātāju lidmašīnām. Tā pavēstījis Krievijas aizsardzības resors un norādījis, ka lidaparātā atradušies 15, nevis 14 karavīri, kā ziņots iepriekš, un incidentā visi gājuši bojā.

Pretrunīgi vērtēto Laika priekškaru pie Nacionālā teātra šogad tomēr nebūvēs

Rīgas domes Īpašuma departaments pieņēmis lēmumu pagaidām tomēr neizbūvēt plaši apspriesto objektu Laika priekškars Latvijas Nacionālā teātra ozolu alejā, vēsta Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas vadītājs Oļegs Burovs.

Plāno paplašināt personu loku, kas ir tiesīgs iepazīties ar krimināllietas materiāliem pēc kriminālprocesa pabeigšanas

Sabiedrības informēšanas nolūkā žurnālisti būs tiesīgi iepazīties ar krimināllietas materiāliem pēc kriminālprocesa pabeigšanas un galīgā nolēmuma stāšanās spēkā.

Robežsargi automašīnā atrod vairāk nekā 140 kg hašiša

Grebņevas robežkontroles punktā šā gada 16.septembrī tika aizturēts 1991.gadā dzimis vīrietis un viņa automašīnā speciāli ierīkotā slēpnī konstatēts pēdējos gados lielākais narkotisko vielu daudzums – 145,3 kilogrami.

Daimler, BMW un VW tur aizdomās par ekotehnoloģiju izstrādes ierobežošanu

Eiropas Komisija ir sākusi izmeklēšanu pret vācu autobūves milžiem, BMW, Daimler un Volkswagen Group uz aizdomu pamata, ka tie varētu būt vienojušies ierobežot tīru izplūdes gāzu tehnoloģiju izstrādi.

Latvija nākamo piecu gadu laikā bēgļu atbalsta mehānismā Turcijai iemaksās teju 1,8 miljonus eiro

Latvija nākamo piecu gadu laikā Bēgļu atbalsta mehānismā Turcijai kopumā iemaksās 1 776 117 miljonus eiro, lēma valdība.

Brīvo darbvietu skaits 2.ceturksnī pieaug par 7,8 tūkstošiem jeb 46,6%

Brīvo darbvietu skaits šī gada 2.ceturksnī Latvijā bija 24,5 tūkst. un, salīdzinot ar 2017.gada 2.ceturksni, to skaits ir pieaudzis par 7,8 tūkst. jeb 46,6%. Sabiedriskajā sektorā bija 7,2 tūkst. brīvo darbvietu, privātajā – 17,3 tūkst. gada laikā privātajā sektorā brīvo darbvietu skaits palielinājies par 6,7 tūkst. jeb 63,9%, savukārt sabiedriskajā – par 1,0 tūkst. jeb 16,8%.

Veicinās lauksaimnieku iesaistīšanos apdrošināšanas pakalpojumu izmantošanā

Valdība atbalstīja Zemkopības ministrijas sagatavotās izmaiņas noteikumos par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanai.

Turpina meklēt risinājumus nolietoto riepu krājumiem

Valdība atbalstījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu Par nolietoto riepu apsaimniekošanu. Ziņojumā iekļautās turpmākās rīcības paredz dažādus pasākumus, lai risinātu jautājumu attiecībā uz pārstrādes un reģenerācijas jaudu attīstību, kā arī ne mazāk svarīgi ir nodrošināt jau uzkrāto nolietoto riepu apsaimniekošanu.

Lietuvā izbraukušo vietā arvien vairāk strādā ukraiņi, baltkrievi

Uzņēmumi Lietuvā, kas strādā celtniecībā, loģistikā un mazumtirdzniecībā, arvien vairāk piesaista darbiniekus no Ukrainas un Baltkrievijas. Tā šajās nozarēs tiek daļēji aizpildīts darbspēka robs, ko radījusi liela skaita lietuviešu izbraukšana uz Rietumeiropas valstīm.

Latvijas krājbankas administrators augustā atguvis 125 200 eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad augustā atguvis 125 165 eiro, kas ir par 44,3% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Precizēta Āfrikas cūku mēra riska zonu teritorija

Valdība otrdien, 18.septembrī, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par Āfrikas cūku mēra likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību. Izmaiņas noteikumos sagatavotas, lai precizētu ĀCM riska zonas Latvijā.

UNESCO mudina skolēnus līdzdarboties ilgtspējīgas attīstības sekmēšanā

Šī gada rudenī vienlaikus gandrīz simts pasaules valstīs aizsāksies starptautiskā izglītības akcija Pasaules lielākā mācību stunda, mudinot ikvienu skolēnu līdzdarboties ilgtspējīgas attīstības sekmēšanā, meklējot risinājumus vietējās kopienas problēmjautājumiem.

Igaunijas banku uzraugs norāda uz Dānijas atbildību uzpasēt Danske Bank

Kamēr pret Danske Bank Igaunijas atzaru ir vērstas izmeklēšanas par iespējamu miljardiem lielas apšaubāmas naudas plūsmu caur bankas nerezidentu kontiem, Igaunijas finanšu iestāžu uzraugs norādījis, ka par bankas risku kontroli esot atbildīgs Dānijas banku uzraugs.

Latvijas ostās 8 mēnešos pārkrauti par 0,9% vairāk kravu; visvairāk pārkrautas ogles

Latvijas ostās šī astoņos mēnešos kopumā pārkrautas 43,468 miljoni tonnu kravu, kas ir par 0,9% vairāk nekā līdzīgā laika periodā pērn. Kā liecina Satiksmes ministrijas publiskotie dati, kravu apgrozījuma negatīvā bilance turpina samazināties Ventspils ostā, kur astoņu mēnešu laikā pārkrautas 13,274 miljoni tonnu kravu, kas ir sarukums par 11,9% šī un pagājušā gada griezumā.

airBaltic vasarā pārvadā par 18% vairāk pasažieru

Latvijas lidsabiedrība airBaltic šī gada pirmajos astoņos mēnešos kopumā pārvadājusi 2 770 047 pasažierus jeb par 18% vairāk nekā šajā periodā pērn uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos.

Pilsēta cilvēkiem: Riteņbraucēju skaits Rīgā pieaudzis par 40%

Riteņbraucēju skaits četru gadu laikā, kā liecina uz Rīgas tiltiem iegūtie dati, pieaudzis par 40%. Apvienības Pilsēta cilvēkiem 14. septembrī veiktā velosipēdistu skaitīšana uzrāda, ka Vanšu tiltu stundā šķērso gandrīz 600 riteņbraucēju, kas ir teju piecas reizes vairāk nekā pirms desmit gadiem, stāsta apvienības valdes priekšsēdētājs Kaspars Zandbergs.