LU Botāniskajā dārzā uzziedējis naudas koks

Latvijas Universitātes (LU) Botāniskā dārza Sukulentu siltumnīcā bagātīgi uzziedējusi portulaku krasula (Crassula portulacea), kas plašāk pazīstama kā naudas koks. Mājas apstākļos naudas koki zied ļoti reti.

Krasulām ir vairāki simti sugu. Populārākā no tām ir olveida krasula jeb portulaku krasula, kas vieglās kopšanas dēļ ir viens no iecienītākajiem telpaugiem, BNN informē LU Botāniskais dārzs.

Portulaku krasulas sākotnējā izcelsmes vieta ir Dienvidāfrika, taču mūsdienās tā tiek audzēta arī citos pasaules reģionos. Augs zied baltiem vai gaiši rozā ziediem, taču mājas apstākļos ziedēšana novērojama reti – tik reti, ka cilvēkiem bieži izveidojies maldīgs priekšstats, ka naudas koki nezied vispār. Lai krasula uzziedētu, svarīgi ievērot miera periodu, kurā augam tiek nodrošināts liels gaismas daudzums un pazemināta temperatūra. Miera periodu sāk rudenī (orientējoši – oktobrī). Tā laikā augam jānodrošina aptuveni +12 līdz +15 grādu temperatūra. Pazeminātajā temperatūrā augu laista reti. Ja gaisa temperatūra noslīd zem +12 grādiem, laistīšanu uz laiku praktiski pārtrauc. Miera periodā naudas koks jānovieto gaišākajā iespējamā vietā – ziedi augam veidosies tikai tad, ja gaismas daudzums būs pietiekams.

Ticējums vēsta – ja uzziedējis naudas koks, tā īpašniekam gaidāma liela veiksme un finansiāla labklājība. Ticēt tam vai nē – tas paliek katra paša ziņā, taču ziedošais naudas koks šobrīd apskatāms visiem dārza apmeklētājiem Sukulentu siltumnīcā katru dienu no plkst.10:00 līdz16:00, stāsta LU Botāniskajā dārzā.

Ziedošā portulaku krasula nav vienīgais krasulu ģints pārstāvis LU Botāniskā dārza kolekcijā – Augu mājās aplūkojami 20 dažādi krasulu ģints taksoni (sugas un šķirnes).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas