bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 05.04.2020 | Vārda dienas: Aivija, Vidaga, Vija
LatviaLatvija

LTV: ZZS vilcinās saraut saites ar ASV sankcijām pakļauto Lembergu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Latvijai un Ventspilij, Aivars Lembergs, Dana Reizniece-Ozola, ZZS, Zaļo un Zemnieku savienība, de facto, Māris Kučinskis, ASV sankcijas, Raimons Bergmanis, Viktors Valainis, Armands Krauze, Edgars Tavars,

Pēc tam, kad ASV piemērojusi sankcijas smagos noziegumos apsūdzētajam un no pienākumiem atstādinātajam Ventspils mēram Aivaram Lembergam, no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) tikai bijusī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola aicinājusi Lembergu pamest politiku. Pārējie partiju apvienības locekļi savos izteikumos ir krietni piesardzīgāki, vēsta Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums de facto.

No Lemberga partijas Latvijai un Ventspilij politikā ienākusī Reizniece-Ozola paudusi, ka Lembergs ZZS esot kļuvis par izolētības un strupceļa simbolu, tāpēc viņam jāpaiet malā, jo aiziešana no politikas esot vienīgais pareizais solis. Sociālajos tīklos viņas pausto atzinīgi novērtējuši tādi redzami ZZS pārstāvji kā Edgars Putra, Carnikavas novada domes vadītāja Daiga Mieriņa un Vecpiebalgas mērs Indriķis Putniņš, ziņo de facto.

Reizniece-Ozola, kura pirms gada no Latvijai un Ventspilij pārgāja uz Latvijas Zaļo partiju (LZS), uz de facto jautājumu, kāpēc iepriekš nav bijuši iebildumi pret sadarbību ar Lembergu, skaidro – šī ir jauna situācija.

Viņa skaidro, ka līdz šim LZS nostāja bijusi uzstāt uz «nevainīguma prezumpciju», tomēr ASV piespriestās sankcijas Lembergam ietekmējušas gan Latvijas ekonomiku, gan politisko vidi.

Reizniecei-Ozolai esot bijis svarīgi parādīt, ka ne visi viņas partijā domā vienādi.

Lembergs pēc būtības Reiznieces-Ozolas teikto nav komentējis.

LZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze iepriekš paziņojis, ka ZZS neplāno pārskatīt sadarbību ar sankcionēto Lembergu. Arī pēc situācijas pārspriešanas ZZS valdē viņš nesniedz skaidru atbildi par sadarbības nākotni, tomēr tajā esot izlemts, ka par nākamajiem soļiem lems pēc tam, kad Latvijas Zaļās partijas (LZP) vadītājs un ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars būs aizbraucis uz Ventspili uzklausīt Lembergu un viņa partijas valdi.

Arī Tavars par ZZS turpmāko sadarbību ar Lembergu ir izvairīgs, ziņo LTV raidījums.

De facto ziņo, ka Tavars Ventspilī pabijis 20.decembrī, tomēr konkrēti lēmumi neesot pieņemti.

Tikmēr Reizniece-Ozola jau paudusi – gadījumā, ja Lembergs politiku nepamet, viņa rosināšot pārtraukt sadarbību ar Latvijai un Ventspilij.

Ventspils vicemērs un Latvijai un Ventspilij valdes loceklis Guntis Blumbergs de facto arī nesniedz skaidru atbildi uz jautājumu, vai Lembergs varētu atkāpties no saviem politiskajiem amatiem. Tikai Lembergs kā Latvijai un Ventspilij valdes priekšsēdētājs varot nākt klajā ar priekšlikumiem un pārējie viņu ne uz ko neaicināšot, tā Blumbergs, kurš arī sola, ka par Lemberga jautājumu tiks runāts valdes sēdē.

Reizniecei-Ozolai piebalso vien bijušais premjerministrs Māris Kučinskis: «Nu, es jau domāju, ka šai gadījumā tur pat īsti tādu variantu – palikt politikā – īsti pat nav. Bet nu, protams, tas, kā jau es teicu, tas ir Zemnieku savienības jautājums.»

Lasiet arī: KNAB vērtē, vai Lembergam piemērotās sankcijas būtu pamats valsts finansējuma izmaksu pārtraukšanai ZZS

Pārējie ZZS Saeimas deputāti, Raimonds Bergmanis un Viktors Valainis, savos vērtējumos par Lemberga nākotni gan ir atturīgi un skaidru viedokli nepauž.

De facto gan ziņo – neformāli ZZS iekšienē neviens gan neprognozēja, ka Lembergs labprātīgi aizies no paša dibinātās partijas. Janvāra sākumā Lembergs brauks uz Rīgu, lai ZZS valdes un frakcijas kopsēdē vienotos par to, kāda būs vai nebūs nākotnes sadarbība.


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā: Eksprezidentei darbs ANO, slēdz robežu Baltkrievijas, Krievijas automašīnām, ceļ mediķu algas

Lietuvā aizvadītās nedēļas zīmīgākie notikumi ziņās bija eksprezidentes Daļas Grībauskaites jaunais amats ANO, robežas slēgšana vieglajām automašīnām no Baltkrievijas un Krievijas, kā arī Lietuvas mediķu algu celšana.

Ar COVID-19 inficējušies jau 40 veselības aprūpes darbinieki

Varianti, kā ārstniecības personas inficējušās, varētu būt dažādi, klāstīja Perevoščikovs, piebilstot, ka infekcijas avots varētu būt gan pacienti, gan arī kolēģi.

airBaltic līdz oktobra beigām atcels apmēram 50% plānoto reisu

Turpinoties COVID-19 pandēmijas izraisītajai krīzei, Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic no 15.aprīļa līdz 31.oktobrim atcels apmēram 50% plānoto lidojumu.

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies 1 792 iedzīvotāji

Aprīļa pirmajās dienās bezdarbnieka statusam reģistrējušies vēl 1 792 iedzīvotāji, tādējādi kopējais bezdarbnieku skaits valstī sasniedzis 63 319, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotie dati.

Igaunijā pašvaldībām gatavo 30 miljonu eiro atbalstu no papildbudžeta

Igaunijas valdība ir izstrādājusi valsts papildbudžetu. Tajā pašvaldībām krīzes ietekmes mazināšanai paredzēts piešķirt 30 miljonus eiro un vēl 100 miljoni eiro ieplānoti ekonomikas stimulēšanai.

Baltkrievija noraida Lietuvas bažas par rīcības trūkumu pret COVID-19

Lietuva šonedēļ paudusi satraukumu, ka Baltkrievijas valdība nerīkojas adekvāti koronavīrusa pandēmijā un var kļūt par nekontrolētu slimības perēkli, kas apdraud kaimiņus. Minska šo kritiku ir noraidījusi, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Palielina sodu par ārkārtējās situācijas noteikto ierobežojumu pārkāpšanu

Paaugstināts naudas sods par epidemioloģiskās drošības prasību, kā arī par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu.

Mājas. Ziepes. Divi metri – SPKC atgādina galvenos piesardzības pasākumus

SPKC iesaka palikt mājās, ja tas ir iespējams, strādāt attālināti un atturēties no publisku vietu apmeklēšanas vispār vai darīt to tikai ārkārtējas nepieciešamības gadījumā.

Latvijā mirusi 99 gadus veca pensionāre, kurai konstatēts COVID-19

Latvijā saslimšanas gadījumu skaits ar koronavīrusu COVID-19 sasniedzis 493, pēdējā diennaktī nākot klāt 35 gadījumiem.

COVID-19 pandēmija un korupcijas riski. Kā valdībai un sabiedrībai pret tiem nodrošināties?

Saeimai jāturpina darbs pie lobēšanas atklātības regulējuma izstrādes, lai iespējami ātri palielinātu izsekojamību un atklātību par pieņemtajiem lēmumiem, t. sk. ar krīzi un pēckrīzes situāciju saistītajiem.

ANO Ģenerālā asambleja aicina ciešāk sadarboties bezprecedenta situācijā

ANO Ģenerālajā asamblejā pasaules valstis ir vienbalsīgi apstiprinājušas rezolūciju, kur atzīts, ka pandēmijas ietekmei uz cilvēci nav precedenta, un aicinājušas valstis pastiprināti sadarboties, lai apturētu postošās slimības izplatību, ziņo Kataras raidorganizācija Al Jazeera.

Jaunākie dati par COVID-19 Baltijā. Latvijā – 493, Lietuvā – 696, Igaunijā – 961

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Izvēli par otrajā pensiju līmenī uzkrātā kapitāla izmantošanu varēs atlikt

«Šie grozījumi ir būtiski visiem tiem, kam pensijā jādodas tuvākajā laikā, lai viņi nezaudētu otrā līmeņa uzkrājumus. Svarīgi ir neizdarīt straujas darbības laikā, kad finanšu tirgi piedzīvo krīzi, bet nogaidīt, kad situācija stabilizējas.»

Akciju cenas pieaug, kāpjot naftas cenām

ASV un Eiropas akciju cenas ceturtdien, 2.aprīlī, pieaugušas, investoriem svārstoties starp pēkšņu naftas cenu kāpumu un satraucošiem ekonomikas datiem.

Pasaulē COVID-19 saslimšanas gadījumi pārsniedz 1 000 000

Pasaulē apstiprināto COVID-19 saslimšanas gadījumu kopskaits ir pārsniedzis vienu miljonu, un no slimības komplikācijām ir miruši kopumā 52 500 cilvēku, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Brīvdienās mainīgs laiks, taču nākamnedēļ gaidāmi pat +18 grādi

Tuvākās nedēļas laikā gaidāmi mainīgi laikapstākļi – brīvdienās vēl naktīs gaidāms sals, bet jaunnedēļ kļūs daudz siltāks, dienā temperatūrai sasniedzot +13…+18 grādus pēc Celsija.

Budžeta ieņēmumi martā par aptuveni 7% atpalikuši no plāna

Līdz ar COVID-19 izraisītās krīzes vēršanos plašumā martā Latvijas budžeta ieņēmumi par 7,2% atpalikuši no plāna.

Lietuva ceļ vīrusa slimnieku izsekošanu pāri cilvēktiesībām

Kas ir liekams pirmajā vietā ārkārtas situācijā, kāda ir vispasaules COVID-19 pandēmija? Protams, kārtība. Bet kā ar cilvēktiesībām? Represīvās valstīs kā Ķīnā un Krievijā sērgas savaldīšanai ir izvēlēta pātaga, tikmēr vecās Rietumu demokrātijas joprojām uzskata, ka aicinājumi un brīdinājumi darbojas labāk. Kādu ceļu iet Lietuva?

Aizliedz ārkārtējā situācijā nepieciešamo zāļu eksportu no Latvijas

Zāļu valsts aģentūrai ar rīkojumu uzdots izveidot sarakstu ar ārkārtējā situācijā nepieciešamajām zālēm, ņemot vērā Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijas COVID-19 ārstēšanai.

Viesnīca Roma atlaiž visus darbiniekus, jo tai neapstiprina dīkstāves pabalsta saņemšanu

Viesnīcā Roma tiek atlaisti visi darbinieki, jo nav gūts Valsts ieņēmumu dienesta apstiprinājums dīkstāves pabalstu saņemšanai.

Plāno grozīt likumu, lai MK varētu vairākkārtīgi pagarināt ārkārtas stāvokli, nevis tikai vienu reizi līdz trim mēnešiem

Patlaban likums paredz, ka nepieciešamības gadījumā Ministru kabinetam ir tiesības vienu reizi pagarināt izsludināto ārkārtējo situāciju uz laiku, kas nav ilgāks par trim mēnešiem.

Dīkstāves reglamentu piemēros uzņēmumiem ar nodokļu parādiem

Ar grozījumiem noteikumos paredzēts, ka dīkstāves pabalstu varēs saņemt darbinieki no tāda krīzes skarta darba devēja, kam uz pieteikuma iesniegšanas brīdi nodokļu parāds nepārsniedz 1 000 eiro. 

Ķīnas pilsētā aizliedz ēst suņus un kaķus

Ķīnas lielpilsētā Šeņdžeņā aizliegs pārdot un lietot uzturā suņu un kaķu gaļu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Evai Mārtužai apstiprina deputātes pilnvaras uz laiku

Līdz ar to pastāvīgo 13.Saeimas deputāta mandātu iegūst Jānis Butāns. Viņš pagājušā gada janvārī Saeimas sastāvā iestājās uz laiku, kamēr ministra pienākumus pilda Tālis Linkaits.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!