LU izsolē par 4,6 miljoniem plāno pārdot kādreizējo Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes ēku

Ilustratīvs attēls

Latvijas Universitāte (LU) izsolē, kuras sākumcena ir 4,6 miljoni eiro, pārdos zemes un ēku īpašumu Jūrmalas gatvē 76, kur kādreiz atradās Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte.

LU pārstāvji informē, ka īpašumam Jūrmalas gatvē, kur pašlaik atrodas bijušais LU fakultāšu komplekss, ir liels apbūves potenciāls un to iespējams attīstīt kā vērienīgu daudzīvokļu ēku apbūves teritoriju.

«Viena zemes kvadrātmetra cena pret potenciāli izbūvējamo kvadrātmetru daudzumu ir ļoti zema, kas ļauj attīstīt projektu tā, lai gala patērētājam iegādes cena būtu pieejama, kas savukārt garantē projekta izdošanos,» stāsta LU Infrastruktūras departamenta direktors Marģers Počs

«Tāpat pārdodamajam īpašumam ir izcila atrašanās vieta jauna dzīvojamā kvartāla izbūvei – laba satiksme gan Rīgas centra, gan Jūrmalas virzienā. Īpašums atrodas zaļā teritorijā, taču tajā pašā laikā tuvu dažādiem tirdzniecības centriem un citai sociālajai infrastruktūrai,» skaidro Počs.

Izsoles sākuma cena ir 4,6 miljoni eiro jeb 58,5 eiro/m2, kopējā zemes platība ir 78 859 m2, bet potenciālā apbūves platība – 70 000 m2, informē universitātē. Izsole noritēs no 3.marta līdz 6.aprīlim.

Par izsoli jau interesi izrādījuši lielākie attīstītāji Baltijas mērogā. Zemes un ēku īpašums Jūrmalas gatvē 76 ir viens no lielākajiem īpašumiem, ko universitāte līdz šim atsavinājusi, informē LU.

Izsolē iegūtie līdzekļi tiks novirzīti LU Akadēmiskā centra attīstībai.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. šo ēku tālajā 1956.gadā uzbūvēja Rīgas Lauksaimniecības tehnikumam,kur tas pabija tikai 1 gadu,jo jau toreiz kādam tā ievajadzējās.Mūs tehnikuma audzēkņus,kuri bija piedalījušies tās celtniecībā,izsūtīja uz Skrīveriem.kuru arī pēc gada beidzām.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas