LU rudenī klātienes studijas plāno atsākt daļēji; pagaidām nepieņem lēmumus par obligātu vakcinēšanos

Latvijas Universitāte (LU) jaunajā akadēmiskajā gadā plāno daļēji atsākt klātienes studijas, skaitliski lieliem kursiem gan turpinot studēt attālināti, teicis LU rektors Indriķis Muižnieks.

Augstskolas vadītājs sacīja, ka LU plāno atgriezties pie pērnā gada rudenī iedibinātās kārtības – uz vienu studējošo jāatvēlē vismaz četri kvadrātmetri telpas, aizliegts pārklāties studentu grupām, kā arī jālieto sejas maskas.

Tāpat kopā nedrīkstētu sanākt vairāk nekā 80 studenti, kas nozīmē, ka skaitliski lielāku kursu studiju process aizvien notiktu attālināti.

«Kategoriskus uzstādījumus par turpmāko darbu patlaban neesam pieņēmuši,» sacīja Muižnieks, norādot, ka LU pagaidām neplāno sekot Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) piemēram un klātienē ļaut studēt pamatā tikai pret Covid-19 vakcinētiem cilvēkiem.

Viņaprāt, šādi LU varētu rīkoties, ja vakcinācijas aptvere valstī sasniegtu 70%. Tāpat izšķirīga lēmumu pieņemšanā būs vasaras epidemioloģiskā situācija, jo pie pašreizējiem Covid-19 izplatības rādītājiem paredzēt apstākļus rudenī ir sarežģīti.

Muižnieks skaidroja, ka liela daļa LU mācībspēka jau ir vakcinēta un sadarbībā ar LU Studentu padomi notiek sarunas par plašāku kolektīvu studējošo vakcināciju.

Sākoties jaunajam akadēmiskajam gadam, LU arī apkopos informāciju par vakcinācijas faktu reflektantu vidū.

Kā ziņots, lai  izdevusi rektora rīkojumu, ka no 30.augusta strādāt un mācīties RSU varēs tikai tie, kuri vakcinējušies pret Covid-19, vai gatavi ik pēc dažām dienām taisīt testus par saviem līdzekļiem, vai var uzrādīt antivielas.

Vēl par šo tematu: Vai RSU īsteno «piespiedu brīvprātīgo» vakcināciju? Nosacījumi darbiniekiem un studentiem

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas